Dr. Who

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Mi-au gadilat ceva ochisorii la ep. cu madame, dar mi-a intrat un fir de praf in ei.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues






Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Denizel, n-ai rabdare deloc. Daca o tii mortis, iti spun, iaca: nu se indragostesc asa clasic, adica ea cade la pieptul lui si suspina, amore mio!, dar isi trag priviri lungi, apoi cand actiunea devine intensa, el se schimba. Asa ceva...


Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Deci, am terminat cu episodul 8, seria a doua.
Incep sa semene cu doi justitiari.
Denizel, si tu ai copil mare? Si, nu s-a speriat la extraterestrii cu ochi mari si gat lung?
Prima serie nu-i asa elaborata, e ca si cum ar fi facut teste regizorul sa aprecieze ce-i mai bun, a doua se schimba total. Cu toate acestea, prima serie a fost incantatoare.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Multumesc, Ingrid! Bine macar ca se indragostesc .
Nici nu se pupa, sa inteleg?

fiu-mio are 10 ani. Si nu, nu se prea sperie. Maica-sa si taica-so l-au lasat sa se uite la toate seriile LOTR, iar taica-so compunea impreuna cu el, acu' vreun an, strategii pt. un joc cu neste personajeee , care joc le-a fost insa interzis :))))). Tatal nu mai are chef sa joace fara fiu :)).


In programul de azi de la AXN e episodul 5 din sezonul 2. Sa ma uit? Are legatura cu episoadele de dinainte cumva?


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Nu mai stiu daca se pupa, au ba. Nu, totusi nu. ce pacat..
Episoadele din seria a doua cam au legatura cu prima serie. Dar eu zic sa te uiti, daca nu le poti trage de pe internet. Altfel, eu as astepta in locul tau.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

[Emoticon meditativ]

Denizel, consideri ca ti-a scapat vreun inteles, vreun simbol, vreo semnificatie profunda din episodul cu lupul cel rau, din pricina nerespectarii ordinii episoadelor?

Evident, nu.
Eu cred ca pot fi vazute si amestecat (mai putin cele care sint practic parti ale aceluiasi episod).
Bine, eu asa le-am si vazut, dar nu simt ca as fi avut probleme in a sintetiza un oaresce fir logic .
Nu e totusi Lars von Trier :))))....


Ce-i drept, eu asa citesc si cartile, sint cam indisciplinata .
Incep cu inceputul, continui cu sfirsitul, apoi cu ceva din mijloc, pe urma cu ceva dintre mijloc si sfirsit, si tot asa . Pina la urma, le parcurg si cap-coada, chiar daca nu primesc informatiile neaparat in ordinea decisa de autor.
S-ar putea sa nu fiu un exemplu de urmat, dar, daca tot sintem la capitolul "arta cu iz SF", nu ne explica Kurt Vonnegut in Abatorul 5 cit de stupid de limitati sintem noi, oamenii, cu perceptia noastra lineara asupra celei de-a 4-a dimensiuni, timpul ? E un handicap :)) pe care uite, eu ma straduiesc sa il depasesc cind e vorba de lectura :)))).

La urma-urmei, e vorba de Dr. Who, ce mare lucru sa mai introducem neshte paradoxuri temporare in plus fata de cele hotarite de scenaristi?


Si, tocmai pentru ca eu am prins episoadele dupa cum s-a nimerit, se intimpla ca am vazut, chiar inainte de seria 1, episodul "Doomsday", ultimul al seriei 2, despartirea de Rose, , (de care Ingrid se apropie cu pasi repezi).
(l-am vazut pentru ca probabil se imbatasera aia de la TVR, si in loc de ultimul episod al seriei 3 l-au difuzat hodoronc-tronc pe asta :D.).
Asa ca sint in masura sa-i spun Denizelului ca povestea Dr+Rose=love, chiar daca n-are neaparat ingredientele clasice, nu va fi lipsita de emotie si, poate, chiar ii va smulge citeva lacrimi ....





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Nu mai stiu daca se pupa, au ba. Nu, totusi nu. ce pacat..

Ei, nu...
Pai transferul de energie vatamatoare, prin ce procedeu se realizeaza???

Denizel, vezi ca ai promis ca uiti tot ce spunem noi in avans, da? :))))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Deci se pupa, ieee!!! :))
Daca doriti si daca aveti posibilitatea , spuneti-mi acuma si cu care din Doctori se pupa Rose :)). Sincer-sincer, desigur ca imi doresc sa se intample cu DT, dar mi-ar placea sa-l vad si pe CE in... aaaa.... transferul de energie vatamatoare .

Copilul e in excursie, eu sunt cam ne-in apele mele, de aceea am fost atat de vorbareata azi . A, stati, nu aici am fost vorbareata .
fain ar fi fost sa se duca in excursie la Londra. Aducea 2 magnetei cu Tardis. Unul pentru caloriferul din dormitorul lui, altul pt. caloriferul din dormitorul nostru :)).


Multumesc pentru incurajari, ma voi uita si la episodul 5 din seria 2 :).


Ileana, tu chiar asa citesti cartile???? :))))


Ingrid, daca o sa plangi la Despartire , ne zici si noo, daaa?


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
Ileana, tu chiar asa citesti cartile???? :))))

Yeps ;)). In special pe alea de actiune, ashea, mai palpitante. N-am, mai, rabdare sa stau sa fierb in suc propriu si sa nu stiu cum se termina, pina ce considera autorul de cuviinta sa-mi zica :p :))

Citat:
Daca doriti si daca aveti posibilitatea , spuneti-mi acuma si cu care din Doctori se pupa Rose :)).

Cind cu unul, cind cu altul. Ca, oricum, sint unul si acelasi individ :p. Rose nu prea e ea insasi in momentele cu pricina, dar asta-i o alta discutie...
Acuma uiti ca ti-am spus, da?

Denizel, de episodul de diseara nu stiu daca se lega sau nu cu precedentele, sa ne zica Ingrid. Din promo, pare tot unul ptr kinderi, cu neshte robotzei cam infantili, asa, cel putin ca aspect...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Nu mai stiu daca se pupa, au ba. Nu, totusi nu. ce pacat..

Ei, nu...
Pai transferul de energie vatamatoare, prin ce procedeu se realizeaza???

Denizel, vezi ca ai promis ca uiti tot ce spunem noi in avans, da? :))))


www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Dar nu-i acelasi lucru...avea nevoie de doctor! I-a facut respiratie gura la gura!

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput