Dr. Who

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
Ileana, tu chiar asa citesti cartile???? :))))

Yeps ;)). In special pe alea de actiune, ashea, mai palpitante. N-am, mai, rabdare sa stau sa fierb in suc propriu si sa nu stiu cum se termina, pina ce considera autorul de cuviinta sa-mi zica :p :))

Citat:
Daca doriti si daca aveti posibilitatea , spuneti-mi acuma si cu care din Doctori se pupa Rose :)).

Cind cu unul, cind cu altul. Ca, oricum, sint unul si acelasi individ :p. Rose nu prea e ea insasi in momentele cu pricina, dar asta-i o alta discutie...
Acuma uiti ca ti-am spus, da?

Denizel, de episodul de diseara nu stiu daca se lega sau nu cu precedentele, sa ne zica Ingrid. Din promo, pare tot unul ptr kinderi, cu neshte robotzei cam infantili, asa, cel putin ca aspect...

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Nu se leaga de restul filmelor, dar nicidecum nu-s doar niste robotei infantili...brr. Denizel, te poti uita. Chiar, sunt doua legate, deci tu vezi unul si o sa iti rozi unghiile pana la urmatorul.
Apropo, am vazut azi la servici o masina: TADIS. M-a intrebat sotul daca si-a schimbat infatisarea...si cum a facut cand a ajuns in curte. Acu' ii lipsea un R si un Doctor... dar nu mai conteaza.
Ma duc sa vad 9 si 10. Tot mai stranii devin episoadele.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
nicidecum nu-s doar niste robotei infantili...brr.

Chiar ca brr. Brr din ala cam fortat si fara haz si/sau imaginatie.
Pe domnii cei stupizi din tinichea ii stiam din Doomsday, dar, nealegind ordinea fireasca de achizitie a informatiilor :p, nu stiam ce-s.

E, iata un episod pe care fiu-miu n-o sa-l vaza :/.
Nici o pierdere.

Citat:
Tot mai stranii devin episoadele.

E de bine sau de rau?
Ca daca o tin tot ca in asta, cre' ca fac o pauza pina la sezonul 3.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

E de bine pana la 10. Asta o stupizenie, m-a luat cu somn. Ceva ca o pana de gandire, sunt in toate serialele vazute de mine momente in care regizorul n-are chef. De ce ar face si Doctor Who exceptie?
Astazi termin seria 2, jur.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Eu am primit (asa cum cineva mi-a prezis ;p), legat cu funda rosie, tot sezonul 2 . Imi pare foarte foarte foarte bine :).
Incepand cu aceasta seara, 2 episoade/seara .



Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Denizel, , felicitari, iti sint alaturi cu comentarii si circoteli :)) pina la ep. 5 inclusiv, mai departe... om vedea ce-o mai fi.


Citat:
E de bine pana la 10. Asta o stupizenie, m-a luat cu somn.

E mai stupid decit asta cu cyborgii??? Se poate?

Uf. Eu sint optimista de fel, incerc mereu sa vad jumatatea plina a paharului, dar cu minima conditie ca aceasta sa existe. Macar cit de cit...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Gata, am vazut primul episod, sezonul 2 .
Ala cu pisicile. Si cu Casandra . Casandra in Rose, Casandra in Doctor, Casandra iar in Rose, Casandra in doamna cu bube, Casandra iar in Rose, Casandra in sclavul cu pulverizatorul cu apa, oh my ce ierea acolosa :))))).
Episodul 2 era ala cu varcolacul, deci nu l-am mai vazut.

Asta, episodul cu pisicile nu mi s-a parut cine stie ce, dar, orisicat, mult mai lucrat si mai conturat decat ce vazusem eu in sezonul 1.
Plus DT :).
Iar Rose e mai slaba :).


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Abia ieri seara am finalizat ultimele doua episoade din sez. 2, vai mie ce regizori tampiti, da' cu biata Rose ce avura frate? Nici de ea nu le-a mai placut la BBC?
Dupa ce se sfarsi la modul cel mai serios ca gata, aventurili au fo' destule pentru Rose, e timpul sa-i lase pe altii, ma gandeam eu cum era filmul daca Rose nu-si dadea drumul de maneta aia care trebuia sa tina deschis vidul. Parca vad scena, regizorul: "haide, e timpul, da-ti drumul", iar Rose: "nu vreau, mai stau un sezon cu D T!".
Ei bine, cand sa la final, musai sa apara si figuranta aia de mireasa.
Iileana, si-au declarat reciproc dragostea. Plus ca iar a venit Mickey, pansamentul sufletesc al lui Rose. Ce viata stupida, mai bine o lasa pe undeva la marginea sistemului solar.

Citat:
E mai stupid decit asta cu cyborgii??? Se poate?

Cee? Ala cu ciborgii e...interesant. Nu-ti spuneam ca seamana cu Saw?
Denizel, pisicile sunt placute. Pisicile scad tensiunea mai bine ca medicamentele. Ai remarcat bine, alta regie, alt text. Nu-ti pare rau de C E? Nici un pic-piculetz?

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Parca vad scena, regizorul: "haide, e timpul, da-ti drumul", iar Rose: "nu vreau, mai stau un sezon cu D T!".



ha hahahhahhaaaaaaa!!!!!! :)))))))))))))))

hai maaaa, o dau afara pe Rose din film? :O
Si Rose se intoarce la baietasul ala vesnic nedumerit din ep.1, sezonul 1, ala caruia CE ii zicea Ricky? Uf, life's a bitch :)).

Citat:
Denizel, pisicile sunt placute. Pisicile scad tensiunea mai bine ca medicamentele. Ai remarcat bine, alta regie, alt text. Nu-ti pare rau de C E? Nici un pic-piculetz?



Ingrid, pai eu sunt o mare pisicareasa , stiu bine cat sunt ele de placute :).
In zilele mele de glorie , alea in care am fost un an profa la o scoala din Ferentari (zilele alea despre care, la orice chef cu prietenii sunt implorata sa re-re-re-re-povestesc anumite faze ), fiindca nu mai aveam nici o pisica, am rugat copiii sa caute prin vecini si sa-mi aduca un puiut de pisica.
S-au prezentat a doua zi cu toate matzele vecinilor: babe, mosi, adolescenti, matze in floarea varstei, numai puiuti nu .
Aoleu, ce-a iesit....
In fine, am luat pana la urma o pisicuta de vreo 5-6 luni (cel mai tanar exemplar din expozitie :)), pe care am numit-o Ema si care a patrulat prin cancelarie pana mi-am terminat eu orele :))).
(cred ca pentru Ema era foarte interesanta acea incapere. Exista acolo o profa care, in fiecare pauza!!!, baga un resou in priza, punea felii de paine pe el si isi facea sendviciuri. Asa cevaaa....).
Ema incepuse sa ne invete programul, se instala la fereastra cand stia ca trebuie sa venim, iar cand ne apropiam de bloc incepea sa miaune .
Capsule cu doamne si domni bubosi nu stiu sa fi avut pe inventar :)).


Daca mi-e dor de CE? Macar un piculet?
Ingrid, sa stii ca da! :D
Dupa ce termin cu seria 2, o sa vad si toata seria 1 .



Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
Cee? Ala cu ciborgii e...interesant. Nu-ti spuneam ca seamana cu Saw?

In prima parte a povestii n-am reusit sa depistez nici macar o tema originala, si/sau macar o tema ne-originala dar tratata in cheie originala :((. Seamana cu prea multe altele. SF de serie B. De aici si circoteala. Daca asa ceva ar fi aparut in sezonul 1, as fi rabdat, dar, dupa un episod ca "The Girl in the Fireplace", sau ca ala cu mitzele, nah, acuma deja am pretentii .
Au mai dres-o, ce-i drept, in partea a 2-a. Cit de cit...

Cred ca imi va lipsi Rose . Desi impresia initiala a fost exact aia pe care a avut-o Casandra cind isi proba noul trup :p, in timp mi-a devenit simpatica.
Dap, trebuia sa se tina mai temeinic de maneta aia ...

Denizel, nu te pripi cu aprecierile, sa vezi ce zmeu rasare din baietasul vesnic nedumerit...


P.S. Daca nostalgia dupa Ema de Ferentari :) devine puternica, numa' da-mi de stire.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Am intrat sa va salut - abia acum am descoperit subiectul (mersic Denizel!), eu mai mult pe la "Scutece" bantuiesc

Ma alatur si eu gastii voastre... am citit discutiile de pana acum si mi s-a facut dor de sezoanele trecute. Cre'ca ma apuc sa le revad De "noul" Doctor nu comentez, astept sa ajungeti si voi sa vedeti ultimele episoade - "favoritul" meu a fost DT dar si asta noul nu e de lepadat



PS Daca e vorba de copii si Dr Who... sa-i vedeti pe copiii cumnata-mi: 13, 10 si 7 ani... fani cu totii de ani de zile. In ultimii ani cam toate cadourile de zi de nastere/sarbatori au fost legate de show, tot e bine ca gasesc o gramada si astia mereu scot cate ceva nou. Sper sa-i placa si lui Mister al meu

Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)


"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput