Dr. Who

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Andacos, daca iti place in poza tipul e bine, sa-l vezi in actiune (de Dean din Supernatural vorbesc acum).



Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues


Ingrid,vorbesc in cunostintza de cauzaca-l urmaresc in fiecare luni!

Deci doamnelor,aterizez in Romania duminica ,pe ce program difuzeaza "Dr.Who"si in ce interval orar?

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Andacos, uite: http://www.port.ro/pls/ci/films.film_list?i_text=doctor+who&i_area_id=17

Cu mentiunea ca pe AXN sci-fi e subtitrat, iar pe BBC Entertainment, nu. Nu stiu altii cum sint, dar eu, pe propria-mi piele, am constatat ca, daca-l vad ne-subtitrat, desi inteleg evident care-i treaba si mare parte a dialogului, pierd totusi o groaza de pontute si subtilitati, din cele care dau farmec....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:

Denizel, da' nu te-ai speriat deloc? Chiar deloc, deloc? :( Uf, realizatorii erau tare mindri de cit de inspaimintator e episodul, era o discutie intreaga in filmuletul de making-off, unde ar trebui trasata limita, cam cit de mult/de putin e bine si corect si deontologic :)) sa bage lumea in sperieti.



ha ha, ce scumpi sunt :))).
Da, chiar m-am si speriat. Nu stiu daca era un must al realizatorilor , dar mie imi era frica de ochii varcolacului, inainte de a se transforma in lup si de a iesi din cusca .

Cam ce mai era de speriat pe acolo?


A, seria asta cu varcolacul a cata e????


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Cam ce mai era de speriat pe acolo?

Vaaaai, Denizel rau ce esti! Rau, rau si insensibil! :)))))

De-ai sti cit s-au chinuit bietii oameni cu transformarea omului in lup, cu tropaitul lupului pe coridoare, cu atacul calugarilor rosii, si tu sa nu te sperii nici macar asa, un pic, din bun simt fata de efortul lor?


E seria a 2-a .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Iileana, figura mare esti. Poti sa si stergi, ma amuzam un picutz data trecuta. Serialul a inceput in sfarsit sa ma captiveze, dar il vad ca un oximoron bizar intre nevoia de gluma infantila si umorul (clasic) englezesc. Tardis-ul, ca tot pomeni Denizelu' de el, a fost motzul filmului, vedeam chestii ruginite care scartie si traverseaza timpul incastrate intr-o cabina de telefon...Doamneee...cata inventivitate!
Si de ce te-ai speriat Denizel sau de ce nu te-ai speriat, vorba Iilenei? Pana acum n-am gasit in serial ceva horror, dar nici nu ma asteptam. Aveti si voi nitica rabdare sa ajung macar la seria 2, nu povestiti toate episoadele.
Andacos, la voi ce serie e la Supernatural? Eu astept "sa se fabrice" la toamna, mi-e dor de el.
Aldebaran, m-ai lovit in freza. Adica si insotitoarele se schimba? Ce fras...

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Aveti si voi nitica rabdare sa ajung macar la seria 2, nu povestiti toate episoadele.

Ai dreptate.
Sorry .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

pai, acum, pentru mine viata ar fi mai trista :D daca nu as vorbi (aproape) in fiecare zi despre Dr. Who . Macar inca putin sa mai vorbim...

Cum sa facem oare?
Ca doar nu i-om lua iar la analizat pe CE, DT si MS... :)))))

A, stati, nu zicea Ileana ca se reia pe AXN seria 1? Am inteles bine? Daca da, avem subiecte berechet :D.


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Cum sa facem oare?
Ca doar nu i-om lua iar la analizat pe CE, DT si MS... :)))))



Get into the box and fast-forward la timpul cand Ingrid le-a vazut si ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

ok, se pare ca trebuie sa le reiau si eu de la inceput.
Am toate episoadele bine puse intr-un hard disk extern, trebuie doar sa-mi bag nasul pe acolo.
Si pentru ca nu-mi permite timpul, cred ca trebuie sa renunt momentan la alt doctor preferat de-al meu, dr. House.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui beren

Get into the box and fast-forward la timpul cand Ingrid le-a vazut si ea...

Unde te crezi, Beren, in Star Trek?

Asta al nostru este mai poet, asa, dupa cum bine a constatat Denizel chiar in episodul de aseara, cind dumnealui a "ratat" tinta numai cu 100 de ani ...
E cam riscanta propunerea ta.

Alte sugestii?



Mergi la inceput