Dr. Who

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Denizel, daca te uiti la toata seria, n-o sa-l mai placi pe D T. Eh, nu-s eu mama omida, nici glob de cristal n-am, doar avansez o ipoteza.
Am tinut minte replicile, aia cu Nordul a fost de groaza.
Iileana, eu merg cu viteza, 2-3 episoade/seara, ieri am vazut pisicile, sa n-ai incredere in ele cica, poate peste 5 miliarde de ani, da. Eu am avut incredere in pisica mea si ea in mine. Excelenta relatie am avut. Drept ii ca nu facea experimente.
Biata Cassandra...
Mi-a placut concluzia ta. Draguta foc. M-am schimbat pret de un sezon. Dar am si vrut sa cred in Doctor Who.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Ingrid, de-o fi unul, de-o fi altul, o sa recunosc la final .

Dar mai tineti minte femeia aia de peste jdemii de ani (cearceaful ala cu nervuri mai precis ), care zicea "vai, uite ce subtire mi-s!"? :))))))))




Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Ca tot nu m-aude nimeni, ma tenteaza sa m-apuc de scris un Bildungsroman despre relatia cu pisicile din viata mea , dar ma voi stradui sa ramin on-topic, asa ca aplaud determinarea cu care Denizel s-a pus pe treaba , si subliniez ca Ingrid a avut parte si de o galerie sustinuta in efortul ei de a crede in serial , ca asa-i aici la noi pe DC, ne ajutam reciproc in momentele grele ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Io-s foarte interesat de romanul cu pricina
Imi suspectez motanul (de vreo 10 ani) ca mai are inca vreo 4 vieti si de-aia stie atat de multe...

Cainele il suspecteaza de chestii mult mai sinistre

Ipoteza: pisicile sunt o reflexie a ideii originale despre soarecii 5-dimensionali ai lui Douglas Adams? (Funny ca prima carte a fost scrisa ca scenariu pentru the good ol' Doctor).

All being said, pe langa faptul ca Doctorul e 'quintessential British', am apreciat dintodeauna cum au reusit sa transmita mesaje educative, in epoca noastra... moderna. Sper ca si odrasla mea sa imi impartaseasca opinia, mai incolo un pic (desi e clar ca-l considera pe tati 'aerian' deja. Ei, riscurile meseriei :)).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Denizel, tin minte cearsaful, cum nu? "Umezeste-ma, umezeste-ma", haha, suna ca un film XXX. Ultimul om, e o chestie.
Iileana, mi-am dat lucrarea de diploma din comportamentul pisicilor, daca doresti orice tip de informatii pentru Bildungsroman iti stau la dispozitie. Chiar asa mult iti plac?
First and the only, birmaneza. Caine si pisica, doi in unul la pachet.
Multumesc pentru sustinere, wow! Apai, pot recunoaste ca de nu ai fi insistat pentru serial, il lasam dupa al doilea episod. Apoi incepuse sa-mi placa Doctorul...
Beren, al meu motan cand a murit, avea 13 ani. Si maica-sa inca mai traieste. Jur ca nu stiu ce varsta are, o fi The Doctor intre animale. Cine stie cum se regenereaza.
Despre educatie, exact asta m-a mirat si pe mine. Iileana chiar a fost un pic dezamagita (doar un pic, nu?) ca l-am considerat asa, didactic. Creste si copila mea si o pun la vizionat. Sa aibe repere morale.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Dar mai tineti minte femeia aia de peste jdemii de ani (cearceaful ala cu nervuri mai precis ), care zicea "vai, uite ce subtire mi-s!"? :))))))))

Denizel, iti soptesc ca doamna cea atit de fina :), esenta trandafirie a lucrului in sine si alta nu :)), va mai avea o aparitie in serial, in episodul cu pisici, unde va provoca vreo doua situatii... interesante :D, iar in final se va dovedi a fi un personaj chiar dramatic. :/.
Ce chestie, nici personajele negative nu-s odioase pina la capat in serialul asta :))))....


Citat:
citat din mesajul lui beren

(Funny ca prima carte a fost scrisa ca scenariu pentru the good ol' Doctor).

Ca sa vezi cum vine de se leaga totul ...
Am dat intr-o vreme oaresce tircoale seriei autostopistului galactic, dar nu le-am finalizat, cred ca nici nu prea aveam bani (fir'ar. ar trebui sa ma las de fumat :/), auzisem si ca traducerea e cam nereusita, si de fapt nici prea mare fan s.f. nu-s...
Ah, daca as fi stiut ...

42 .

Ma duc sa studiez link-ul, sa vaz ce-i cu soarecii 5-dimensionali .


Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

First and the only, birmaneza. Caine si pisica, doi in unul la pachet.

Da!
.
Chiar ca ne potrivim la gusturi.
Personajul principal al romanului meu ea ar fi fost, birmaneza sufletului meu.

Acum insa, dupa o (mult prea) lunga pauza de pisicareala datorata aparitiei copilului, am innodat un sentiment cu o maidaneza din rasa "marti toate pisicile sint albe", care ne-a facut onoarea de a ne alege drept colegi de apartament .

Apropo, care vreti un pisic?
Care vreti doi?
Am (de fapt ea are) 4 buc., nou-nouti :)).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

eu merg cu viteza, 2-3 episoade/seara,

Nici nu stiu daca sa te invidiez sau nu.

Pe de o parte, da, ca si mie mi-e drag sa-l vad, pe de alta, insa, nu, ca ardeleanul chibzuit din mine :)) spune sa nu hapai tot tortul deodata, ca prea se termina repede...

Ce-o sa faci, Ingrid, peste mai putin de o luna, cind vei ajunge cu serialul "la zi"??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

42, 42, 42!!

Pentru partea cu soriceii, vedeti aici:

http://www.youtube.com/watch?v=d0WcgZI_JDQ&feature=related

(un pic graphical ...)

(cred ca tot filmul e disponibil)

Citat:

care ne-a facut onoarea de a ne alege drept colegi de apartament


Cunosc sentimentul, perfect descris :))

Demult, in alt deceniu si pe alt continent, ma ocupam si eu cu gasitul de "suitable homes" pentru aristocratele patrupede... dar acum sunt cam departe :(((

(ai nostri-s toti "rescued" local, si-s de nedespartit :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Vai Iileana. Eu n-am vrut sa-i soptesc nika despre Cassandra ca sa aiba o surpriza Denizel, iar tu...
Uite, aseara, din cauze de boala (si sotul e ragusit, are febra, dar insista cu obstinatie sa se uite) tot unul am vazut. Varcolacii. Familia regala niste varcolaci. Accentul Doctorului de nota 10.

Citat:
Personajul principal al romanului meu ea ar fi fost, birmaneza sufletului meu


Te cred. Cati ani are pisica? ceva poze nu pui?
Din pacate noi avem una deja, batrana, apoi langa noi, cumnatul are doua, plus un terrier toy, plus 2 broaste testoase mari, menajerie in toata regula. Daca aflu de cineva care vrea (tot birmaneze sunt sau alta rasa?) iti scriu pe PM.

Citat:
Ipoteza: pisicile sunt o reflexie a ideii originale despre soarecii 5-dimensionali ai lui Douglas Adams? (Funny ca prima carte a fost scrisa ca scenariu pentru the good ol' Doctor).


Cartea a fost propusa la cercul de lectura, imi amintesc ca avea referinte beton Ghidul autostopistului galactic, insa erau 5 volume si pacat sa o lecturezi doar pe una. Cum demult nu mi-am cumparat o carte, concluzia e una singura: sa caut Adams in librarii. Mai ales ca e legat de Doctor. Si apoi, mereu e mai bine sa citesti cartea si apoi sa vezi soarecii albi.



Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

eu merg cu viteza, 2-3 episoade/seara,

Nici nu stiu daca sa te invidiez sau nu.

Pe de o parte, da, ca si mie mi-e drag sa-l vad, pe de alta, insa, nu, ca ardeleanul chibzuit din mine :)) spune sa nu hapai tot tortul deodata, ca prea se termina repede...

Ce-o sa faci, Ingrid, peste mai putin de o luna, cind vei ajunge cu serialul "la zi"??


www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details

Nu stiu. Habar nu am ce voi face. Probabil astept, cum astept si dupa restul serialelor mele favorite: Flashforward, Supernatural, Medium si acum, cu voia d-voastra, pe lista intra si Doctor Who.
Nu-s ardelean, n-am rabdare deloc.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput