Ghiocei de martie-aprilie 2009***210***

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Merg la nani si eu -teoretic!- da' mai vreau sa o intreb pe Monnvas ce-i fac amigdalele? Sper ca esti deja mai bine

Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

Buna seara, cucuiete!

Intru sa recuperez si eu din urma, insa vreau sa pun o intrebare mai intai:in conditiile in care un copil mananca cina, se joaca vreo ora jumate si intre timp digera, apoi bea un bibe de lapte de 100 ml, apoi isi bea siropelul care e foarte dulce, pt tuse si il apuca tusea dupa care vomita absolut totul in secunda urmatoare....ce mai e de facut ca e ora de nanita? Ii mai dau un pic de tzitzi ca e super obosit si nu mai rezista sa traga...oricum senzatia de foame nu o mai are deci nu mai vrea nimic, insa stomacul e gol...

Eu aseara am avut intamplarea aceasta cu Nicho si nu stiam ce sa fac: l-am culcat in 5 minute si a adormit, iar dupa o ora s-a trezit bineinteles...am stat treji pana la 1 jumate de noapte, am supt un biberon de lapte de 100 ml si iar am adormit.

Ma duc sa vad niste poze de la excursioniste, apoi la nanitza!

Va pup pe toate!

Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"
1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Am sosit si noi azi acasa, pe la 11 seara [noaptea, dar scriu seara sa nu par mama denaturata!]

Am citit povestile fetelor, hmm, ma lasa un pic somera, mi-au cam furat vorbele din gura, asa ca musai, daca unele au inceput cu inceputul si altele cu sfarsitul , eu incep cu mijlocul.

Ochii galesi ai Biencutei de iuca ne-au monitorizat tot tot tot ce am povestit in puterea noptii. Si am povestit mult, cum scrisera fetele , dar, hmm, nu am povestit tot . Si Biencuta a simtit, de asta ea s-a culcat ultima, a tot sperat ca termin povestea, insa nu m-au lasat "vietzasele" de pe partea cu vita de vie :)), stiu ele care sunt, ca deh, ele erau grabite tare, cred ca le paste iar vreo "petrecere cu ochi". In schimb, fra-su de Bianca e deja om de baza al societatii, are un program de "angajatul lunii". La ora 6 e in picioare, is face jobul, socializeaza cu tot poporul, si seara doarme domne, ca sa fie iarasi treaz a 2-a zi de dimineata. Parintii mititeii... noroc ca isi refac fortzele in zambetul cald al domnului tati!

Sabisor m-a re-fermecat cu inflacararea ei, are un talent de spania, ceva de speriat, eu am mai scris, dar acum mi s-a parut si mai si. Adi insa e un calin [am vrut sa scriu tandru, insa mi-a fost frica ]. Ma uitam la privirea lui catre scumpa Maia, dar si catre alti copilasi, pe langa fericire si iubire, la el se zareste, INCA se mai zareste, UIMIREA, pare ca inca se minuneaza de aceasta inventie numita "copil". Este fascinat.

Pe de alta parte, pisi din Deva este dedicat. La copii. Ca la fotbal, il lasam sarac daca nu era vorba de novusica . Aaa, si cica pomenea novus de new entries. Pentru mine, coafura lui novus a fost prima new entry! Foarte foarte misto!

Dar new entries au fost si simonapro si adee, despre care as fi zis ca prima este in vacanta studenteasca, si a doua o tanara speranta in reportaj, o vad dialogand pe micul ecran. Are un anume style de tv! Aaa, dar nu v-am zis de dl simonapro??? E un mix de aurelian temisan si cabral, dar cu ochii albastrii!!! Stiu ca nu ma credeti, dati o fuga pana la mare sa va convingeti [ei au zis ca au camere destule, ne asteapta ! Iar copiii lor sunt muuult mai cuminti decat ai mei!!! Asta apropo' de concursurile de genul "ba al meu e mai frumos" .

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Si apare joanna ca o diva, si ea are ceva de style tv, dar la reclame de genul "pentru ca meriti", cu fiorosul berbecut. M-am tot ascuns de frica berbecului, de unde nene, bland si suav ca un miel .

Gazele sunt frumoase fgoc amandoua, insa total total diferite. Daca cea mare are o privire zglobie, cea mica are ochi alunecosi, daca cea mare e cuminte la masa si papa tot , cea mica este cam cu fitze [cam in genul zis admirativ de acel medic, despre vero, ca daca e fata, asa e frumos, sa aiba fitze!!!]. Si privind la gazulina, zau ca il vedeam pe gazu', dar zau, nu numai asa, fizionomia, dar si zambetul, privirea, foaaaarte mult mi s-a parut ca-i seamana!

Hmmm, cine statea in dreapta mea? Cumva sake-Adelake? Atat de simpatica este fatuca, stie tot, vorbeste tot, priveste tot, e tare fasneata si parca o si vad cu niste opincute [aici nu-s chiar precisa, opincute din Regat sau saboti de Ade-san?] Ooo, si denisamada cu al sau sot zici ca sunt in concediu cu vreun copchil de 8-10 ani, gen tudor, ce clubul scutecelor... nuu, ei au alte probleme, ce nume sa puna la a 2-a fata, cand de fapt ei nu sunt gravizi si vor un baiat?

Sa faca domne', daca vor, un baiat, i-auzi braul? Daaar, sa-l faca precum e Ianis , si zulufat, si in Senat! Cu Ela si cu Dan as hoinari asa, prin coclauri, au ei ceva in rezonanta cu mine...

Si daaa, am lasat-o ultima pe Pisik, pentru ca m-a incantat cu totul. Cu firea ei. Cu zambetul ei TOTAL opus fata de nelinistea ei interioara cand Aaaaana [inchipui-ti-va!] nu mananca nimic si nu face mai nimic . Cu Anna ei, foarte prietena cu mine. Cu sotul ei suflet pereche. Tot cu mine . Si mai ales cu entuziasmul ei. Mai ales cand tre sa se arunce pe iarba. Foarte mult mi-a placut despre ei, sunt fermecatori [adica sunt fascinata de ei precum e Adi de bebei [:)))]]

Vero si Tudor au concurat la Brasov [unde am ajuns la fara 5 minute inainte de ora 9 dimi de incepere, plecati la 6 din Bucuresti, pe ploaie], au luat 3 lectii de calarie, fiind foarte fericiti, au ajuns repede sa invete trapul, pe cai mari, nu ponei, mari dar iubitori, au vizitat Sighisoara si au cumparat cateva suveniruri [cu greu am reusit sa avoidez standardul sange rosu pe chipul negru al lui Dracula ], s-au jucat pe iarba verde [the green, green grace from home] impreuna cu bb3, si el foarte fericit, si au parcurs destul de incantati circuitul nostru prin brasov, sighisoara, sibiu, valea oltului, dragasani, caracal si bucuresti. Si desigur, prin Buzescu, raiul pe pamant al palatelor ..."de tabla si de clestar".

Mi-au lipsit Olisoara, offf pt necaz, Catisor, pe care data viitoare, daca or fi iarasi conferinte, o iau cu masina noastra [acum avem mai mult loc, pentru ca mi-au fixat scaunul de bebe sufletul pereche si domnul sabisor ], PetraTudor pe care as cam bate-o putin ca nu ne mai iubeste, si alte scumpe fete...

Mi-am recitit mesajul inainte sa dau send si mi-am dat seama ca noi, cu boss, dna prim ministru, dl senator, sefa lui Pisik si ambasadoarea gruzina cred ca suntem inscrise nu la clubul scutecelor de la DC, ci la clubul CD [de la corpul diplomatic in sus!].

Ca sa zic asa... data fiind ora ~2 la care va scriu, somnic usor!

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Dodo-pui

vreau si eu sa comand setul cu trandafirasi, pe roz, pt, evideeeent, blanda veronica. Insa vorba lui monvas, din linkul pus de tine, aparent, se intelege ca e vorba despre macatul din spatele copiilor, eu am dat scroll mai jos pt ca stiam demult acel macat, insa altii poate nu gasesc poza de jos. Ar fi util sa faci cumva sa fie link direct catre trandafiri.

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

Dodo-pui

vreau si eu sa comand setul cu trandafirasi, pe roz, pt, evideeeent, blanda veronica. Insa vorba lui monvas, din linkul pus de tine, aparent, se intelege ca e vorba despre macatul din spatele copiilor, eu am dat scroll mai jos pt ca stiam demult acel macat, insa altii poate nu gasesc poza de jos. Ar fi util sa faci cumva sa fie link direct catre trandafiri.



,am corectat si dat link direct spre setul roz ...
am retinut si pentru blanda V comanda,multumesc


Bazar general pe DC


Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena



Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Vai INA

Multumesc de aprecieri!

De slabit, am slabit ca mai mult decat cura mea cu pizza si prajituri are grija Vladimir de silueta. M-a alearga si ma calareste cat poate de mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

vai fetelor am intrat dar n-am lasat


all




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Pentru INAPREDA special (ca a cerut doar), poza cu freza mea nebuna


Mie imi place foarte tare freza ta si mai ales ca iti sta si bine1

Faine poze, distractie la maxim. Super

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

La noi azi este o vreme superba, asa ca iesim in curte.
Va si sa aveti o zi frumoasa!

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput