Dr. Who

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
[PS: mai e si alt Lord al Timpului? Cati sunt, maica?


http://en.wikipedia.org/wiki/File:Doctor3.png
Asta-i ultimul, nr 11, ala care joaca acum, Matt Smith il cheama.
Tennant a renuntat sa fie time lord ca sa joace Shakespeare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Mai, ne zapacim .

Sa o luam riguros .
Astia 11 sint unul si acelasi Lord al Timpului.
"Regenerari" succesive, actori diferiti, da, dar, dpdv al conceptului, e acelasi individ.

Intrebarea lui Ingrid, daca mai e si altul, isi va gasi raspunsul pe la sfirsitul seriei 3.
Pina atunci, luam de buna afirmatia ca cel de fata e ultimul din specia lui.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Ileana, de ce ai sters + ce ai sters?

De la mine se vede asa: C.E. pare genul care, odata dez-indragostit, nu prea mai zice si el o vorba buna. Chiar si indragostit, pare destul de dificil :)).
D.T. pare genul care zice o vorba buna si dupa dez-indragosteala, precum si genul care sa te faca sa razi dupa ce te certi ingrozitor cu C.E. :)).
Asadar, is buni amandoi la casa omului :))))).

Ma scuzati pt. ratzuscareala , dar, dat fiind faptul ca nu am urmarit decat primele 10 minute din Human nature (din care nu am inteles tot, engleza aceea imi e greu de descifrat dpdv auditiv ), chestii mai de doamne-ajuta nu pot spune deocamdata :)).





Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
De asta am si sters postarea cu pricina. (bine, constatasem si ca-s mult prea serioasa in abordare, nu-i vorba totusi de Lars von Trier :p :)))))))




eu cred ca, atata timp cat ceva ca Miorita e analizat si rasanalizat in scolile romanesti , e mai mult decat potrivit ca la un topic Dr. Who sa ramana ceva comentarii serioase pe marginea filmului :).
Voi ati vazut ce incantat era chiar si raul ala de Jeremy Clarkson ca il are pe Time Lord in platou?
E mare lucru Dr. Who asta, va zic eu .


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Iileana, bine ca te gasisi sa stergi ceva taman la topicul meu. Sa nu mai dorm la noapte de curiozitate.
Bine, deci sunt trei time lorzi care-s unul si acelasi. Ok. Asta primul e misto. O sa bocesc dupa el.
Denizel, vazut pe Lord 9 la Top Gear. Super. O sa aflam vreodata cine-i omul cu masca? Sunteti careva si fani ai acestei emisiuni?

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aldebaran

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
[PS: mai e si alt Lord al Timpului? Cati sunt, maica?


http://en.wikipedia.org/wiki/File:Doctor3.png
Asta-i ultimul, nr 11, ala care joaca acum, Matt Smith il cheama.
Tennant a renuntat sa fie time lord ca sa joace Shakespeare


Si ce, nu putea in paralel? Shakespeare si Dr. Who sunt asa de asemanatori....

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Ingrid, eu sunt fan Top Gear :D.
Am vazut o emisiune in care The Stig era M. Schumacher.
Uite aici cate ceva.
Scuza-ne de off topic, Davidutzu!




Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Denizel, barfa era/este ca Stig e un fost pilot de Formula 1, dar nu i se stie numele. Faza cu Schumacher e la oha. Nu cred ca el e adevaratul "om cu masca". De ce zic pilot, pentru ca are timpi excelenti la curse.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Iileana, bine ca te gasisi sa stergi ceva taman la topicul meu. Sa nu mai dorm la noapte de curiozitate.

Promit sa nu mai fac.

Sa vad ce pot repara.
N-as vrea sa nu dormi noaptea din cauza mea .
Prefer sa nu dormi noaptea din cauza extraterestrilor cu fermoar pe frunte.

1. Intii am zis si am sters ca:

"Human Nature" & "Family of Blood" ar putea rula si ca film de sine statator, fara legatura cu serialul, si ar fi unul de nota 10, la categoria lui, dupa toate criteriile dupa care judeci o creatie cinematografica - consistenta scenariului, performanta actoriceasca, calitatea imaginii, reconstituirea epocii istorice (primul razboi mondial, Anglia, o scoala de baieti), mesaj, subtext filosofic, problematica morala.
Serios.
Chiar daca partea fantasy e tot copilareasca. Sau poate tocmai de-aia.
Si "Blink", la fel, in felul lui (asta-i scary rau :)).
Poate chiar si "The Empty Child" & "The Doctor Dances", din sezonul 1, ar putea fi cam de nota 8-9.
Astea fiind din ce-am vazut eu pina acum.

Asta e, acuma ti-am stricat surpriza .
Ti-am creat un orizont de asteptare si daca nu ne potrivim la gusturi o sa fii dezamagita.

2. Apoi am zis si-am sters ca: Dr. nr. 10 e de luat acasa pentru ca face parte din sub-specia fascinanto-adorabila, , spre deosebire de ceilalti enumerati aici, care-s prea macho. Plus ceva detalii despre.


Atita tot.


La Top Gear nu ma uit.
In alta ordine de idei, ultimul serial de care ma atasasem a fost "Six feet under", si asta se intimpla prin neolitic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Doamne Iileana, pai si sa stergi tu bunatate de comentariu? ma supar. Azi ma uit la continuarea fermoarelor si as vrea sa vad Stoning of Soraya M, altfel ma uitam si la 6, 7 din Dr Who.
Inteleg ce vrei sa zici despre Tennant, dar eu sunt cu macho, mi-am schimbat gusturile din adolescenta.
Six feet under, wow! Era pe HBO cand ma uitam la el, sa tot fie 2 ani. Deci, ne potrivim la gusturi...

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput