Ghiocei de martie-aprilie 2009***210***

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Felicitari surioarei! Lasa, important e sa aiba o sarcina cit mai usoara si bebe sa fie sanatos..."culoarea putzuricii" (am citit asta ieri undeva pe forum si m-a distrat teribil) e mai putin importanta. Vorbesc eu, care ziceam non stop ca tre sa fie fata ca altfel fac schimb in maternitate :))



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Felicitari surioarei!

Dodo, faci niste lucruri foarte frumoase...si foarte migaloase, eu n-as fi in stare!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

studiez intens pozele si bomban in gand-nici macar in soapta- apoi mergem in parc ca a dat soarele dupa o ora de ploaie...poate in toamna ne bagam si noi la intalneala dar nu mai zic nimic dinainte k iar se trezesc astia da faca sedinta de Q sau training de produseDyanna, felicitari surioarei sigur se vor descurca si va fi bine si felicitari si tie pt nuneala...poze?Pisigri, eu sunt cu comanda ca am o prietena care mai are o prietena etc. si sigur ca te primim -unde-s multi puterea creste vorbim maine sa aveti o seara placutamami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Dyanna, feliciatri surioarei si sa fie sanatos bb ca sexu' nu mai conteaza, acum !!

Pisigri, inca nu am ajuns la o concluzie dar studiez variante astfel incat sa fie accesibil si celor din Buc ca noua ne e cam la fel de departe oriunde !


Cativ, dau sfoara-n tara pt comanda ? ca am si eu doritoare




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Dyana, wow! Felicitari surioarei iubite, sa aiba o sarcina usoara si un bebe sanatos!

Pisigri, eu nu mai comand de la Aramis ca mi-s cam supa' pe ei ca una comand si alta trimit

Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Pisigri, acu' mi-am dat seama ca m-am bagat ca idioata in seama; am facut ca-n banc:

Noaptea pe la 2, 3 suna cineva insistent la usa unei tipe care, evident, dormea. Merge tipa, speriata, la usa:
-Cine-i?
-Dvs. ati dat anunt la ziar ca doriti ore de franceza si pian?
-Da.
-Am venit sa va spun ca pe mine sa nu va bazati!

Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Dodo, minunate lucrusoarele facute de tine

Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Bianca, ca se murdareste Vladimir inteleg da' nu te face si pe tine varza cind il iei in brate? Oricum, mortal filmuletzu', mortal Vladimir pentru care am eu, asa, o slabicine aparte

Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Merg sa-mi aranjez cumparaturile de la supermarket si sa ma scald, poate bag si o pipa, 2 Revin apoi; sper sa fie mai aglomerat pe aici; daca nu, oi intra pe la Montignace ca in ultima saptamina mi-am facut rau de cap si vorba ' ceea "non si vede, ma si sente"

A, uitai sa zic ca am admirat si printesa mica Luana; Ayla de ce nu mai esti...cum erai?

Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Seara buna!

Ma bucur ca v-au placut pozele. Eu astept sa vina si restul de excursioniste sa isi povesteasca impresiile.

DYANA, super veste. Bravo surioarei si o sarcina usoara

Am vazut si eu pozele cu Luana, frumusica si cocheta si filmuletul cu Vladimir. BIANCA, tot respectul pentru tine

INAPREDA, haios banc

Azi am scapat de vizita la soacra, am facut si un strop de shopping, adicatelea i-am luat Anei adidasi, ca ma stresam toata ca ea e singurul ghiocei fara adidasi, nu de alta dar sunt f practici. Asa ca, per total, declar o zi satisfacatoare, minus durerea crunta de cap pe care am avut-o pe la 5.
Am fost si in parc unde ne-am vazut cu nasii si ne-au dat si sandalele pe care ii rugasem sa ni le ia, ca nu se gaseau decat in mall-ul de langa ei, adica Berceni, asa ca acum are Ana incaltari de sezon. Ii mai trebuie o pereche de sandale mai deschise, dar e timp.
Ana si-a incheiat seara cu o cazatura zdravana pe burta. Am pus-o pe lada de la cuier sa o descalt si am mai lasat-o juma de minut cat am scos ceva din rucsac, timp in care eram cu ochii pe ea. Si chiar sub ochii mei a facut un plonjon pe burta direct cu mecla de pamant. S-a ales cu o umflatura sub ochi, de bine ce i se vindecasera nasul si fruntea. Nu de alta, dar tre' sa facem pereche pe masura lui ginerica, nu?

Si apropos de ginerica, da cuscra, ai observat bine ca Ana are aere de shefa. Vai si amar de ala care ii iese din cuvant.

Am fugit si eu sa ma pregatesc de nani, ca nu am apucat sa ma odihnesc dupa mini-vacanta

Noapte buna!

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput