Dr. Who

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana


Recunosc, a fost cel mai simpatic topic de pe DC din ultima vreme, dar, la urma urmei, si-a atins scopul...


www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details










Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui beren

Unde se intalnesc D.T., P.S. si cam toate toate intrebarile si raspunsurile posibile? Ahhh, those www.pbs.org/wnet/gperf/episodes/hamlet/preview-the-film/956/" target="_blank">brits.

haha, , incredibil!!!!! Numai lor le putea trece asa ceva prin cap, zau asa, .
Beren, multzam fain .

Din pacate, filmul nu poate fi vizionat via PBS in partea noastra de lume, cica "due to right restriction" sau cam asa ceva, , noroc ca youtube nu ne discrimineaza: http://www.youtube.com/watch?v=U-NLnsq3P7Y . L-am rasfoit putin, wow, ce punere in scena....
(Cine se asteapta la un Hamlet clasic, sa-l evite )

Apropo:




----------------

Citat:
Pai m-am intrebat si eu adesea daca imprecizia doctorului mai conteaza, cu atatea paradoxuri temporale in jur...

Despre masurile care se iau pentru dezinfectarea :) unei zone in care s-au produs paradoxuri temporale, dupa ce vede si Ingrid "Father's day".
(eu am plins la episodul ala ...)
-----------------

Denizel, , inventam noi ceva, n-o sa moara bunatate de topic :))



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

SEzonul 1 nu-i de mine . Pregatisem copilul pt. ceva ce nu s-a mai pomenit dar... am picat in mijlocul actiunii, habar n-aveam despre ce-i vorba (aia cu fermorase si Taraturile ne-au mai redat totusi buna dispozitie :)), subtitrarea o luase inaintea sunetului etc (la "etc" intra si ceva comentarii despre CE :))).
Imi fac noi sperante pt. marti, sezonul 2.


Am gasit inregistrat de mai de mult un filmulet tare dragut pt. copii (si nu numai :), Eu si monstrul meu, despre bebelusenia monstrului din Loch Ness si mamica lui adoptiva, un pistruici mic si scump. E de vazut.


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Am dozat episoadele cu D E. Azi am al zecelea, partea a doua din Empty child. "Mummy...you are my mummy?" Bun film si moralizator al naibii. Un fim englez moralizator. Credeam ca s-a depasit nivelul acesta. Ma simt de parca vizionez Dickens reincarnat.
Sa sintetizam: am otet de mere in dulap; ma uit cu atentie la cabinele de telefon; bocesc inca dupa D. E. (mai am cateva filme, dar plang in avans)
Beren, Tennant in Shakespeare? Superb. Iileana, eu ma astept la clasic. Am vazut Looking for Richard



si, cu toate ca nu se constituie intr-un vechi joc de scena, prinde exact esenta lui Shakespeare. Al Pacino, actorul meu de top.
Deoarece stiam ca ai la Father's day, mi-am tinut firea. M-ai pregatit.
Denizel, ma gandesc ca nu ti se potriveste D.E. Si filmele seriei intai pot parea superficiale. Din pacate pentru mine, azi sunt gata cu primul sezon, first and only.

Edit: pacat de monstrii aceia, daca nu-i aratau era mai terifiant filmul; m-am amuzat cu masina ce se rotea continuu asteptandu-l pe tatic. Iar cearta dintre parinti a fost un deliciu. Ma mir cum n-a plusat regizorul, sa-i fi altoit mama o poseta in cap "infidelului".
Later edit: gata si zecele, de departe e preferatul meu pana acum. Danseaza bine Eccleston.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

... stau si socotesc: Ingrid n-a plins la Father's Day :p, i s-a parut didactic episodul care mie mi s-a parut , impreuna cu continuarea lui, cel mai bun din serie, Denizel n-a agreat seria 1, hmmmmm, cred ca nu-i de bine ....

Denizel, mai da-i o sansa lui CE, uite, mie mi-a devenit simpatic pina la urma, desi initial ramasesem tablou "Ce naiba cauta boxerul asta in film???? ", obisnuita fiind cu DT... Ce-i drept, reuseste sa-si depaseasca ccc conditia de macho , are si el haz, sa stii....


As mai zice ca e bun un Hamlet la casa omului, din cind in cind.
Inca putin si-l termin. Pe youtube, imaginea e neasteptat de buna si inlantuirea scenelor foarte explicita, asa ca n-ar fi motive de regretat PBS-ul.
Ca DT www.david-tennant.com/2009/id82.html" target="_blank">e perfect, asta stabiliseram deja , ca PS e intr-atit de mare actor, nu-mi inchipuiam, mai e si un Polonius superb, si, inainte de toate, nu-mi imaginam ca poate exista o asemenea montare, in asemenea cheie.
Inca o data, Beren, thx de pont!


Citat:
Eu si monstrul meu, despre bebelusenia monstrului din Loch Ness si mamica lui adoptiva, un pistruici mic si scump. E de vazut.

O, da, il stim.
Yummy!
Are toate ingredientele unui film perfect, in viziunea lui fiu-miu, are si elasmosaur, si soldati (al doilea razboi mondial, undeva prin Scotia), si pusti cu pistrui.... intr-un cuvint e .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

... stau si socotesc: Ingrid n-a plins la Father's Day :p, i s-a parut didactic episodul care mie mi s-a parut , impreuna cu continuarea lui, cel mai bun din serie, Denizel n-a agreat seria 1, hmmmmm, cred ca nu-i de bine ....




Ba, m-a emotionat filmul. N-am plans ca...m-am straduit sa nu o fac. In general, daca stiu ca e un film mai cu batiste, asa, incerc sa-l fentez pe regizor.
Sa stii ca apreciez la fel de mult ca si tine 9 si 10, le cred excelente, moralizator nu e spus cu dispret.
Am privit cateva sec. la 11 si iar apar fermoarele. Uf.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Ca DT www.david-tennant.com/2009/id82.html" target="_blank">e perfect, asta stabiliseram deja , ca PS e intr-atit de mare actor, nu-mi inchipuiam, mai e si un Polonius superb, si, inainte de toate, nu-mi imaginam ca poate exista o asemenea montare, in asemenea cheie.
Inca o data, Beren, thx de pont!




Cu placere. Calitatea scolii lor de teatru si film este exceptionala, ei arata acelasi profesionalism si perfectionism in orice productie...

Sunt cu atat mai mult de apreciat cu atatea telenovele ieftine si show-uri cu public gen Jerry Springer in jur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

A, nuuu, nu s-a inteles bine. Din seria 1 am vazut direct episodul 12, care avea legatura cu episoade de dinainte. De aia nu m-am mai uitat.

Iar CE = boxer.... hai maaa, Ileana, ce-ti veni? :)) Eu as zice ca are chiar ceva clasa :).


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Deci acum putem vorbi despre 'dezinfectarea' post-paradoxuri temporale?

Sau am mai vorbit deja despre asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

A, nuuu, nu s-a inteles bine. Din seria 1 am vazut direct episodul 12, care avea legatura cu episoade de dinainte. De aia nu m-am mai uitat.

Iar CE = boxer.... hai maaa, Ileana, ce-ti veni? :)) Eu as zice ca are chiar ceva clasa :).


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.



Vezi cum citesc pe sarite? Nici n-am remarcat apelativul Iilenei. Drept sa zic nu greseste mult, dar ce, un boxer n-are voie sa fie sexy?
Nu-i iese gelozia. Tennant o experimenteaza cu mai mult succes?

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput