Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010! (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LilianaR spune:

Merge reteta aia si cu unt in loc de marga? Ca eu stiam ca-i musai marga, faceam si eu ceva asemanator.
As manca niste clatite americane, cu sirop de fructe de padure sau de ciocolata, ceva…

Kitti, eveline, la cat timp va faceti/refaceti analizele alea cu toxo, sange si tot?

Kami, tare cu hainutele! Eu am trecut de partea cu plansurile si inca nu am cumparat nimic. Nu avem nume de prunc, nu avem nasi, nu avem carut, nimic-nimic!
Bine ca am medici sa-mi tot urmareasca sarcina si sa-mi tot ia bani pentru asta!

Ce mari sunt unii! Vreau si eu, noi avem vreo 600 de grame acum, poate peste... va spun marti la cat am ajuns, sper sa fie tot spre 1 kil, ca avem atunci 24 de saptamani implinite.

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanyy2009 spune:

si eu ma intreb oare cat cantareste acum bebelul meu.....abia astept sa aflu

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Klarisse, niste cunostinte de-ale mele au fost la dr. Nemescu...stii ceva de el? Ele au fost incantate de eco.

21+ si mamica de Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LilianaR

Merge reteta aia si cu unt in loc de marga? Ca eu stiam ca-i musai marga, faceam si eu ceva asemanator.
As manca niste clatite americane, cu sirop de fructe de padure sau de ciocolata, ceva…

Kitti, eveline, la cat timp va faceti/refaceti analizele alea cu toxo, sange si tot?

Kami, tare cu hainutele! Eu am trecut de partea cu plansurile si inca nu am cumparat nimic. Nu avem nume de prunc, nu avem nasi, nu avem carut, nimic-nimic!
Bine ca am medici sa-mi tot urmareasca sarcina si sa-mi tot ia bani pentru asta!

Ce mari sunt unii! Vreau si eu, noi avem vreo 600 de grame acum, poate peste... va spun marti la cat am ajuns, sper sa fie tot spre 1 kil, ca avem atunci 24 de saptamani implinite.

23+


Mie mi-a zis sa repet toxo la fiecare 6 saptamani.
Hemograma si urina le-am facut o sg data, la inceput (bine, urina am repetat-o, ca imi iesise o aiureala), si mi-a zis sa le mai repet acum, la jumatatea sarcinii si cica le mai repetam si spre final.


Kiti, 20+ si mami de Vlad 15.05.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Liliana, eu fac acum hemoleucograma si un sumar de urina...ar cam fi timpul sa mai fac o toxo da asa n-as mai face-o......sincer...

21+ si mamica de Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea82 spune:

Luciana, Pianna - concediu placut sa aveti, concediu frumos si cum vi-l doriti! Va asteptam cu poze inapoi

21+ cu un carucior multicolor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Klarisse, sper ca nu te/a suparat chestia cu Basescu, m/am binedispus si mi/am inchipuit cum ar fi fost sa visez eu...

Ariciule, te salut...stiu ca esti prin prajma asa ca/ti dau si un

Magduta... hai ca am uitat ce vroiam sa/ti spun, revin cand mi/adun hoarda de neuronasi ca sunt tutuca cred

Va fetele si bafta la intalnirea cu sufletelele dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaElenaM spune:

Help!Burticutzelor vreau si eu sfat de 2 zile mi-este foarte greatza si am o stare de voma ceva de speriat nu am avut "rau" dinasta in primele luni...as merge la baie sa hranesc bobocii...poate ma simt mai bine, dar poate totusi stiti voi un leac mai "curat"

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

Citat:
citat din mesajul lui RalucaElenaM

Help!Burticutzelor vreau si eu sfat de 2 zile mi-este foarte greatza si am o stare de voma ceva de speriat nu am avut "rau" dinasta in primele luni...as merge la baie sa hranesc bobocii...poate ma simt mai bine, dar poate totusi stiti voi un leac mai "curat"

22+


Off...nasol...incearca sa rontai cate ceva, pe mine ma mai ajutau covrigeii. Dar, in general, nu trece pana are chef sa treaca - raul asta


Kiti, 20+ si mami de Vlad 15.05.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

Citat:
citat din mesajul lui eveline

Klarisse, cat costa o morfologie fetala in Iasi?
Si la cine...si cum se pot face programari?


21+ si mamica de Bianca


cel mai bun din moldova e dr iliev. pot sa iti dau nr pe pm daca vrei insa nu cred ca mai prinzi programare. eu mi-am facut la baby prin 16 saptamani si m-a primit la 22. dar poti incerca. era 1 mil jumate acum 2 ani.
si nemescu e ok. stiu ca multi de la cuza voda colaboreaza cu el pe partea de morfo insa nu stiu unde are cabinetul

-----

Mami de roza + 22 s
MINUNEA DE LA DOAMNE-DOAMNE

Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput