Dr. Who

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui beren

Deci acum putem vorbi despre 'dezinfectarea' post-paradoxuri temporale?

Sau am mai vorbit deja despre asta?



Procedura e mai simpla decit ti-ai imagina. Vin asaaa, neshte kestii ce arata ca o combinatie intre uliu-liliac gigant-creatura din duel masters, si... si papa tot ce misca.
Dar sa povesteasca mai bine Ingrid, ca are episodul proaspat in minte . Si-n plus, ea nici n-a plins .

Ingrid, uite-asa ieream si io pe vremuri, , o lacrima nu scoteam, nu-mi amintesc sa ma fi smiorcait la vre-un film pina ce-am nascut.
Insa dupa... Dumnezeu cu mila. Daca am plins si la ratusca cea urita, la Teatrul Tzandarica ...

Denizel, veneam dupa 6-7 episoade cu celalalt, imi intelegi socul. Altfel, da, si CE pare om de treaba, dar putea macar sa nu se tunda chiar atit de scurt....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Nu-i iese gelozia. Tennant o experimenteaza cu mai mult succes?

Tennant numa' ridica o sprinceana, si exprima deja tot ce vrea .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Procedura e mai simpla decit ti-ai imagina. Vin asaaa, neshte kestii ce arata ca o combinatie intre uliu-liliac gigant-creatura din duel masters, si... si papa tot ce misca.
Dar sa povesteasca mai bine Ingrid, ca are episodul proaspat in minte . Si-n plus, ea nici n-a plins .



Adica niste Langolieri? Atunci totul e cat se poate de clar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui beren

Deci acum putem vorbi despre 'dezinfectarea' post-paradoxuri temporale?

Sau am mai vorbit deja despre asta?


Fisuri temporale, ca paradoxurile sunt cateva. Uite, unul dintre ele e apropierea din Father's day, Rose adult cu Rose bebelus si nu se muta Pamantul de pe axa lui. Altul, dupa spusele Doctorului nu se poate modifica istoria (desi el o modifica mereu), cu toate acestea la finalul filmului vedem ca s-au operat niste schimbari. Etc..
Langolierii de care spui imi amintesc de un film, in care o mama cu fetita ei are un accident, mor si sunt prinsi intr-un spatiu straniu si terifiant, unde la o anumita ora vin creaturile mortii sa ii culeaga pe cei rataciti pe strazi. Locuitorii acelei lumi se aduna intr-o biserica unde "Langolierii" nu-i pot ajunge. Il stii cumva?
Edit: am gasit filmul: Silent Hill. Brr.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Nu-i iese gelozia. Tennant o experimenteaza cu mai mult succes?

Tennant numa' ridica o sprinceana, si exprima deja tot ce vrea .


www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Moamaaa Iileana ce descriere, apoi Robert de Niro ce sens mai are pe lume, frate? Bag seama ca plutesc pe aici porumbei cu panglici roz la gat si cupidoni...deja m-ati facut ganditoare.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui beren

Deci acum putem vorbi despre 'dezinfectarea' post-paradoxuri temporale?

Sau am mai vorbit deja despre asta?



Procedura e mai simpla decit ti-ai imagina. Vin asaaa, neshte kestii ce arata ca o combinatie intre uliu-liliac gigant-creatura din duel masters, si... si papa tot ce misca.
Dar sa povesteasca mai bine Ingrid, ca are episodul proaspat in minte . Si-n plus, ea nici n-a plins .

Ingrid, uite-asa ieream si io pe vremuri, , o lacrima nu scoteam, nu-mi amintesc sa ma fi smiorcait la vre-un film pina ce-am nascut.
Insa dupa... Dumnezeu cu mila. Daca am plins si la ratusca cea urita, la Teatrul Tzandarica ...

Denizel, veneam dupa 6-7 episoade cu celalalt, imi intelegi socul. Altfel, da, si CE pare om de treaba, dar putea macar sa nu se tunda chiar atit de scurt....


www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Si eu dupa ce am nascut aveam ca sport preferat bocitul. Insa imi testez "puterile" din cand in cand. Iar cu C.E, please, nu prea are el par, ce s-o mai ascundem dupa deget si cu toate acestea...hm.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Dap, pe asta nu o comentasem catesitrele , deci e cazul: eu plang la filme de cand ma stiu ;)).

Bine ca v-ati apucat de comentat, cu toate ca eu nu am vazut episoadele astea .


edit

Desigur ca e OK sa comentati . Ieream si io putin rea, atata tot :)).




Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Sorry Denizel, credeam ca nu iti e pe plac seria intai si ca te uiti doar la a doua. Nu mai comentez promit, la ce episod esti?
Btw, nu-i de uitat cu copilu', parol. Cam sinistre unele faze.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Ingrid, cred ca Langolierii de care scriam sunt aia 'originali'.

Apropo de 'durii' Pacino - de Niro, daca vreti sa va amuzati cititi despre 'the ultimate macho'
www.chucknorrisfacts.com/" target="_blank">Chuck Norris (Cititi macar cateva, merita (site not endorsed by opinionator) :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Nu, Ingrid, puteti comenta, nu ma deranjeaza, serios!!! Oricum uit ce ati zis pana cand le-oi vedea eu...
Eu ma uit deocamdata la ce se da pe AXN.

Dar copilul Ilenei se uita, nu-i drept. Ba inca, daca nu era el, nu stia Ileana ce-i cu fermoarele alea :)) (Ingrid, tu zici de episoadele cu aia cu fermoare ca-s sinistre sau zici de film asa, in general? :).



Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput