Ghiocei de martie-aprilie 2009***210***

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

'mnseara,

noi am fost astazi la un gratar pela o padure pe langa Bucuresti si baietii au cazut lati.

INAPREDA, ma mai muradareste si pe mine cateodata. De obicei il iau de maini, il duc pe banca si il schimb...Apoi o luam de la capat (sambata l-am schimbat de 2 ori).

Mai fetelor, am auzit astazi o poveste care m-a dat rau de tot peste cap. Nu v-0 spun ca nu vreau sa va stric si voua seara si restul zilelor. Va spun "morala" si anume ca oriunde ati fi, la munte, la mare, la la la, si copilul doarme in masina iar voi vreti sa coborati putin sa faceti poze sau sa cumparati ceva, NU LASATI COPILUL IN MASINA (si incuiata daca e).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Pisigri, acu' mi-am dat seama ca m-am bagat ca idioata in seama; am facut ca-n banc:

Noaptea pe la 2, 3 suna cineva insistent la usa unei tipe care, evident, dormea. Merge tipa, speriata, la usa:
-Cine-i?
-Dvs. ati dat anunt la ziar ca doriti ore de franceza si pian?
-Da.
-Am venit sa va spun ca pe mine sa nu va bazati!

Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Bianca, am bagat la cap, eu am lasat-o sa doarma si eu am stat afara pana s-a trezit

Vreau sa va zic ca Alexandra de cand s-a intalnit cu japonezii aia la Sighisoara a dat pe limba lor, toata ziua exerseaza, s-o fi inteles cu ei sa ii vizitam, cred
Si de ieri exerseaza sa zica cotcodac si cucurigu, e totala cum nu se lasa si dupa cucu mai baga ceva in japoneza


Fug la ca maine nu mai e liber

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Pentru INAPREDA special (ca a cerut doar), poza cu freza mea nebuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

BIANCA, super tare freza! Si te prinde de minune. E non-conformista ca tine

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Bine v-am regasit fetelor!!!!
Am ajuns si noi acum vreo 3 ore. Sa va zic si de ce...ieri pe drumul de intoarcere catre Bucuresti ma gandeam eu ca ce bine ar fi sa mai ramanem pe undeva o noapte, asa ca ne-am hotarat sa ramanem la Sinaia si i-am sunat si pe nasii nostri care au venit si ei, asa ca a fost super. Pisik si restul gastii am vrut sa va sun si pe voi sa mai ramaneti dar am zis ca intai sa gasim cazare ca imi erea teama ca este plin peste tot si apoi cand am terminat de cautata si am gasit ceva care sa ne placa se facuse 8 seara .

Asa acum sa incep povestea ca eu am luat-o cu sfarsitul . Am plecat din Bucuresti pe la 12, ne-am oprit in Sinaia sa mancam de pranz. apoi am reluat drumul catre Sighisoara cu Maia dormind cu burtica plina . Cred ca am ajuns pe la 6 seara, am fost ultimii in afara de ANCA care venea a doua zi. Acum ce sa va zic noi cam tot timpul am fost cam pe invers decat ceilalti. Adica cand toti dormeau noi eram in plina joaca si invers, asa ca seara cand am ajuns ghioceii deja mancau au mai stat putin si au plecat la culcare iar noi abia atunci ne duceam la masa si ca sa nu va mai spun ca in nici o dimineata nu am ajuns la micul dejun pt. ca printesa mea se trezea numai dupa 10 cand ceilalti se bagau deja la primul somnic, asa ca am ratat vizita la cetate si vizita la Sighisoara si vizita la Penny, cred ca singuri cu care mai eram pe aceiasi lungime de unda era ELA cu frumuselul Ianis care apropo pe langa ca e cuminte mananca si tare civilizat nu ca mofturoasele noaste (Maia, Gazza si Ana ).
Mamia NOVUS a slabit si mai mult, nu stiu unde mai vrea sa ajunga si in afirmatia asta intra si GAZZA, iar Alexandra este toata numai un zambet. Adi i-a prins slabiciuna si sau tot alergat pe acolo de nu se mai opreau din ras .
Gemanuti cei frumosi ai IUCAI sunt atat de dulci ca nu sti pe care sa-l mananci mai intai, iar Bianca care e o zgatioasa de fetita bineinteles ca nu a putut lipsi de la sueta de sambata seara, ca doar nu era sa doarma la ora aia nu , asa ca mami s-a indurat si a plecat cu ea la culcare pe la 12 noaptea, mai mult fortat ca ea nu dadea semne ca i-ar fi somn.
DENISAMADA si Costin cred ca ereau cei mai relaxati parinti, Adelake si-a vazut de treburile ei, iar maimi si tati stateau tare linistiti seara. Noi ceilalti cu statiile dupa noi, unele mai si interferau (Novus cu Iuca) de nu stiai care se aude iar ei se mai duceau asa din cand in cand la cate o verificare.
PISIK este o super mami degeaba se plange ea dar la ce personalitate are Ana se descurca excelent, iar tati nici el nu se lasa mai prejos. Acum am avut ocazia sa stau mai mult cu ei si mi-au placut mult, mult .
Pe GAZZA cred ca o stiam cel mai bine dar inca o data m-au fascinat ochisorii albastri ai Gazei mici care te analizeaza atat de serios pana sa iti dea un zambet incat te topeste cu privirea ei, mami este frumoasa si slaba dar daca zicea ea ca are burta eu o sustin ca si eu mai am .
ANCA si cei 3 muschetari nu avea cum sa lipseasca, ea este condimentul care lipseste atunci cand totul in jur este prea banal. Bb3 a inceput sa mearga si se ridica si singurel in picioare dar tot cuminte este Am stat la povesti care cum a conceput copilul si bineinteles ca ea a povestit cel mai muuuuuult. Noi am mai ras dar sper ca nu s-a suparat pe noi .
JOANNA, ADEE SI SIMONAPRO au stat cam putin dar speram ca data viitoare ne vom cunoaste mai bine, bine pe JOANNA o stiam deja care oricum e o dulce iar Darius Andrei s-a schimbat mult de tot, a devenit baietel.
SIMONAPRO zici ca este sora mai mare a celor doi baiei ai ei care zic eu ii seamana mult de tot.
ADEE si Ariana 2 fete frumoase, cea mica cu semne de buna purtare dar tot frumu si foarte cocheta.

Cam asta a fost, asteptam cu nerabdare intalnirea din nord, multumim inca o data Novus pt. organizare

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Petrecere 1 an Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Vreau sa-i fac lui Ian, un fel de mincare cu carne tocata din piept de pui, sufleu sau...altceva Imi dati, va rog, niste sugestii cu retetele aferente?


Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Vreau sa-i fac lui Ian, un fel de mincare cu carne tocata din piept de pui, sufleu sau...altceva Imi dati, va rog, niste sugestii cu retetele aferente?


Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +


Inceraca o musaca cu cane de pui si cartofi. Cartofii pot fi piuresau taiati rondele.

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Petrecere 1 an Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Freza ii faina, imi place si mie (ca putea sa fie faina si mie sa nu-mi placa! ) si tie iti sta super-excelent! Si ai si slabit faint de tot. Dieta Ilincai ai tinut-o (oare ce-o mai fi facind ca n-am mai "auzit-o" de ceva vreme)? Bravo cu felicitari!
De iesire ce sa zic? Mi-ar fi placut si mie sa fiu cu voi. Din pacate sotu' prefera alt gen de iesiri unde sa ai totu' su' bot. Ii drept ca, de cind il avem pe Ian, apreciaza altfel natura si petrecem si noi muuuuuuuuult timp afara.
Mi-a placut cum schimba mamica scutecul fara sa se uite macar; mie nu mi-ar iesi o astfel de performanta


Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Pentru INAPREDA special (ca a cerut doar), poza cu freza mea nebuna


Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Multu' ca ai fost asa prompta la asa ora
Tocmai terminasem de citit relatarea ta. Imi place ca "ati dat o tura" si prin Sinaia ; Doamne ce dor imi e!

Acu' sugestia ta mi se pare buna si as vrea sa o si pun in practica poimiine (sa am timp sa ma documentez ), da' cum se face?
Ii reteta din aia cu un rind de ceva, un rind de altceva intr-un vas de yena?
Cartofii tre' sa fie fierti, nu?
Si carnea...cruda? Sau tre' sa-i fac ceva inainte?
Si mai pun si altceva gen ou, smintina sau brinza?
Merg si niste verdeturi?

Multu' frumos

Citat:
citat din mesajul lui saby

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Vreau sa-i fac lui Ian, un fel de mincare cu carne tocata din piept de pui, sufleu sau...altceva Imi dati, va rog, niste sugestii cu retetele aferente?


Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +


Inceraca o musaca cu cane de pui si cartofi. Cartofii pot fi piuresau taiati rondele.

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Petrecere 1 an Maia



Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput