Dr. Who

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Daca nu, am sa o inregistrez la osim.:))




ha hahahahahaaaa :))))))))) Ce poate fi mai relaxant decat sa sorbi un cocktail la Sale e Pepe, cu o bucata de sperietoare dintr-aia mangaindu-ti fatza? :))))))))))))))

P.S. Era doar parte a seraficizarii, nimic paradigmatic :)).



Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

No, buna ziua ca dimineata a trecut de multisor.
Denizel, am vazut ieri seara. Magnific. Scena cu Shakespeare si Martha cand vrea s-o sarute....ahhhh, cat am ras. Ii lipsea periuta venusiana, geniu geniu, dar respiratia conteaza.
Si ideea cu cuvintele. Ok, tac. Tu n-ai vazut ep. cu televizoarele? Ai sarit peste? M-a distrat ala, nu-i reprezentativ, dar merge.
Pana la urma l-ai agatat pe domnul sotz?

Citat:
M-am gandit la ceva: Ingrid, iti dai seama? Fetita ta, cand o fi adolescenta, ar putea visa ca ajunge insotitoarea vreunui Doctor .

Dar eu ce cusur am? Si baba sa fiu, imi trag 10 operatii (am clinica langa mine, ce stii tu) si voi fi nou-nouta pentru Tardis.
Copilul la munca, nu la distractie.

Iileana, unde esti mama? La care, sa stiu sa o luam la pas cu discutiile.


Citat:
Promit ca chiar din aceasta seara m-apuc sa exersez fitza cu mingea tinuta pe nas. Daca o foca poate, atunci o sa pot si eu!!!
.

Eu am incercat aseara, nu mi-a iesit. Ma distram cu fiica-mea, nu, n-am innebunit.

Citat:
Cintecul e frumos, mi-a amintit cumva, nu stiu sa explic de ce, de Clannad & stuff.

Multumesc pentru efortul depus in vederea seraficizarii :)).
In fond, frumusetea sta in ochiul privitorului, nu mai conteaza datele initiale ale problemei , ele devin nerelevante.


Frumos cantecul, frumos si nostalgic. Au irlandezii un talent...astea sunt genul sa le asculti si sa bei. Whiskey.
Nu te minimaliza acum, serafimule. Am aflat ca esti inalta si bruneta. Prin deductie, of course.


Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
Ok, tac.

:/
Un calcul simplu arata ca eu voi ajunge la acel episod in fro' 3 saptamini.
Are careva siguranta ca topicul asta va mai fi activ atunci? Eu nu.
Si/sau ca va veti mai aminti atuncea ce voiati sa spuneti despre episod?
Asa ca, pliz-pliz-pliz, tocati-l marunt-marunt acuma, cit e proaspat! Pentru mine, chiar nu e nici o problema, dimpotriva, macar voi sti la ce sa fiu atenta cind imi va iesi in cale.


Ingrid, io-s la "planeta imposibila".
Care mi-a "picat" grozav de bine, pentru ca repune stacheta la nivelul la care ma astept eu sa fie (si unde nu a prea fost de trei episoade incoace :(( ).
Dar mai multe as spune numai dupa ce vad si partea a doua, ca mi-e teama ca-si propun, totusi, prea mult. Nu stiu cum vor trata tema fiarei fara sa fie caraghiosi si ieftini dar si fara sa se piarda in cine stie ce filosofii si simbolistici abisale si exagerate .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Are careva siguranta ca topicul asta va mai fi activ atunci? Eu nu.



www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details



Da' de ce oare trebuie tu sa faci periodic cate o predictie dintr-asta?


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
Da' de ce oare trebuie tu sa faci periodic cate o predictie dintr-asta?


Pentru ca sint rea? :))))))


Acuma, pentru ca e perioada vacantelor.

Eu una nu plec nicaieri prea curind, ca am casa plina-ochi de pisici :/, ( uite-asa e la mine: :))).
Daca pe mitza principala o pot "rezolva" pentru 2 saptamini, 5 buc. sint totusi cam multe. Tre' sa astept sa creasca, sa poata fi plasate la viitorii stapini :/...
Asa-mi trebuie, puiutzi mi-au trebuit, puiutzi am! ( Miine implinesc 1 luna! )

Voi insa n-aveti. Inca. :)))

In plus, peste trei saptamini probabil ca voi deja veti fi ajuns la zi cu serialul, daca mentineti ritmul, si ma indoiesc ca va va mai arde sa va amintiti de episoadele din preistorie...

Uf. Complicat. .






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

La multi ani Puiutilor !!!!!!

Pai, Ileana, episodul asta nu poate fi povestit. E asaa, o poezie :).
Cred ca e genul de episod care trebuie vazut si, odata ajunsi aici, la topic, spus: wooow!!!! :D Cam asa ceva....

Asa, de altfel, poante simpatice, Shakespeare se indragosteste de Martha si-i pune intrebari teribil de political incorecte , se prinde ca Doctorul n-o iubeste si nu prea sunt sanse s-o iubeasca prea curand, vrea s-o pupe dar nu era spalat pe dinti (deci e refuzat de biata fata :)), isi propune sa scrie diverse chestii care ii vin pe moment (si le va scrie :), il incanta pe Doctor cu genialitatea sa :) (cred ca episodul asta a fost si preferatul lui DT), neste vrajitoare voodooiste, o tipa care a jucat in James Bond, chestii faine pe care le citeaza Doctorul si despre care Shakespeare zice "cred ca o sa scriu asta", la care i se replica "nu, nu, asta e scrisa deja" :)), chestii din astea... :).


Eu am parasit sezonul 2, fiindca au fost episoadele alea doua cu cyborgi care nu mi-au placut. Acuma, ca am dat de sezonul 3, mi-e greu sa ma intorc la 2 .
Da' hai ca ma intorc, ca sa avem totusi un numitor comun :). Deci, ma uit la ala cu lanterna, da?


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Mi-am mai amintit ceva: Ingrid, mai tii minte, la sfarist, cand a aparut Elizabeth I si, de cum l-a vazut pe Doctor a ordonat infuriata "Off with his head!"? :D
Probabil ca s-au intalnit prin alte locuri, pe cand era ea Regina de Cupa si, iata cum ne-am putea explica anumite apucaturi nelalocul lor ale unicei copii de catre noi, captivii in timp, stiute :)).


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
Ok, tac.

:/
Un calcul simplu arata ca eu voi ajunge la acel episod in fro' 3 saptamini.
Are careva siguranta ca topicul asta va mai fi activ atunci? Eu nu.
Si/sau ca va veti mai aminti atuncea ce voiati sa spuneti despre episod?
Asa ca, pliz-pliz-pliz, tocati-l marunt-marunt acuma, cit e proaspat! Pentru mine, chiar nu e nici o problema, dimpotriva, macar voi sti la ce sa fiu atenta cind imi va iesi in cale.


Ingrid, io-s la "planeta imposibila".
Care mi-a "picat" grozav de bine, pentru ca repune stacheta la nivelul la care ma astept eu sa fie (si unde nu a prea fost de trei episoade incoace :(( ).
Dar mai multe as spune numai dupa ce vad si partea a doua, ca mi-e teama ca-si propun, totusi, prea mult. Nu stiu cum vor trata tema fiarei fara sa fie caraghiosi si ieftini dar si fara sa se piarda in cine stie ce filosofii si simbolistici abisale si exagerate .



www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details

O sa fii incantata, iti garantez. Au prins la fix ideea cu Satan. Nu e psihologie ieftina, filosofie etc. E misto.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
Da' de ce oare trebuie tu sa faci periodic cate o predictie dintr-asta?


Pentru ca sint rea? :))))))

Nuu, tu nu esti rea. Lasa rolul asta pentru mine.

Citat:
Eu una nu plec nicaieri prea curind, ca am casa plina-ochi de pisici :/, ( uite-asa e la mine: :))).
Daca pe mitza principala o pot "rezolva" pentru 2 saptamini, 5 buc. sint totusi cam multe. Tre' sa astept sa creasca, sa poata fi plasate la viitorii stapini :/...
Asa-mi trebuie, puiutzi mi-au trebuit, puiutzi am! ( Miine implinesc 1 luna! )

Voi insa n-aveti. Inca. :)))

Sa-ti traiasca micutii. Sper sa-i poti plasa undeva, la familii cumsecade.

Citat:
In plus, peste trei saptamini probabil ca voi deja veti fi ajuns la zi cu serialul, daca mentineti ritmul, si ma indoiesc ca va va mai arde sa va amintiti de episoadele din preistorie...

Uf. Complicat. .

Ni le amintim, stai pe pace. Doctor Who? N-am uitat nici un episod.





www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details
[/quote]

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Mi-am mai amintit ceva: Ingrid, mai tii minte, la sfarist, cand a aparut Elizabeth I si, de cum l-a vazut pe Doctor a ordonat infuriata "Off with his head!"? :D
Probabil ca s-au intalnit prin alte locuri, pe cand era ea Regina de Cupa si, iata cum ne-am putea explica anumite apucaturi nelalocul lor ale unicei copii de catre noi, captivii in timp, stiute :)).


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.


Ahaaa, si tu ai avut aceeasi senzatie de Alice in Tara Minunilor? Stii ca e filmul meu favorit de Disney? Iar scena cu morsa si tamplarul e absolut dementiala?

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput