Strumfi de iulie-august 2007 (185)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

neatza
lulu,la care petrom mergeti voi?ca si eu pun motorina de la ei si n-am vazut,eu am fost la cel de vis-a-vis de parcul tabacarei,pe prmaveri.
cygni,sanatate multa..poate e si un pui de alergie si ar trebui sa iei ceva antihistaminic,gen claritin sau aerius.sa-ti trasisca tatal si sa fie sanatos!!
diana,bine ai revenit.sa-ti traiasca fetele..si multumim

ma duc la grilele mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Georgiana, in Cta sunt 3 benzinarii Petrom cu spatiu de joaca amenajat ptr copii, si anume cel de la Boema, cel de pe varianta si cel de la Far (acolo ne strangem noi, ca este cel mai mare).Merge, de apropae 2 ani acolo, cel putin de 2 ori/saptamana, vara-iarna , nu conteaza.
Spatiul de joaca este fff bine amenajat, conceput special ptr copii mai mici, sa nu se loveasca, pe jos au niste bureti speciali, nu nisip sau ciment, exista balansoare,leagane, topogane ,etc, plus ca tu ca mamaica, poti sta linistita sa iti tragi sufletul la terasa care este exact lipita de spatiul de joaca sa bei o cafea.
Conditia ca sa beneficiezi de acest spatiu de joaca, este sa consumi ceva din zona Bistro.

Fetelor, in Bucuresti nu exista asa ceva? Sau si in alte localitati?
Sau este doar conceptul celor din Cta?

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

multumesc alina,la astea chiar n-am alimentat si nu stiam,parca zic ca am zarit ceva cand eram pe varianta.e o idee buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Neata,

Si eu sunt chiauna, am dormit mai putin de 5 ore, noaptea de dinainte la fel, simt ca am stomacul in gat.

Cygni, multa sanatate si felicitari pt tatal tau.

pup fetele, revin,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Neata,

Diana, felicitari pt surioara!
Lulu, bine ai revenit pe aici...ca parca mai intrai intr-o perioada pe la strumfi. Noi nu avem Petrom-uri cu locuri de joaca, probabil este un proiect in CT.
Intrebare: cum se face ceaiul de ceapa? Ca sa am si eu reteta in caz de, Doamne fere...
Cygny, multa sanatate...poate bagi un ceai de ceapa cu reteta de la Lulu...
Referitor la intrebarea ta... la mine este exact invers, sunt singura la parinti, nu mi-a prea placut, si ca atare am zis ca sigur vreau mai mult de 1 copil (iar ce este peste 2, cam greu, asa ca am decis 2 copii), si nu regret nici un minut. Probabil dilema vine din faptul ca daca le poti oferi ambilor copii conditii bune de viata, ca daca ai unul singur ii poti oferi lui totul ca nu trebuie sa imparti, o alta intrebare este daca ii poti iubi pe toti la fel (cam astea sunt variantele de intebari pe care le-am auzit in jurul meu de la mame de 1 singur copil). Eu pot sa spun asa: iubirea nu se imparte, ci ce inmulteste cu 2, iar vis a vis de partea materiala, este adevarat ca se impart toate (jucarii, mancare, mai tarziu cursuri etc), insa castigul il reprezinta legatura sufleteasca puternica intre frati.
Mychy, inteleg ca te "destrabalezi" la bruxelles...bravo, sedere placuta in continuare!

Eu sunt cam sucarita,(ca multa lume de altfel) de toate masurile astea anticriza, care oricum au lovit pe cei cu venituri mici, nu stiu ce voi gasi la serv. cand ma voi intoarce, daca mai am unde sa ma intorc (disponibilizari) sau pe ce salariu de nimic...daca e, asta e ma reorientez... Cand am parasit serv pt nastere, era totul ok, mergea treaba, salariul era destul de ok..acum sa vedem. Plus pensii, indemnizatii....asta de crestere a copilului ne-au redus-o cu 15%..oricum e mai bine decat suma fixa 600 ron si reducere 25%
Mai ca-mi vine sa ies ies in strada....de fapt am si fost cu fetele la un miting..ala de ieri pt indemnizatiile mamelor, din Pta Victoriei. Erau multi coopii cu mamici/bunici... M-am intalnit si cu o mamica de la odiseea Anei Maria...Am stat cu copiii pe iarba, la umbra sub copaci. Au si filmat pe acolo, nu stiu daca cumva am aparut la tv.... Asta e, nu am mare indemnizatie, departe de plafonul maxim de 4000 ron, dar totusi mai mare decat 600 ron.

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

bunjour!!!!!
dianedun, bine ai revenit, se vede ca ne-ai urmarit din umbra....si felicitari pt marirea familiei;
cygni, dar ai tras-o zdravan cu raceala!!! eu te-as sfatui sa te duci cu kinderu la un pneumolog. k sa-ti raspund la intrebare, si eu o sa ma opresc la un singur copil; mai am o sora mai mare cu 12 ani; e bine sa ai un frate sau o sora; sotul meu de ex a fost singur la parinti; are in schimb prieteni care i-au fost cand a avut vreun necaz, mai aprope decat i-ar fi fost un frate; verisorii mei au fost doi, dar vara'miu s-a departat f mult de familie, inclusiv de sora lui.

si eu sunt varza....de Bruxelles; m-a durut gatul k naiba, acu incep sa expectorez, imi curge si nasu, ce mai, distractie in toata regula;
ma duc sa pap un croissant, sa beau o cafea si sa pipez o tigara

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

neatza!
Diana, ce veste buna! felicitari pentru micuta Laura, care de acum e mare, deja. papa san la fel ca Dani? si nora mea ce mai face? merge la gradinita, cum se impaca cu surioara?
multumim de aprecierile la adresa lui Denis; uite ca incerc chiar azi sa mai pun cateva noi.

Cygni, te-am adaugat la lista mea de mess. Sanatate multa! Nu ai aparat de aerosoli? ti-ar prinde tare bine acum. sau macar niste inhalatii cu apa cu sare...stii tu, sa stai cu capul deasupra oalei cu apa calda... sanatate si lui Alise, sa-i treaca tusea.


Lulu, tot pe salate ai ramas? azi am bagat si eu niste prajituri de dimineata, de mi s-a aplecat. e ziua unei colege si na, era sa refuz?

Carla tot uit sa-ti urez vreme buna la mare si petrecere frumoasa de ziua micutei. pacat ca nu ne intalnim, sa ma desfat putin cu frumoasele tale.

hai ca revin mai tarziu cu un mesaj si poate reusesc sa pun poze.

Cristina, cea mai mandra mama de Denisuc (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Monica, ceaiul de ceapa se face in mai multe feluri, pe net gasesti diverse metode, cu nuci,fara.
Eu il fac simplu. Dau apa in clocot ,adaug o ceapa cu tot cu coji taiata in patru, si mai las cateva clocote ,apoi acopr, mai als 10 minute, il indulcesc cu multa miere, si e f ok la gust.

Cristina
, la pranz mananc normal, adik o ciorba/supa si ceva usor felul doi, dar cand ajung acasa ,imi fac o salata.
Si ieri tot o salata din rosii, masline, ardei iuteeeee si telemea de oi.Si cam atat.Multa apa si fructe.

Am adaugat POZE cu Luca.

mychy, si eu am aceeasi problema, si sotul, tusim rau, expectoram. Ceai, lamaie cu miere si homeopate, si sper sa treaca.
Pup....revin ..daca e cazul.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
POZE http://picasaweb.google.com/lucagabriel07
www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

Buna fetelor

monicabo m-a impresionat foarte mult cum ai scris despre conditia de a avea doi copii si nu unul, si mai ales cand ai spus ce se imparte si ce nu! Mai ales ca iubirea nu se iimparte la 2 si se inmulteste! Super si ma bucur ca ai putut realiza un ecest echilibr cu minunatiile tale de fete!

Micki dustractie placuta! Sper sa aveti vreme mai buna!

Musso si in tara sunt benzinarii petrom cu locuri de joaca pentru copii! Chiar si in orase mici! Si in Bucuresti (stiu unul vis a vis de Bis Sf. Mina - mai sus de Unirii.

Luna te citesc cu drag pe la alte topicuri! pupici lui Cosmin si Lisei din partea mea! Unde mai plecati in concediu? Ce destinatie ati ales? Eu imi amintesc de una in Dubai, dar nu mai stiu daca mai e de actualitate!

Mama lui Matei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Hello Girls.

Am citit din urma insa memorie ioc.

Raspund din amintiri:

Diana bine ai venit inapoi si felicitari pentru micuta Laura. Cum sa nu imi mai aduc aminte de tine?

Cygni sanatate multa.

Monicabo imi dau seama ca esti suparata, e nasoala treaba in Romania, in toata Europa e greu acum, depinde la ce nivel te afecteaza personal.

Mychy si Anto numai la bere va sta gandul. Tz tz tz...

lulu nu pot intra acum sa vad pozele dar promit sa va admir mai tarziu sau de acasa.

Housepocket nimic exotic pt vacanta, doar in Franta la casa socrilor la tara. Ce mai face Matei?

Timi mi-a fost dor de tine.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput