Pufuleti cu colacei - ian-feb 2010 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Ayanna, da, ai perfecta dreptate, acele saltelute gym, mai rentabil de cumparat din Ro, nu platesti livrarea de ex. care in cazul unei comenzi din GB este 150 de euro, am comparat preturile, si am iesit in paguba cu 10 lei la o jucarie, iar pe a doua nu am gasit-o... mersi de pont util pentru data viitoare, sa vedem reactia copilului... dar pentru parinti nicio jucarie nu-i prea scumpa, nu-i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Seara fetele!

Citit tot, n-am avut timp sa scriu,

Lorex vazut surpriza...ma pun la lecturat.

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Fetele, cred ca s-a mai vorbit, dar noi am avut urechea bleaga... plecam la mare si trebuie musai sa luam crema de plaja voi de care folositi? exista cu factor UV 100?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui catalutza81

Ayanna nici noi nu ne-am diversificat si nici n-am de gand sa o fac prea devreme . Eu a ptrebuit sa ma mulg si sa ii dau cu bibe in sapt 2 cand am facut mastita, no way nu vreau sa mor cu sterilizatul in brate .

Jucarii lamaze, am primit si noi un elefant d'ala roz cu tonuri muzicale. Ce naiba are, ca e lipita de el, ca doar nu stie sa ii apese pe picioare, iar daca apas eu se sperie. Ii place cred culoarea si il trage de nas de zici ca cine stie cu ce i-a gresit saracul elefant...

Ceea ce imi aduce aminte de Lorex: toy sanitizer e o chestie organica de spalat jucariile mai ales cele din plus. MS a recomandat-o si Nik0le a cumparat-o si a transmis know how mai departe . Se gaseste la farmaciile Remedio. Aveti asa ceva? daca nu ma oblig sa pun la posta dc vrei sa iei .






cat costa?
editez sa-ti spun ca avem vreo 8 farmacii remedio in iasi


_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

"Iubirea unei mame intrece adancurile oceanului!"

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


21 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Wei frate...cat m-am dus eu cateva pagini in urma, ati si facut capitol nou. Nu pricepeam de ce nu-mi da voie sa postez mesajul...

Il pun aici....

RUXITA am tot citit din urma...si din toate am retinut ca esti o femeie foarte puternica. Bravo tie ca ai stiut sa-ti tii viata in frau, ai avut puterea sa pui punct si sa o iei de la capat. In general e nevoie de mult curaj si putere sa iei decizii majore in viata, bravo tie ca ai reusit sa ajungi azi sa privesti in urma cu detasare, luciditate si inainte cu mintea deschisa.
Mi-a placut sa-ti citesc mesajele si opiniile...esti o tipa tare desteapta, cu picioarele pe pamant (si fara cap in nori)...chiar si atunci cand urla scorpionu-n tine...:)
Mi-a placut si cum analizezi tu toate detaliile legate de fiica ta si ce bine le interpretezi...foaaarte tare!
Vai, de cati adolescenti problema as fi scutita eu daca ar fi toate mamicile ca tine...dar din pacate prapastia dintre parinti si copii e cateodata fara fund...


pentru tine asa ca-mi esti draga si-mi place sa te citesc.



mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

nu mi-am dorit sa fiu atat de puternica... chiar zilele trecute mi s-a descalcit un nod din adolescenta de-am urlat juma de noapte (s-a scapat sora-mea la telefon cu un detaliu pe care nu l-am cunoscut pana acum), m-a consolat sotul cu complementul ca as fi foarte aproape deseori de arhetipul de mama (ma rog in opinia lui)... ce nu te omoara te intareste, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalutza81

Fetele, cred ca s-a mai vorbit, dar noi am avut urechea bleaga... plecam la mare si trebuie musai sa luam crema de plaja voi de care folositi? exista cu factor UV 100?

Catalutza mami de Irina




Nu. Dar exista 50 si paravane/umbrele. I-ai hainute subtiri (gen in) care s-o acopere peste crema de protectie si sper ca e ok.
Noi plecam peste trei saptamani si am gasit in sfarsit o palarie pe placul meu (la C&A, alba, din ceva gen doc).

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:




Ma mai primiti?
Eu am absentat (doar cu scrisul, ca de citit v-am citit in fiecare zi) din motiv de butoi. Picat in butoi din cauza de soacra. Imi permiteti sa le pe toate? Din ciclul 1001 de motive sa-ti impusti soacra va spun doar ultima patanie. Stau cu pustiu` pe genunchi si ne "conversam". Vine si ea in camera la noi si incepe sa se converseze ea cu pustiu`. Mami nervoasa incepe sa rontaie stiksuri. Una bucata soacra nebuna ia un bat din punga sa-i dea lui bebe. Eu ii zic sa nu-i dea, ea rade la mine si aproape-i baga batu-n gura. Eu il trag intr-o parte pe bebe si-i spun ca nu-i dau stiksuri, ea insista ca "sa vedem ce fata face". Eu ii spun deja pe un ton mai inalt ca nu vreau sa-i dau stiksuri, ea tot insista. Ma rog, am tinut-o asa vreo 5 minute, dupa care a renuntat. Dupa vreo 15 minute merg in bucatarie sa-i fac sotului un sandvis (este de noapte sapt. asta) si-l iau si pe pustiu` cu mine. Bineinteles ca-l ia soacra in brate cat fac eu sandvisul si ce gaseseste ea de cuviinta sa-i spuna copilului meu? "Hai la mamaie, ca mamaie te iubeste, nu ca mamica asta care nu vrea sa dea la baiat stiksuri" Cat de tampit poti sa fii frate sa-i spui unui copil de fata cu mama lui ca ma-sa nu-l iubeste? I-am zis pe un ton rastit ca dimpotriva, tocmai pentru ca-l iubesc mult nu vreau sa-i dau stiksuri...
Acum spuneti si voi, sunt eu nebuna? Cum sa am incredere sa-mi las copilul cu ea si eu sa plec???
Plateea mama, nu vrei sa infiintam un club anti-soacre?
Din pacate pentru noi, nu putem pleca de aici decat undeva cu chirie, dar nu ne permitem sa platim si 200-250 euro chirie si 150 euro rata la masina si sa mai si traim
Imi este groaza de momentul diversificarii, numai din cauza ei, pentru ca stiu ca imi va da o mie de sfaturi si-mi va spune sa-i dau din toate (mereu se lauda ca ea i-a dat sotului meu la 4 luni jumate sarmale). Si desi inca alaptez exclusiv, ma bate mereu la cap sa incep sa-i dau si altceva -sucuri de fructe, supe etc

Am hotarat sa fac tot posibilul s-o ignor, pentru ca deja ieri si azi am umblat la rezervele din congelator pt masa de seara, ca a scazut iar laptele, in ciuda ceaiului pe care-l beau zilnic... Nu vreau sa pierd laptele din cauza ei si sa-l privez pe fiul meu de cel mai bun aliment pe care i l-as putea da!

Sotului nu i-am povestit intamplarea asta, pentru ca s-ar fi luat de ea si s-ar fi iscat un scandal prea mare, care ar insemna si mai mult stres, dar nu mai puteam sa mai tin in mine, asa ca am refulat aici, la voi...

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
www.youtube.com/watch?v=EdPETTNtz6I" target="_blank">intrarea tortului


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Am un o surpriza dar va las s-o descoperiti singure!
E un dar pt voi si pt Bobitza mea draga cu ocazia zilei de 1 iunie!



_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

"Iubirea unei mame intrece adancurile oceanului!"

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


ce frumos ai scris...m-au luat asa niste emotii. Si povestea mea seamana bine cu a ta...si m-au trecut fiori citind-o...




mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

L-am votat pe Gargaritz de trei ori intr-o zi si mi-a dat voie...o data aseara pe la 00:05, o data azi dimineata pe la 11 si acum am votat iar si de fiecare data mi-a scris 'votul dvs. a fost inregistrat'.



mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Evyme, daca te-ai hotarat sa nu-i spui sotului ai grija cum te comporti cu ea in continuare. Pentru ca o sa ajungi cand s-o umple paharul sa rabufnesti dintr-o prostioara si sotul sa zica de ce te aprinzi asa repede. Daca faci club anti soacre ma bag si eu membru fondator. Pls!!!!

Asta cu mancarea nepotrivita pentru copii e si cosmarul meu, nu doar la soacra-mea, ci chiar si la mama sau la oricine trecut de 50 de ani. Stiu ca nu e bine sa generalizez dar ma apuca disperarea cand aud ca doctorii recomanda diversificarea timpurie fara motive intemeiate si mame cultivate, absolvente de facultati inalte, cu acces la toate cartile din lumea asta (via internet) adopta dictonul: Daca a zis doctorul... ce tu esti doctor?

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput