Dr. Who

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Ileana, pai asa, domle!!

Ingrid, stiu comentariile cu ne-Schumacher, dar eu i-am crezut pe cei de la Top Gear si ma gandesc ca, macar o data- de doua ori o fi fost si Sch. The Stig :).


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

si mie mi-a placut "Six fit under"!(sa mai spun ca-mi place si tipul ala din Supernatural!)

Ingrid,pai nu l-a mai transmis la tv,asa ca n-am avut cum sa-l mai vad!Eu nu sunt cu descarcatul de pe net si urmaritul in continuu a unui serial!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Good morning, Ladies! :)

Am vazut as-noapte primul episod din viata mea. Pacat ca nu-mi puteti vedea incantarea de pe chip .
Ce film d'aguuuut!!!!!!

Pentru cine a vazut episodul, Varcolacul ii zice .
Suuuper fain, ca sa nu mai spun ca am ras de m-am prapadit de cateva ori :)).
Mai tineti minte cand Rose se chinuia sa o faca pe Queen Victoria sa spuna ca nu i se pare amuzant? :)))))))))))))))
Sau, la sfarsit, cand comentau Dr. si cu Rose de ce familia regala britanica e posibil sa fie una de varcolaci? :))))))))))))))))))
Sau cand Dr. ii zicea Reginei ca ar cam trebui sa o ia la picior de-acolosa si-i zicea (aproximativ :)), mimand alergarea : "Your Majesty, we're running, it's good for the health" :))))))))))))))

Da' cand au amplificat lumina lunii si l-au eliberat pe amaratul ala v-a placut?


Am mai vazut pe YouTube niste scene Dr. Who cu C.E. si, parerea mea e ca ar fi mult mai potrivit pentru James Bond decat pt. Dr. Who :D.
Am sa ma mai uit si la seriile cu C.E. si cam atat. Nu cred ca, dupa D.T. as The Doctor as mai putea vedea inca un card de distributii.


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Noa Denizel, ai o zi merveilleuse azi! Eu nu stiu de Varcolacul, normal de vreme ce l-am terminat pe al cincilea. Am scapat de capetele cu fermoare. E si naspa faza asta cu schimbatul, abia ce te obisnuiesti cu un actor, hop se trece la altul.
Andacos, daca iti place in poza tipul e bine, sa-l vezi in actiune (de Dean din Supernatural vorbesc acum).
Nici eu nu descarc, sotul se ocupa. Stiu s-o fac, dar el are mai mult timp ca mine. E o manie asta cu serialele, se uita la vreo 5 in paralel, cu dr Who sunt 6.


Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Denizel, bine ai venit in clubul fanilor dr who!

Citat:
citat din mesajul lui denizel



Am sa ma mai uit si la seriile cu C.E. si cam atat. Nu cred ca, dupa D.T. as The Doctor as mai putea vedea inca un card de distributii.


[


Asa ziceam si eu dupa ultimul episod cu tennant. Dar sa stii, pustiulica nu-i rau deloc. Desi il consider pe tennant the best doctor ever, recunosc ca totusi vad noile episoade cu placere.
Macar da-i o sansa, vezi un episod, doua, acolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Multumesc, Corina!!! :)

Pustiulica. Cine e Pustiulica????

In legatura cu Dr. Who, eu as mai zice ca trebuie introdus in programul PPOLMB (Programul Pentru O Lume Mai Buna ).
E numai bun pentru vazut obligatoriu un episod pe zi .

A, am uitat sa spun cat de incantatoare am gasit-o pe TARDIS .


Precum si ca David Tennant, daca e vorba de jucat in Shakespeare, e exact omul potrivit la locul potrivit. Excelent actor! :)


Ingrid, sa vezi si tu Varcolacul .

Sa vedem ce mai zice si Ileana :).


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

pai pustiulica e urmatorul, ala care i-a luat locul lui DT, il cheama matt smith

dintre insotitoarele doctorului, care v-a placut mai mult? Intrebare pentru cine a vazut mai multe episoade, ca si astea se tot schimba (bine, ele-s persoane diferite , nu intruchipeaza acelasi personaj)
Mie mi-a placut f mult martha jones.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel


Precum si ca David Tennant, daca e vorba de jucat in Shakespeare, e exact omul potrivit la locul potrivit. Excelent actor! :)



Total de acord cu tine, da' ce ma intereseaza pe mine ca joaca el Shakespeare la nu-sh ce teatru din Londra, ce ma duc io acolo-sha sa-l vaz? Sa puna mana sa joace si in filme sau seriale sa se bucure tot mapamondu'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aldebaran


Total de acord cu tine, da' ce ma intereseaza pe mine ca joaca el Shakespeare la nu-sh ce teatru din Londra, ce ma duc io acolo-sha sa-l vaz? Sa puna mana sa joace si in filme sau seriale sa se bucure tot mapamondu'.



Cat se poate de corect!! ;))


Martha Jones e tipa din Human nature, parca? Sper sa nu spun prostii, m-am uitat doar cateva minute.
Dap, mi-a placut de ea si, ca una care deja are impresia ca a inteles spiritul Dr. Who , cred ca se potriveste rolului :).


Matt Smith... uf, chiar are aer de pustiulica :D.


Dar voi ati vazut, de pilda, episoade cu www.google.ro/imgres?imgurl=http://www.scifiscience.co.uk/img/drwho/William_Hartnell.jpg&imgrefurl=http://www.scifiscience.co.uk/doctorwho/doctors.html&usg=G6-GSFJ-Ip2WQ7coOmu2B02oCnk=&h=740&w=546&sz=98&hl=ro&start=3&sig2=jPkdMkXCwkMA-1Wd6LI9xg&um=1&itbs=1&tbnid=v5bVJ8CB36F0kM:&tbnh=141&tbnw=104&prev=/images%3Fq%3Dfirst%2Bdr.%2Bwho%26um%3D1%26hl%3Dro%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:ro:official%26tbs%3Disch:1&ei=-3r_S_D7JYaKlweHz7jqCQ" target="_blank">dumnealor? (primii 2-3 sa zicem)




Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aldebaran

Sa puna mana sa joace si in filme sau seriale sa se bucure tot mapamondu'.

. Corect!


Citat:
E numai bun pentru vazut obligatoriu un episod pe zi

Denizel, .
Asa-i ca-i o prajitura?

Vezi ca ai uitat cadrul cu sectiunea prin usa, de-o parte doctorul cu urechea lipita, sa auza ce face lupu' cel rau, de ailalta lupul cel rau cu urechea lipita, sa auza ce face doctorul. :)))) Spune mult despre cit haz fac ei de ei insisi .

Denizel, da' nu te-ai speriat deloc? Chiar deloc, deloc? :( Uf, realizatorii erau tare mindri de cit de inspaimintator e episodul, era o discutie intreaga in filmuletul de making-off, unde ar trebui trasata limita, cam cit de mult/de putin e bine si corect si deontologic :)) sa bage lumea in sperieti.

Senzatia mea e ca seria 2 promite a fi mult peste seria 1.
Asa cum si Tennant e peste Eccleston cu citeva clase, si nu ma refer acum la tipologie si/sau preferintele noastre , ci strict ca actor. Si daca actorul dispune de simtitor mai multe mijloace de expresie, implicit personajul capata alte valente, o adincime si-un haz pe care inainte parca nu le avea.


Ingrid, dar tre' si tu sa recunosti ca e destul de interesanta, chiar emotionanta, ideea de a stirpi raul reducindu-l la starea de ou, de potential, si dindu-i o noua sansa, in loc sa-i spoiesti creierii pe pereti, cum se procedeaza in mod obisnuit . Iar scena de la restaurant cred ca ti-a dat sperante ca umorul rafinat englezesc are totusi sanse sa apara in serial, ceea ce dealtfel va si face.
P.S. Nu, n-ai scapat de capetele cu fermoare :))
P.S.2. Este ca de acum o sa ai grija sa ai tot timpul otet in casa? Nu stii cind iti e necesar...
Edit. Stai ca le-am zapacit . Batrinetile, maica... Nu, cu oul si restaurantul e data urmatoare, vezi primul PS :)), da' nu mai sterg acum, c-am promis ca nu mai fac....


Andacos, eu cred ca daca aici la noi, la capatul lumii, sint 2 posturi TV care dau serialul, tre' sa fie musai si la voi... Macar BBC-ul, ca doar e al lor...



Mergi la inceput