BV Oanarus!HAI Oanamar,Tutulyna!mai-iunie2010 (88)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Mamicile proaspete voi la ce ora le faceti baie bebeilor ?

Noi facem baita tarziu, pe la 10, ca dorm tare bine dupa baita si numai asa pot dormi si eu vreo 2 ore noaptea.
Soacra-mea e super enervanta si cred ca o sa ma cert cu ea ca suna in fiecare zi si imi da indicatii sa le fac mai devreme baia ca parca ea ar sta treaza toata noaptea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoyoyo spune:

Felicitari mamici !!! bune venit pe lume proapetiilor bb-lushi

- pt cei ce vor veni , va asteptam cu mult drag!


momyto be - si noua ne-a cazut buricu si tot singereaza (gasesc singe inchegat) de aproape o sapt. mi-a zis sa curat cu spirt si mai adinc, nu stiu ce sa zic cu baiatul nu am patit singerarea, a spus pediatra ca daca nu trece in 2 zile o sa-i dea cu nitrat de argint ca ala usuca ...

stie cineva ceva de asta, e ok , e indicat, ati folosit?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenabum spune:

mai fetelor neatza,iar legat de soacre--zi ca ele fa ca tine si la gara,sa-si faca daca le trebuie,nu va mai stricati voi zilele din cauza lor

legat de buric probabil a facut cojita si a sabgerat cand sa desprins,nu te speria si eu la cristi la fel de panicoasa eram,sa-ti faci probleme daca cumva coace sau sangereaza f mult


maribell ce faci?
eu ma simt bine acum ieri am avut o zi naspa,dar am avut musafiri si mia trecut,sper sa nu ma mai apuce

+34 bianca maria
AMR 6 sapt poate mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Buna dimi si de la noi...
Noi ieri am fost la doctor, a inceput sa imi creasca tensiunea , de obicei e 9/6, m-a vazut pe masa si verdictul a fost ca toata zona...se pregateste (de parca nu ar fi normal la 40 sapt.), ca in mom in care simt contractii sau pierd lichid sa fug imiediat la spital, sa nu astept pt ca fiind a 2-a nastere e posibil ca totul sa se intample fff repede (ceea ce l-a cam panicat pe sot).
In ac. mom. sunt iar fara doctor cu care sa nasc, voi apela la cine va fi de garda , cand va fi, nu vreau sa ma mai stresez...
Se pare ca totul e pregatit (uneori il simt pe bb cu capul intre picioare, gata de iesire, ieri de ex. pt ca am avut un pic de treaba si atrebuit sa circul, imi simteam burta intre genunchi ), noi suntem cu totii pregatiti sa vina bb, numai el nu si nu....

Mami de Matei nazdravan si Tudor, 39 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenabum spune:

marilena asa sunt baietii,ei sunt puturosi si se nasc la 40 sapt|+,fetele se nasc mai devremept ca ele sa dezv mai rapid,dar lasa mult a fost putin mai este



fetele care ati facut ceza,care sunt preturile?


+34 bianca maria
AMR 6 sapt poate mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neataaaaaaaaaa!!!!!!!!
O canuta de laptic din partea mea pentru mamici si burtici.
Crissy nu te mai stresa atat cu greutatea...stii ca si eu am avut aceiasi problema..si mai mult rau mi-am facut cu atatea ganduri.Pana la urma sufletelul mic s-a nascut cu 2600 gr si am iesit din spital cu 2400 de gr,dar e perfect sanatos...mananca titi si o sa recupereze el
Apropo de asta,mamicilor cate minute papa bebelusii vostrii?
Sebicu suge cam 7-8 min si oboseste...mereu raman cu gandul ca poate e flamandNu mai poate sa traga dupa,ca oboseste,sufla zici k a alergat la maraton...il schimb ca sa il mai las sa-si traga sufletul,dar nici dupa nu mai trage mai mult de 1 min -2.

Cristina,mamica implinita de sufletel mic,Sebastian Mihai(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Neata si de la noi,

multumim fetelor. azi noapte ma plimbam cu "americanca" prin cartier,a stat socrella cu fetele. azi stau mamele cu gemenele si noi cu ale si cu "americanca" plecam la tara.

Ruxi eu le dau papa la cerere, in general mananca cam al 3-4 ore si la fel pe rand, cam rar amandoua, m-as duce la balamuc. noi le facem baita seara pe la 7-8, dar probabil, ca le vom face si noi mai tarziu, cand vor veni caldurile si vom fi mai mult pe afara cu ele seara. Ele dorm seara bine sau zic eu de la 9-10 pana pe la 1-2 noaptea, ala e somnul meu, sta silviu de garda daca e cazul, dar in rest peste noapte dupa 2-3 se trezesc la 2 ore. Ziua nu cred ca imi dorm o ora adunat.

Sorana merci de pm. Intersant ce povestesti,noi inca nu suntem hotarati, depinde de operatia Iustinei.

Fug ca urla Ekaterina.

Carla esti bine? Rezisti? Nu intri sa ne mai zici si noua impresii?

Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

Evelyne-Maria de murica

Sa cresti mare, sanatoasa, norocoasa si sa-ti bucuri parintii!



Theodora 34+ Stelios


AMR 6 saptamani

BEBE STELIOS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

‘Neata fetelor!

Ioana, am glumit cu asteptarea mea de a avea arsuri. Imi amintesc ca te-am intrebat si pe tine si pe Laurita daca ati avut arsuri cand am vazut cu cat par s-au nascut fetele voastre si amandoua mi-ati spus ca nu prea. Asa ca nici eu nu cred in chestia asta si ma astept ca si copilul meu sa aiba par desi nu am arsuri.

Sabina, sa stapaniti sanatosi masina, sa va plimbe cat mai mult si sa va aduca si pe meleaguri grecesti, poate ne intalnim si noi la o cafea pe vreo plaja de aici. Nu, aici in Halkidiki nu sunt probleme deloc, de fapt nici la Salonic nu prea au fost, doar la Atena mai sunt lupte de strada din cand in cand, cand fac astia greva se integreaza si anarhistii printre ei si de aia iese balamuc. Chiar ma uitam, e asa frumos, s-au deschis terasele pe plaja, vremea e f frumoasa, cred ca o sa avem o vara lunga si frumoasa anul asta in Grecia, asa ca va asteptam pe aici.

Maria, ce frumosi sunt cercelusii, sa-i poarte sanatoasa bebita. Tu ce mai faci? Cum mai esti? Sau ne faci vreo surpriza? Ca s-au cam oduhnit motatele in ultimele 2 zile.

Mira, ce frumos ne povestesti tu de pitica ta. Ne bucuram sa auzim vesti bune de la voi. Acum i-am zis si eu mamei sa-mi aduca si Bonnisan, ca de asta nu aveam, am colectie de siropuri si ceaiuri anti-colici, pe care sper sa n-o folosesc, dar zic ca paza buna trece primejdia rea, distrusii astia aici nu au de nici unele, cica sa dam la bebelusi ceai de musetel pentru colici, ca oricum trec de la sine.

Sorana, hai afara din butoi, te rugam!!!

Marylenac, nu te mai stresa, cu cineva oi naste si tu, cand o vrea bebel sa vina. Eu cred ca nu mai sta mult si in curand vom scoate iarasi motatele si pentru voi.

Cristina, multumim de cafea, bravo tie, tu cu copil, tu ne inviti la cafea. Maratonist il faci p’asta micu’ ce mai, mai ales ca ne-a dat ceva emotii pana a iesit si de cum a iesit ne-ai zis ca a fost un fortos.

Ruxi, succes cu bebeii tai superbi, tre’ sa-ti fie foarte greu, dar vor trece si perioadele astea. Curaj!

Va pupam mamici, burtici si bebici!






Theodora 34+ Stelios


AMR 6 saptamani

BEBE STELIOS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Cris cred ca esti cea mai relaxata mamica dintre noi. Bravo tie ca piciul doarme noaptea.

Mergi la inceput