Dr. Who

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Doctori-motanei? Superb.

Am avut si eu un motanel, printre pisicile pe care le-am avut, Zi Motanel a fost el , dar a trait putin :(.
Am avut si caine (fetita). Care a avut chiar si un puiut (ursuz si maraicios :)) Nici pe ea nu o mai avem.
Ma feresc sa mai luam vreun animalut. Stiu ca va veni o perioada in viata copilului, cand numai un animalut l-ar mai putea indulci nitel . O sa ne sporim numarul atunci...



Am vazut si episodul 2 din seria 1 si tot astept sa vina odata provocarile alea de le-ati tot discutat voi pe aici. Deocamdata sunt nevinovate episodele. Astept :).

pana una-alta am aflat din ep.2 ce-i cu Time Lord (ultimul Time Lord ) si ca planeta lui nu mai exista.

Esenta trandafirie a lucrului in sine (moisturise me, moisturise me :)) a avut 709 operatii estetice (nu stiu daca s-a retinut asta :)))).

Tot nu-mi place de CE :D. Dar imi place mult de Rose.

La soricei mai uit mai tarziu, nu mai am timp acum.





Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui beren

42, 42, 42!!




Aseara m-a strafulgerat gindul ca poate acel prim episod pe care l-am vazut si mi s-a parut o stupizenie de la cap la coada si care se chema 42, ei bine, poate ca se adresa de fapt unui public mai subtil si cu mai multe referinte culturale decit mine :/. Oare 42=42?...


Ingrid, asadar a constatat si sotul tau pina la urma ca nu avea de ce se ingrijora cu privire la gusturile tale si ca, as usual, tu stii mai bine. :)))).
OK, cu cintec inainte, ca in tine mi-a ramas nadejdea sa aflu ce se intimpla dupa sezonul 3 cu standardul serialului, o fi cu +, o fi cu -, altcineva vad ca n-are cine sa ne spuna.


Denizel, retinusem ca duduia cu pricina reprezinta un rezultat de virf al chirurgiei estetice (eu credeam ca Maical e :)), insa numarul, nu.


Beren, in cazul de fata doar doamna cea alba este rescued, puiutii sint de familie buna, ca doar au fost doriti :)). Sa va povestesc despre valentele educative ale situatiei, pentru fiu-miu?
Ingrid, birmaneza fuse si se duse. Am poze, normal, dar arata, cum e de asteptat, ca orice alta birmaneza :)). A trait o viata linga mine si tot nu stiu cum arata de fapt, a umblat tot timpul cu masca aia neagra pe figura, Zorro, nu alta, nici macar o data nu si-a dat-o jos...
Puiutii de acum sint alta rasa: de streasina :))))). Sau, ma rog, rasa europeana cu par scurt :p. Vrei unul? :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Beren, in cazul de fata doar doamna cea alba este rescued, puiutii sint de familie buna, ca doar au fost doriti :)). Sa va povestesc despre valentele educative ale situatiei, pentru fiu-miu?




Dintotdeauna am crezut ca aproape nimic nu responsabilizeaza un copil precum ingrijirea unui catel sau a unei pisici, respectul pentru ele ca fiinte, compasiunea.

Cu 42... eu stiu o singura gluma, cea din carte: e raspunsul super-calculatorului la intrebarea "what is the answer for 'Life, the Universe and Everything?' ". Iar dupa muuulte ore de simulare, consumand toate resursele posibile, calculatorul returneaza triumfator raspunsul ... 42.

Conflict tipic de comunicare om-masina *%$$#@ aaahh! .

Edit ca acum vad ca s-ar putea interpreta o critica unde eu eram de fapt admirativ: spuneam ca perechea noastra caine-motan sunt de nedespartit (ca Oscar and Felix :), nu despre pisica si pui... desigur ca ei trebuie adoptati de alte familii, dragii de ei, nu este realist de tinut intr-o familie obisnuita o "familie" intreaga de caini sau pisici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:


Citat:
Ingrid, asadar a constatat si sotul tau pina la urma ca nu avea de ce se ingrijora cu privire la gusturile tale si ca, as usual, tu stii mai bine. :)))).
OK, cu cintec inainte, ca in tine mi-a ramas nadejdea sa aflu ce se intimpla dupa sezonul 3 cu standardul serialului, o fi cu +, o fi cu -, altcineva vad ca n-are cine sa ne spuna.


Sotul meu ramase fara voce (nu, nu-i Doctorul de vina, doar o laringita) si asa fiind, mi-a soptit (apropo, e tare liniste in casa) ca azi ne uitam la doua episoade...


Citat:
Denizel, retinusem ca duduia cu pricina reprezinta un rezultat de virf al chirurgiei estetice (eu credeam ca Maical e :)), insa numarul, nu.


Iileana, eu o vad peste 5 miliarde de ani pe Victoria Beckham in chip de piele, la anorexia ei...primul gand zburataci fix la ea. De cum am vazut primul episod. Maical era gras pe langa ea.


Citat:
Beren, in cazul de fata doar doamna cea alba este rescued, puiutii sint de familie buna, ca doar au fost doriti :)). Sa va povestesc despre valentele educative ale situatiei, pentru fiu-miu?
Ingrid, birmaneza fuse si se duse. Am poze, normal, dar arata, cum e de asteptat, ca orice alta birmaneza :)). A trait o viata linga mine si tot nu stiu cum arata de fapt, a umblat tot timpul cu masca aia neagra pe figura, Zorro, nu alta, nici macar o data nu si-a dat-o jos...
Puiutii de acum sint alta rasa: de streasina :))))). Sau, ma rog, rasa europeana cu par scurt :p. Vrei unul? :)


Intreb prin jur, poate gasesc pe cineva, eu nu mai doresc, multumesc. Sunt multe vietati langa casa mea. Ca sa nu mai zic ce riscant e, o pisica a cumnatului a fost mancata literalmente de doi chow-chow vecini. Soarta.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Victoria Beckham :)). Da, corect. Cum de nu m-am gindit? :))

In ritmul asta, Ingrid, zilele astea ajungi la ep. "42", si ne lamurim ce-i cu el. Totusi, sint asa de multe numere pe lumea asta :))), sa fie doar o coincidenta intre 42-ul lui Adams si al lor?

Ingrid, multzumesc ptr intentie :), dar eu doar glumeam, ca evident n-as avea cum teleporta unul dintre pisoi taman la 538 km :)). Din pacate :p.

Beren, zau, e ok, :), s-a inteles perfect ce-ai spus.
Ai avut mare noroc de patrupede cu caractere compatibile si afinitati, preocupari comune :), altfel s-ar fi inteles precum ciinele cu pisica :)).


Ah, sa nu uit.
Neshte Doctori:



I'll explain later.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Buna dimineata!
Iileana, am ras la filmulet, Mr Bean nici nu mai are nevoie de comentarii, Hugh Grant? Mi-a facut mare placere sa-l revad!
Eu am terminat ep.6, cel cu ciborgii. La primul ma simteam ca in Saw (a vazut cineva seria? ultimele doua n-am mai putut, mi-era prea greata), mai ales cu cutitele alea gigantice si urletele..uf. Sotul era incantat. Cica filmul devine tot mai fain. Deci Mickey ramane prins in lumea paralela. Bine, ca nu ma incanta personajul. Macar au scapat decent de el. (au scapat, nu?)
Denizel, tot nu-ti place de C E? Pe la ep 4 deja eram ...Unde ai ajuns?
Beren, ce-i cu ep 42? Nu ma faceti curioasa...

Iileana, eu am prieteni in Bucuresti, mari iubitori de animalute, prima varianta si a doua, am o cunostinta ce face des drumuri la voi, ce-i era sa aduca un pisoi? dar daca vrei sa-l teleportezi, eu nu ma impotrivesc. Azi ii intreb pe verii mei, si asa n-am mai conversat de luni bune. deh, distanta.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

ce-i cu ep 42? Nu ma faceti curioasa...


Pai asta tu sa ne spui!!! :))
Daca tot veni vorba de Douglas Adams, eu imi aminisem de 42-ul lui (nu-mi iese link-ul direct spre 42 :(( ) (despre care stiu cam ce-a zis Beren, nimic mai mult, ca nu am citit cartea) si remarcasem similitudinea cu numele primului episod din serial pe care l-am vazut, "42", (si care mi s-a parut fara nici o noima, dar despre care nu-mi amintesc mare lucru, stiut fiind ca memoria umana are tendinta de a estompa amintirile neplacute :)). Si ma intrebam daca o fi doar o coincidenta...

Ah, Ingrid, pai deja tu cresti intr-o zi cit mine intr-o saptamina (ca eu nu intentionez sa maresc ritmul, imi convine asa).
Drept care gata, ai luat avans :/.
Eu sint la ep. cu madame de Pompadour, dragut si duios si istet episod, desi cam... hmmm.... cam excesiv de macabra ideea alora cu reparatiile . Nu, n-am plins tura asta ....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Iileana, o sa spun cand ajung la el. Ma gandeam ca tu le stii pe toate. Uitasem ca le vezi on tv.
Mi-au gadilat ceva ochisorii la ep. cu madame, dar mi-a intrat un fir de praf in ei.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Ma gandeam ca tu le stii pe toate.

:)))))))))))))

Ce m-a distrat la ep. ala, a fost calul alb.
Nene, astea paradoxuri temporale, , ma simteam ca la filmele de arta d'antan (de exemplu, cele ale lui Dan Pita), in care musai trecea la un moment dat un cal alb, agale, prin cadru, avea-n-avea treaba pe-acolo, asa era de bon-ton ...
Macar asta de-aci avea un rost ;))...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Ma simt mica si nesemnificativa .
Eu am vazut abia ep. 4, seria 1 (ep. 3 am reusit cumva sa-l pierd). Cum ar veni, am papat a treia prajiturica :).

In timp ce-l vedeam, mi-am amintit de Ingrid care tot intreba daca sa-i placa sau nu filmul asta si daca nu cumva e pentru copii :).
Cu porcusorul ala care fugea speriat pe-acolosa si cu Taraturile alea cu ochi si gurite atat de frumoase si cu maini atat de raoase (raos= un sinonim al lui rau :)).
Parca ii vedeam pe realizatori cum s-au gandit ei ca Taraturile ar fi mult prea traumatizante pt. mult stimatul public daca ar avea si fetzele urate. Asa ca le-au pus fetze de copilasi dulci si cam mirati :)).

Bun.

Umorul ala care imi place la nebunie e tot acolo, iar la faza de inceput (cu Doctorul care intra in casa la Rose si ii spune ei -care se certa cu maica-sa- ca stii, de fapt, "it's not 12 hours, it's 12 months, sorry" :))))))), mai-mai ca am avut impresia ca incepe sa imi placa CE :)).
A avut grija sa ma faca sa uit de asta pe parcursul episodului .
Da' nu e nimic batut in cuie, Ingridule! :)

Si.... si.... cu toate ca nu sunt genul care citeste cartile de la coada la cap, moooooor daca nu-mi spuneti ceva .

Deci , in rezumatul episodului 5, The Doctor ii zice lui Rose: "I could save the world and loose you" + privirea aceea!!!!
Rose si Doctorul se vor iubi??????? Daca nu-mi spuneti amanunte, o sa caut pe net si, treaba voastra, o sa aflu mult mai mult decat ce o sa va scape voo printre degete :)))).


P.S. foarte important: ep. 3 l-am vazut cu copilul care, la sfarsit a strigat: gata? s-a terminat? NU E DREEEPT!!!!!
Ieeeeee!!!!!!!


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput