Ghiocei de martie-aprilie 2009***210***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Salutare! Multumim mult pt urari.
Felicitari Elilov! Sarcina usoara!
Eu am pregatit azi budinca din gris, cu mar, la cuptor, si au papat copilasii mei portie dubla.
Am incarcat in sfarsit cateva poze cu Luana.

_
Sunt o mica printesa - foto & video
Luana - 15 luni
Arborele care daruieste




ce cocheta e! Imi place ca are margele asortate la tinuta.

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Buna seara dragele mele
Avem si noi poze recente

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!


Dar ce a mai crescut Maya , , e frumusica foc!

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Aveti 3 pagini de poze de amatori!!

Dar le asteptam pe cele ale profesionistilor Pisik, ati ajuns ?

http://www.flickr.com/photos/31088780@N05/



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





Ce frumos! , incepand cu locul, parintii si terminand cu ghioceii, superb

A lipsit David ca sa mai echilibreze balanta, ca am vazut ca au fost multe fetite.

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Seara buna gagici!

Nu am reusit sa recuperez mare lucru, ca am avut treaba sa descarc si sa aleg poze, iar acu'sunt prea franta. Dar ma iertati nu? Si ca sa va dau un motiv, ta-naaaaaa:
Danes (Sighisoara) mai 2010, ghiocei superbi, mamici si tatici asisderea

http://picasaweb.google.ro/Ioana.sima/GhioceiiLaDanes#

ENJOY!

Cu povesti (muuulte) revin cred ca maine, ca oricum acum aveti treaba

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente





Am admirat poze superbe! Se vede ca a fost bine si la cat mai multe intalniri

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

pup fetele
ne recuperam si noi intens dupa nunta si botez; a fost frumos, am dansat mult de tot... dar na', nunta clasica de tara, afara... daca nu dansai nonstop paralizai complet; toata ziua am tinut-o intr-o plimbare prin pietroaie pe ulitele satului, ca nasii si mirii obligatoriu merg numai pe jos la cununie, botez, nunta.... am batut satul de mi s-a luat cu plosca in mana sa cinstim fiecare casa; suntem nasii lor de vreo 6-7 generatii, deci ne-am facut datoria si acum cand a venit randul nostru; finutul meu e un scump ranjit tot, n-a zis nici pas, e super cuminte si vesel... doar ca ei nu stiu sa-l creasca, l-au tinut internat aproape o luna complet aiurea, acuma facea ampicilina injectabil... ca plansese o noapte si a tras dr concluzia ca tre' sa fie bolnav, ca alt motiv sa planga nu are... asa ca direct injectii (fara urma de boala, febra.... orice); nu i-au lasat doctorii sa-i faca baie de mai mult de o luna... mi s-a facut rau la propriu cand am auzit.. fata l-a tot sters cu prosopel ud, era curat, nimic de zis, dar sa nu-l speli tu calumea de o luna si 10 zile... horror; ei sunt foarte tineri, vreo 19 ani are ea, nu stie nimic, sunt intr-un fund de sat.... dar chiar si asa, le-am zis sa puna mana sa ma sune de cate ori au vreo problema cu ala mic, si ma duc eu si-l aduc la bucuresti, ca facem o ora doar pe drum pana la ei.....
surpriza maxima a fost ca eu nu o cunosteam pe fata, stiam ca e mai tigancusa asa.... de fapt era dintr-o familie numai de tigani, dar din aia romanizati, bogati... oricum au fost super de treaba si am dansat tiganeste cu ei de am rupt pantofii... noi ne-am purtat impecabil, ca niste nasi adevarati, si ei la fel, ne-au indragit tare mult si de' nu ne-au pupat pe toate partileeeeeee...... sincer nunta a fost foarte frumoasa, mancarea facuta la cazane in curte, niste sarmale si fripturi cum n-ati mancat vreodata, praji de casa si cozonaci proaspeti.. eu ma bucur ca i-am cununat si am botezat minunea aia de copil si ca a iesit frumoasa nunta lor, ca pana la urma asta am vrut, sa fie ei fericiti ca sunt copii buni si cuminti (doar complet nestiutori)
mutzunelul a stat toata ziua cu surioara, abia l-am vazut de vreo 3 ori cat sa mai primeasca ceva titi de alint; seara a plans vreo 10 minute pana am reusit sa ajung la el, dar a trecut repede la titi si somnic de voie pana la 3; era rupt de somn ca dormise 40 minute toata ziua, in rest a stat numai in curte, a alergat cateii vecinilor, randunelele, s-a agatat de toata florile, capsunii din curte, a stat in masina noua vreo 2 ore si s-a jucat (e disperat dupa masina noua- a stat in scaunel o ora jumate pe drum fara sa zica pas... deci am rezolvat-o si cu mersul cu masina, macar cate putin asa si tot o sa fie bine, pot sa incep deplasari mai lungi).
aseara am aflat o veste suuuuuuuuuuuuper.... e surioara gravida; a facut un test ca-i tot intarzia ciclul si cristi n-a mai avut rabdare s-a dus direct la farmacie cand am venit... si pozitiv intens, fara drept de apel; surioara e usor socata... nu se astepta, e un "accident".... sigur ca se bucura, ca vorba ei, daca-l mai planifica mult nici nu-l mai facea... dar o vad eu ca e super speriata... ei nu au inca apartament in bucuresti, sotul sta la campina, ei se vedeau in weekenduri doar... acum trebuie sa o rezolve si pe asta; plus ca abia s-a angajt si nu stie cum or sa reactioneze aia.... e mai complicat (stiti voi ca acum contractele au perioada de 3 luni de proba, ea are si actul aditional facut deja pentru contract permanent.... dar tot are un stres sa nu-i faca vreo surpriza neplacuta...)... dar e un bebe si noi suntem foarte fericiti pentru ea.
uau... cat am putut sa scriu

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

am mai facut ceva frumos
si pe alb,galben,albastru


Bazar general pe DC


Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena



Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!






E foarte frumos intr-adevar, se potriveste pentru tinutele de vara si este feminin! Felicitari pentru indemanare!

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Am iesit putin afara si am trecut pe la farmacie. Acolo o mamica cu un copil in carucior, avea un an copilul am inteles ulterior, avea un dialog cu farmacista.

farmacista: Ce faci? catre copil
Mama (daca o pot numi asa): Lasa-l ca e batut mar! eu am facut ochii mari ca nu i ntelegeam

F: Hai, mah! de ce l-ai batut!
M: L-am batut si o sa-l mai bat azi! Pai nu se poate asa. NUmai prostii face. Se baga peste tot, darama tot.

F: Pai e mic, mai! Ce stie el?
M: Pai nu se poate asa! Amandoi? (mai avea unul de vreo 2-3 ani pe care tocmai il lasase la gradi) Nu mai pot! Ma duc la balamuc.


Fereasca Dumnezeu de asa mame. Era sa o bat. Ma uitam la ea si nu stiam pur si simplu ce sa ii spun, cum sa reactionez.

Auzi, tu! Se baga peste tot. Pai eu ce era sa ii fac lui Vladimir cu care am fost in parc sambata (dupa ploaie) si pe care l-am schimibat de 2 ori ca era plin de noroi.

Il puteti vedea www.youtube.com/watch?v=wCF7NphNQqA" target="_blank">aici.


Am vazut toate pozele din excursie. frumos! ma bucur ca ati luat o gura din alt aer.


Bianca nu vreau sa ma gandesc cat de des trebuie sa speli hainute. E tare haios Vladimir

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Dyana felicitari pentru surioara ta, sa fie intr-un ceas bun, sa fie amandoi sanatosi, ca restul se rezolva pe parcurs.

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!

Daca mai doreste cineva va invit cu drag , eu abia acum o beau pt ca azi ne-am rasfatat cu un somn pana la 10 apoi am despachetat bagajele ajutata de Alexandra care mi le scotea din valiza !
Somnul de frumusete abia acum il face !

Pisik, multumim de poze si de povestirea foarte frumoasa si la obiect, te pricepi si la scris !

Eu aseara dupa ce am ajuns cautam o harta prin casa ca sa studiez variantele pt iesirea din septembrie pe care abia o astept !
Macar e bine ca pana atunci mergem la Duni asa ca nu o sa fie pauza asa lunga !

Anaan noi vom merge din 10 -20 iulie asa ca te asteptam cu ponturi pana atunci !



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Monnvas si eu am remarcat la Alexandra ca mai nou pana nu cunoaste interlocutorii e serioasa, apoi de abia isi arata dintii !

Chiar ii ziceam sotului aseara ca sper sa nu il mosteneasca si sa fie rusinoasa si timida, ma bazez ca o sa-mi semene oricum vad o schimbare fata de cand era mai mica si zambea la toata lumea, acum e mai selectiva !



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput