Dr. Who

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

In the box? Hmmm... 10 minutes with C.E. Big fight. Auch. Next few hours with D.T. A little crying. A lot of fun. Some Shakespeare. I think I'll take it. Engage :)).


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

In the box? Hmmm... 10 minutes with C.E. Big fight. Auch. Next few hours with D.T. A little crying. A lot of fun. Some Shakespeare. I think I'll take it. Engage :)).



Stiu si eu ceva in engleza .

Wishfull thinking!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Rea!
REa!!
REA!!!

:)))))


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Ingrid, maine la 17 si la 18 e Dr. Who. Te uiti si tu? :)

Ileana, ii poti tu spune lui Aldebaran ce episoade sunt? :)


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Evident .
Am citit ce scrie aici http://www.port.ro/pls/tv/tv.channel?i_ch=10072&i_date=2010-05-29

Episoadele 11 si 12 sezonul 1. Acordul parintilor. :/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Denizel, ma uit daca ajung sa le vad pe cele dinainte. Aseara m-am delectat cu o spumoasa comedie care i-ar fi placut lui Xeno, Religulous, cu Bill Maher. Prostia umana ridicata la rang de lege.
Asa, despre doctorul nostru, a mai ratat el timpii, adica nu si-a uns masinaria, cred. Nu'sh ce face Piper, dar musai sa curete niste garnituri oxidate pe acolo.
Beren, Star Trek? Cand am vazut prezentarea lui Dr Who, juram ca e ceva de genul, basca un premiu cu noutati din astrofizica, iar pe doctor il vedeam ca pe Hawking...ce mai, trepidam. Asa-i cand iti faci sperante.
Iileana, azi mananc 4 epidoade ca sa ajung mai iute la sez. 2 si sa putem comenta. Spune-mi numai atat (ca nu vreau sa caut) se schimba lordul in sez 2? M-ar fi bucurat inca un sezon cu D E.
Aldebaran, incepi iar? Inseamna ca te-a fascinat.

Ieri am gasit in congelator inghetata cumparata de sotz. Scria pe ea: inghetata cu ciocolapte. Ciocolapte. Ei bine, asa am vazut serialul de la inceput, ca o ciocolapte, nu stiam de unde sa-l apuc.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

5 ore.


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Se schimba, Ingrid.
Asa ca legumeste-ti cu intelepciune cele 13 episoade ale seriei 1 .

Nu-i graba, ca oricum noi nu plecam nicaieri, si chiar si-asa nu stiu daca e ok sa povestim actiunea.

Recunosc, a fost cel mai simpatic topic de pe DC din ultima vreme, dar, la urma urmei, si-a atins scopul, am lamurit-o pe Ingrid ca da, serialul e copilaros , ca nu, nu are sanse sa se indrepte dar, mai ales, ca asa si trebuia sa fie ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Unde te crezi, Beren, in Star Trek?

Asta al nostru este mai poet, asa, dupa cum bine a constatat Denizel chiar in episodul de aseara, cind dumnealui a "ratat" tinta numai cu 100 de ani ...
E cam riscanta propunerea ta.

Alte sugestii?




Auch, in ce m-am bagat? (said the doctor)

Ca tot suntem la studii comparative, Shakespeare and all that, ia uite ce minuni a facut un Patrick Stewart pentru TNG.

(Unde se intalnesc D.T., P.S. si cam toate toate intrebarile si raspunsurile posibile? Ahhh, those www.pbs.org/wnet/gperf/episodes/hamlet/preview-the-film/956/" target="_blank">brits. Pentru intregul film, vizitati www.pbs.org/wnet/gperf/episodes/hamlet/watch-the-film/980/" target="_blank">PBS Great Performances.)

Acum, inapoi la chestiuni arzatoare .

Pai m-am intrebat si eu adesea daca imprecizia doctorului mai conteaza, cu atatea paradoxuri temporale in jur... Dar oricum 10 min cu C.E. par o eternitate, iar 1 ora cu D.T. doar o clipa, nu? :))

O solutie: discutati episoadele in limitele date de descrierile online: http://en.wikipedia.org/wiki/New_Series_Adventures_(Doctor_Who). (Boooring! :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

4 ore .


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput