Dr. Who

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Denizel, coruptie la nivel inalt, da? Si n-a mers? Ei, al meu e mai maleabil draga. Si e mort dupa umorul englezesc, chit ca, la inceput nu l-a tentat, dar asa am fost si eu.
Hai iute, ca am vazut aseara primul episod, azi vreau sa pap 3.
Vezi ca Iileana nu stie sa tricoteze, dar face o ciorba excelenta si citeste filozofie. Daleksii aia, daca ar fi tricotati, i-as baga pe un carton si ar trona in dormitorul meu. Ce breloc, sa se agate si sa se desire? Nooo..

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Smith and Jones. Done!

Ingrid, ii spunem Ilenei in ce pericol sunt blondele cu ochi albastri si obrajori rozalii?

Serialul asta e din ce in ce mai bun :).
Episodul 1-seria 3 a fost in-can-ta-tor. Ca sa nu mai spun ca am ras cam tot timpul. Si nu radeam degeaba, zau asa :)).
Judoonii aia au fost chiar simpatici. Slabii parca erau ceva motociclisti de prin Bucuresti :)).
Iar solutiile, ca de obicei, simple si super eficiente.
Aaaaa, Ingrid, fii atenta: stiind ca Jeremy Clarkson e fan Dr. Who, ce-ai zice daca echipamentul lui The Stig e preluat din Dr. Who? Eeeeee?!? A, sau poate e invers .


Ce-ar mai fi de zis? Ce-ar mai fi de zis? - intreba Denizel nevinovat :))))
Aaaa, daaaa, uitasem sa zic ca Martha n-a avut nici o sansa cu... aham... transferul acela genetic .
Si-apoi, sa-i spui fetii ca n-are nici o sansa . Ntz, ntz, bad, bad Doctor... Oricum, va fi cu atat mai interesant pt. Martha .



Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

si nu, Ileana nu e Cosanzeana, e Zana in toata regula, domle .

...A star was bound upon her brows,
A light was on her hair,
As sun upon the golden boughs,
In Lorien the fair.

Her hair was long, her limbs were white,
And fair she was and free;
And in the wind she went as light
As leaf of linden-tree...





Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Si muzica:



Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Hai ca am dat-o gata pe Ileana noastra :p.

S-o vedem ce ne canta ea :)))))).


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

&
Fiind vorba de un topic despre povesti SF, am sa las lucrurile asa cum au cazut .
In fond, inalta chiar sint, iar tot restul ... uof... se mai pot rezolva/invata pe parcurs :).
Promit ca chiar din aceasta seara m-apuc sa exersez fitza cu mingea tinuta pe nas. Daca o foca poate, atunci o sa pot si eu!!!
.

O precizare, totusi: titulatura mea, aia cu zana, n-are, sau cel putin n-avea la origini, nimic duios, serafic si dragut.
Dimpotriva!!!
M-am procopsit cu ea intr-un moment tensionat si cu desavirsire lipsit de amabilitatzuri, ca atitea pe DC ;), si am afisat-o la nervi, in semn de protest :)).
Ca in timp si-a mai schimbat, poate :), valentele, asta-i deja alta poveste....
-----------------

Back on-topic.
"Raportez" ( ) ca l-am mai vazut pe ala cu televizoarele. Si raportez ca n-am nimic de raportat despre el, putea fi, ce-i drept, mai bun, dar putea fi si mai rau, asa ca il iau asa cum e :/.

Mai vad ce-mi mai rezerva viitorul.
Ritmul meu ramine cel stiut: :)).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

M-am gandit la ceva: Ingrid, iti dai seama? Fetita ta, cand o fi adolescenta, ar putea visa ca ajunge insotitoarea vreunui Doctor .
Pe vremea mea :)), ma rog a adolescentei mele, cu Paris Match-uri vechi, facute ferfenita de la atatea citiri, tot ce am putut visa a fost sa ma marit cu Albert de Monaco (pe bune ca asta am visat ceva vreme) .


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Ileana, precum vezi, lucram cu spor la duiosizarea si seraficizarea titulaturii tale :))))))))))))).


P.S. ce inseamna "l-am vazut pe ala cu televizoarele?" Are si el un numar, apartine unui sezon?
Eu vreau sa vad tot ce vedeti voi, ca sa nu mai vorbim cumva separat :).


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Are si el un numar, apartine unui sezon?

Are, are, cum nu, macar atita sa aiba si el .
Era "The Idiot's Lantern", ep. 7, sezonul 2. (Io le iau in ordine, asa cum mi le da statul.)
----------


M-am mai gindit, Denizel.

Sperietoarea de ciori din Human Nature nu-i prea buna de breloc :/.
Poate fi in schimb comercializata, in seturi de cite 6 sau 12, pe post de scobitori-fantezie ptr petreceri. Asa, cam ca scobitorile-umbrelute, sau ca cele cu stegulete.
Sigur ca in tara lui "sa-facem-brinza-si-s-o-mincam-cu-rosii-ha-ha-ha", unde ceapa se zdrobeste cu pumnul, s-ar putea sa nu aiba mare cautare, la naiba, luam direct cu mina, dar, mai stii, pe la party-urile elitei poate ca ar merge. Mai intepi cu ea o atentie, o maslina, o icra neagra... Dau bine pe un platou.
(Am sa ma uit in site-urile date de Dark Bendis, sa vaz daca s-a gindit careva la asta. Daca nu, am sa o inregistrez la osim.:))

In treacat fie spus, eu am oaresce retineri fata de sperietorile de ciori :/.
Cred ca de la "Mari sub pustiuri" mi se trage :)).
----------


P.S. Si tot in treacat fie spus, desigur ca am gugalit sa vaz ce-i cu versurile acelea si cu domnita respectiva, am si aflat, insa, dat fiind ca nu cunosc paradigma cu pricina in intreaga sa complexitate, n-am sa comentez 'nika, ca ma fac de ris.


Cintecul e frumos, mi-a amintit cumva, nu stiu sa explic de ce, de www.youtube.com/watch?v=4ZP-4B7kHqA" target="_blank">Clannad & stuff.

Multumesc pentru efortul depus in vederea seraficizarii :)).
In fond, frumusetea sta in ochiul privitorului, nu mai conteaza datele initiale ale problemei , ele devin nerelevante.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

The Shakespeare Code.
L=-ai vazut, Ingrid?

Uite, eu zic asa: episodul asta a fost atat de perfect incat, pana nu il vede si Ileana, propun sa nu discutam despre el. De acord? :)
Ileana, daca iti poti imagina, e mult mai fain decat Human Nature, sa zicem... :) + [incantare extrema] :).
Ceva cu puterea cuvintelor care poate salva omenirea... De parca nu stiam... :) "La inceput a fost Cuvantul... si Cuvantul era...".
Mie, asta mi s-a parut Zi Episode!!!

Ma duc sa citesc ce ati scris.



Aaaaaaa, uitasem ceva ffffff important. He's hooked!!!!! He is hooked!!!!! Prin puterea cuvintelor (daca era teza de bac luam 10 :)))))), l-am convins sa-i mai dea o sansa Doctorului. Taman episodul asta s-a intamplat sa fie. Ieeeeee!!!!!!!!!!!!
Ileana, s-ar putea ca... aaaa.... co-autorul :)) sa nu ramana indiferent la The Shakespeare Code. Zic si io... .


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput