Dr. Who

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Se pare ca eu n-am vazut nici un episod cu dalek-i, nu mi-s deloc cunoscuti.

Ia uite ce-am gasit:

"Rose l-a insotit pe Doctor de-a lungul incarnarii mai serios-maniacale interpretata de Eccleston, si l-a ajutat sa treaca peste ranile psihologice cu care ramasese dupa razboiul care i-a nimicit semenii. Cel de-al zecelea Doctor, jucat de David Tennant, a fost in acelasi timp mai vesel-maniacal, debordand de veselie si aparent mare fan al rasei umane (Doctor Eccleston nu avea o parere prea buna despre noi…), dar in acelasi timp a revelat si aspecte mai intunecate ale Doctorului, in special dupa ce a pierdut-o pe Rose."


CE = serios maniacal
DT = vesel maniacal

:)))))))

plus ca, ta naaaa:

"Nici Capitanul Jack n-a scapat fascinatiei exercitate de Doctor, de altfel, fiind si el putin indragostit de Doctor – nu va crizati, in secolul 51 asta nu e o problema. "

hi hi... ;p


sursa e asta: http://www.tvblog.ro/pe-scurt-despre-doctor-who/







Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Denizel, Matt Smith e "the current Doctor", al 11-lea care l-a inlocuit pe DT. Din pdv meu, nu are charmul si energia lui DT da', asa cum am mai zis, a inceput sa-mi placa.
Da' sa stii ca daca domnul e scotian si ei locuiesc in Scotia, "she counts as Scottish" Adica ovationeaza echipa nationala a Scotiei si pe oricine joaca impotriva Angliei

Care zicea ca vrea un Dalek teleghidat prin casa? Acum vreo 3 ani, Craciunul la soacra-mea s-a aflat 100% sub "aripa" bunului Doctor. TOATE cadourile celor mici au fost "in tema" (si au primit cadouri de la parinti, 2 serii de bunici, 2 serii de unchi+matusi). Nu unul, ci DOI Dalek-i bantuiau prin casa (cumnata-mea zicea ca pana in Italia unde stau ei o sa "rataceasca" bateriile la amandoi), un Tradis mare si vreo 2 mici, figurine gramada de toate dimensiunile, surubelnite, albume, pozici, lanterne, pijamale, tricouri, budigai, brelocuri, chestii care scoteau zgomote... iar cumnata-mea si al ei, la fel ca si sotu' meu s-au cadorisit reciproc cu DVD-uri si carti ... tot cu Dr Who. Veselie mare

HI-hi... eu deja stiu ce cadou o sa-i fac cumnata-mi: seria INTREAGA de figurine de Doctori (11 in total) care am inteles ca iese "pe piata" in vreo 2 luni



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)


"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Am vazut aseara Human Nature si Family of Blood!!!!!!! Am vazut aseara Human Nature si Family of Blood!!!!!!! Am vazut aseara Human Nature si Family of Blood!!!!!!!

Mai, dar se pupa DT, nu se-ncurca :))))))))))))).

Serios acuma, astea doo episodutze m-au fer-me-cat. Tare, tare, tare dragute. Nimicuta nu le-a lipsit, absolut nimicuta :).
Abia astept sa i le pun copilului cand se intoarce din tabara!


Revenind la pupat , ca sa vedeti diferenta: Ingrid il stii pe iubitul lui Elaine, ala, mecanicul auto? Am vazut aseara episodul in care mecanicul furase "the move" de la Jerry si o folosea cu Elaine :)).
Ei, la un moment dat e o scena in care mecanicul se pupa cu Elaine. A avut relevanta si frumusetea unei plimbari intr-un lift mic si fara oglinda :)).
Pai, asa face DT, a? Asa face DT? :))))








Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui DarkBendis


Care zicea ca vrea un Dalek teleghidat prin casa? Acum vreo 3 ani, Craciunul la soacra-mea s-a aflat 100% sub "aripa" bunului Doctor. TOATE cadourile celor mici au fost "in tema" (si au primit cadouri de la parinti, 2 serii de bunici, 2 serii de unchi+matusi). Nu unul, ci DOI Dalek-i bantuiau prin casa (cumnata-mea zicea ca pana in Italia unde stau ei o sa "rataceasca" bateriile la amandoi), un Tradis mare si vreo 2 mici, figurine gramada de toate dimensiunile, surubelnite, albume, pozici, lanterne, pijamale, tricouri, budigai, brelocuri, chestii care scoteau zgomote... iar cumnata-mea si al ei, la fel ca si sotu' meu s-au cadorisit reciproc cu DVD-uri si carti ... tot cu Dr Who. Veselie mare





!!!!!!!! Suuuuper!!!! VReau si eu Craciun din asta!!!


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Iacata aici insa o imagine:
http://dailypop.files.wordpress.com/2009/07/dalek-girls.jpg

Ei, ce zici? frumos?


Superb chiar! (io ma asteptam sa gasesc in imagine dalekul calcat de tanc, am avut o surpriza placuta, nu era :))
Vezi? Au, conform cerintelor, pompa detasabila!!!


Ingid, anonimatul pe forum fiind asigurat, pot sa-mi creez, mie insami, ce imagine poftesc, oricit de fantasmagorica si departe de cruda realitate, asa ca ce ma costa sa las impresia ca stiu sa tricotez?


www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Iileana, iaca si aspiratorul-robot:
http://www.pentruacasa.com/detalii.php?produs=Aspirator-inteligent-IROBOT-ROOMBA-520
Dar stiu ca ai vazut din astia, macar in reclame.
Ma bucur ca ti-au placut fetele-dalek, ma multumesc si cu unul mic, de buzunar, stai numa' sa vina prietena mea din Germania. De la usa o intorc de nu mi-a gasit ceva legat de serial. (doar glumesc)

Mai, stii ca eu te vedeam asa: cu o mana tricotezi, cu cealalta invarti fusul, ce mai, o gospodina desavarsita. Mi-ai distrus imaginea!

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Denizel, am citit tot blogul. Si asa m-am lamurit ce-i cu Rose si doctorul nou-clona, cum tot apar dalek, cum s-a "dezintegrat" din Tardis Martha Jones si tot asa. Multam'. Am cautat ieri si la iubitele lui D T, pai a avut o gramada (cum ii sade bine) si toate cu legatura la film. Ei...nici macar n-a vanat la distanta.
Tu esti la sfarsitul seriei trei? ce faci, le inghiti? Eu de-abia am vazut primul, cel in care apare Jones, Jones si Mr. Smith. Pai nu ma mai joc asa.
Numai ce se vad si o si saruta Doctorul pe Martha, cica transfer de material genetic...mai, devine un Casanova.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Darkbendis, un frumos Craciun. M-am ambitionat, imi cumpar macar un servetel imprimat cu Dalek. N-am de unde seria de doctori, dar servetelul imi trebuie, cu ce imi sterg lacrimile cand revine Rose in serial?

Chiar s-a indragostit Jack de Doctor? Pe bune?

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
Mai, stii ca eu te vedeam asa: cu o mana tricotezi, cu cealalta invarti fusul, ce mai, o gospodina desavarsita.

Daca adaugi ca in acelasi timp rasfoiesc ceva Heidegger, rezolv o integrala dubla, ba chiar tripla, mestec in ciorba si mai tin si-o minge in echilibru perfect pe nas, yeps, that's me!!!
Cred ca e de prisos sa adaug ca-s inalta, blonda si am ochi extrem de albastri ...
-------

Craciunul acela e ceva de vis .
Pun pariu ca si cusca ciinelui din curte era in forma de Tardis :)....

A, m-am mai gindit: sint buni de motocei de pus la cheile de la dulap!
Despre daleks-ii tricotati zic.
Nu?
--------


Denizelule, deci le-ai vazut!
Deci ti-au si placut!

De sarutul cu pricina chiar nu-mi amintesc , ca e ceva vreme de cind le-am vazut.
Pe mine insa ma bintuie, de atunci, scena in care John Smith, care se crede John Smith, are de facut alegerea de a renunta la cine crede el ca este. Si ultima intilnire dintre el, care deja nu mai e John Smith, si Joan. Avea dreptate Joan, intr-un fel. John a fost mai curajos...
Plus finalul. Multa poezie si tensiune totodata...
Brrrrr.
Foarte intense si complexe situatiuni, as zice. Si ca scenariu, si ca interpretare, si ca spatiu lasat spectatorului pentru crosetat ulterior, asa, in capul lui.
Brrr, precum spusei.
Deja asta chiar nu mai e un serial oarecare...

De fapt, sint multe de vorbit despre, dar hai sa ajunga si Ingrid la episoadele astea. Citeva zile, Ingrid, nu? Asta daca alungati musafirii !
Sau, mai bine, hai sa re-ajung si eu la ele. Prin iarna, cam asa :)))....

Ma gindeam ca maaare noroc am avut c-am dat peste ele atit de rapid, altfel, daca ma apucam gospodareste cu episodul 1 sezonul 1, as fi fost cu siguranta la fel de descumpanita ca si Ingrid, ce-i frate cu copilariile astea???, asta-i pomul mult-prea-laudat?, cu diferenta ca mie nu cred ca mi-ar fi dat prin cap sa intreb pe aicea ce si cum, asa ca probabil pe la al treilea episod as fi renuntat, duca-se....
Eh, exista totusi un destin pe lume.
:))))))))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Iileana, 3/zi cu sau fara musafiri. Maine deja voi avea experienta cu sez. 3, o sa vezi tu ce de comentarii pe aici. Pana atunci tu schimba impresii cu Denizel, nu vezi ce exulta? Aproape ca ma tenteaza sa trisez cu ordinea. Ma mai gandesc.
Aha, am revenit la nick: esti Cosanzeana. Si blonda si cu ochi albastri si cu Heidegger (nu l-am citit), asta fiind o concesie adusa secolului, si liberala. M-am intimidat.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Ingrid, nuuuuu, nu sunt la sfarsitul seriei a treia. Din seria a treia am vazut doar pe cele 2, fiindca stiam de aici ca sunt super faine si fiindca am vrut sa-l ademenesc pe sotul meu sa mai incerce o data. Nu mi-a reusit . El a vazut doar episodul 1-seria 2 si, la sfarsit, m-a intrebat mirat daca mie chiar imi place asa ceva . Na, nici mie nu-mi placuse episodul ala....

Deci, Ingrid, incepem amandoua cu seria 3, da? O sa vad astazi primul episod sigur.


Ileana, cum sa nu-ti placa asa ceva?

A, fiindca tot stii sa tricotezi , imi faci si mie o sperietoare de ciori dintr-aia din Human Nature? La nebunie mi-au placut!!!!!! Mi-as pune-o breloc la chei . Sau mi-as atarna-o la vreun rucsacel :)).




Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput