Dr. Who

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

La personajul Doctorul ma refeream, nu a fost alegerea lui. El ar fi dus-o s-o judece aia... Noroc cu soarta...

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

O noua sansa la viata. Absolvirea de crime.

Aneantizarea criminalului dar reciclarea elementului valoros, potentialul (noua Blon nu va pastra amintirile vechii Blon, va fi altcineva).
Vietile ucise oricum nu le compensau cu nimic. Asa macar nu s-a irosit tot.

, ce dragut tricotam noi aicea :))))))

Stai sa socotesc :).
La episodul special, vei suspina inca, "de ce naiba l-au schimbat, nu putea juca altcineva Ibsen?" :)
La cel cu pisici, te vei gindi, zimbind, "dar daca, totusi?"
La cel cu lupul rau, te vei fi impacat ccc cu soarta.
La cel cu liliecii din scoala, deja vei fi in proportie de cca. 87,5% de acord cu mine apropo de sub-specia fascinanto-adorabila.

Ochii de otel sint intotdeauna usor de uitat :p, ailalti nu :))

...zice globul meu de cristal :))))))



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

La personajul Doctorul ma refeream, nu a fost alegerea lui. El ar fi dus-o s-o judece aia... Noroc cu soarta...

Da, stiu. Bine facea.
Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

O noua sansa la viata. Absolvirea de crime.

Aneantizarea criminalului dar reciclarea elementului valoros, potentialul (noua Blon nu va pastra amintirile vechii Blon, va fi altcineva).
De ce e valoros? Prin prisma a ce? Nu erau destui hexa-rexa-texa fras cum ii chema prin univers?
Vietile ucise oricum nu le compensau cu nimic. Asa macar nu s-a irosit tot.
Depinde...de care parte a adevarului te afli. Am constatat demult ca adevarul n-are o singura fatza, ci douazeci, depinde din ce unghi il privesti. Par ex. rudele unuia ucis nu vor vedea bine chestia cu irosirea. Si ambele parti puteti avea dreptate.

, ce dragut tricotam noi aicea :))))))
Chiar ca.

Stai sa socotesc :).
La episodul special, vei suspina inca, "de ce naiba l-au schimbat, nu putea juca altcineva Ibsen?" :)
La cel cu pisici, te vei gindi, zimbind, "dar daca, totusi?"
La cel cu lupul rau, te vei fi impacat ccc cu soarta.
La cel cu liliecii din scoala, deja vei fi in proportie de cca. 87,5% de acord cu mine apropo de sub-specia fascinanto-adorabila.

Ochii de otel sint intotdeauna usor de uitat :p, ailalti nu :))

...zice globul meu de cristal :))))))


Eu sunt gata sa cred in globul tau. Doamne da-i, ca tare sufar dupa primul lord.

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Hai ca mai delirez nitel si ma duc sa-l privesc pe cel cu Craciunul.
Deci, citeam pe un blog (mi se facu dor de studiu) niscaiva pareri despre C E si mi-a mers la inima una, care zicea asa: ca el, Time Lord avand aprox 900 de ani musai sa arate mai batran, mai trecut prin toate, mai senin. Si ca D T e prea tinerel pentru a fi autentic in rol. Ok, partea buna vine de la regizor, prima serie a fost mai slaba nitelus (in afara de 3-4), dar a doua si a treia beneficiaza de scene frumoase, bine realizate. Tanda pe manda se egalizeaza, dezamagirea provocata de pierderea lordului C E cu tehnica regizorala.
Asa. Ce n-am aflat e totusi motivul plecarii lui C E. Am citit despre visul lui Tennant de a juca in Doctor Who, (multumesc de amanunte Iileana), dar de ce a plecat Eccleston?

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

, ce dragut tricotam noi aicea :))))))
Chiar ca.

Hai sa mai lungesc nitel fularul...


Citat:
De ce e valoros? Prin prisma a ce? Nu erau destui hexa-rexa-texa fras cum ii chema prin univers?

Prin aceeasi prisma prin care zicala "s-au despicat muntii si-au nascut un soricel" e o timpenie in sensul care i se da uzual, pentru ca evident un soricel e o minunatie fata de un munte, fiind o forma superioara de organizare a materiei, scinteia de viata de care ziceam. La acest potential ma gindeam, nu in mod particular la inca un hexa-rexa-fras :)))))....

Ca nota generala, poate ca stia liliacul de-aseara ce stia: "time lords - o specie atit de pasnica incit deja da in indolenta".


Citat:
de ce a plecat Eccleston?
Se pare ca n-a prea fost mare amor intre CE si BBC, zice wikipedia http://en.wikipedia.org/wiki/Christopher_Eccleston#Doctor_Who_.282005.29 .


Citat:
dar a doua si a treia beneficiaza de scene frumoase, bine realizate.

Da, se vede cu ochiul liber c-au ridicat stacheta, si ca deja au de la ei insisi pretentii mai mari decit se obisnuieste la un simplu serial, dar... dupa 2 si 3 ce se intimpla? Regreseaza / stagneaza / progreseaza?

Sa vie Aldebaran sa ne spuna.
Sau asteptam pina ajunge Ingrid acolo, ca-n ritmul de un episod pe zi nu-i va lua mult...



Si acum zi, Ingrid, cam a cita mia oara ai vazut aseara cum niste Mosi Craciuni sint altceva decit pretind ? :))))
Si cum iti placu noul time lord, in pijama?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Ce frumos ziceti voi aici .

Eu sunt in stadiul in care stiti: vazut doar Varcolacul .
Aseara mi s-a facut somn pe la unspe jumate si mi-am pus la inregistrat episodul de la 12 (eu mi l-am pus ). Azi dimi la sapte fara un sfert fix, cand am vrut macar sa vad cum a inceput, scria "inregistrare incompleta", nu s-a inregistrat nimic mai precis . Cum va spuneam, eu am facut programarea... :)).

Asa ca eu renunt la serviciile teveului si imi fac rost de serial.
Pana atunci, va citsc cu drag pe voi .


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citind eu asa ce ati scris voi (despre DT :)), mi-a venit in minte Scarborough Fair :D. Am gasit o varianta care sa impleteasca conceptul ochilor mari de caprioara cu cel al ochilor de otel:

http://www.youtube.com/watch?v=mwt4SP5BnZ8&feature=related

Sper chiar sa ajung la un moment dat sa mai comentez vreun episod Dr. Who... [ala cu sticla].


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

As fi vrut aseara sa vad inca 2 episoade macar, pe langa Mos Craciunul cel nervos, dar a tusit copilul rau si am intrat in alerta de grad 1.
E buna poanta cu soricelul Iileana, am realizat punctul tau de vedere, da-mi voie sa-ti spun ca e nobil, dar frumusetea consta in diversitate, chiar fiind vorba de opinii. Si chiar ca prim-ministrul (apropo de situatii speciale) a procedat corect aruncand nava in spatiu...cu Dalek cum a fost? Nici o urma de mila pt criminali.
E amuzant Tennant in pijama, ba chiar halatul i-a dat idei, deoarece la final isi trage un pardesiu misto. Plus ca a luptat ca un erou. Ha, Lancelot e mic copil. Dupa ce l-am avut pe Mos Craciun in living anul trecut, jur ca nu ma mai sperie astia cu masca.
Ce dulce a fost Eccleston despre mesajele primite de la copii, e un dulce si gata. Pacat ca BBC l-a ratat, nu's ce nu i-a placut de el. Enfin, fuse si se duse.
Mersi de informatii si de clip.
Denizel, fa-ti rost ca merita. Indiferent cine e actorul, filmul m-a cucerit.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

25.05.2010

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Am inceput de curand acest serial englezesc, ma intereseaza daca exista cineva care l-a urmarit/urmareste, mi se pare copilaros, exista vreo sansa sa se "imbunatateasca" pe parcurs?


02.06.2010
Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Indiferent cine e actorul, filmul m-a cucerit.


Ah, ador happy-end-ul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

hi hi...


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

DEci n-o sa va vina sa credeti, dar am reusit sa vad episodul 1, seria 1 .
Ala cu aluatul acela clocotind numit Constiinta Centrala , manechinele care ieseau din vitrine si faceau prapad :)) si cum a ajuns Rose asistenta Doctorului.
Daca astept cu sufletul la gura episodul 2, se cheama ca sunt fan cu acte in regula, da? ;))

gluma preferata a acestui episod:

Rose: ce fel de extraterestru esti daca vorbesti cu accent din Nord?
Dr.: toate planetele au un Nord, you know...




Deocamdata nu-l plac pe CE :D.


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput