BV Oanarus!HAI Oanamar,Tutulyna!mai-iunie2010 (88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Un capitol plin de vesti bune!

Marisa_Ana, Maribell , multumesc de incurajari, am vorbit si cu dr-ita si mi-a zis sa nu ma ingrijorez, ca 5 zile in minus la ultima ecografie nu inseamna nimic... Dar eu tot incercam sa-i spun ca nu alea 5 zile in minus de la eco de acum o sapt ma ingrijoreaza pe mine, ci faptul ca daca am pierdut in greutate e posibil ca nici ea sa nu mai fi luat in plus de atunci... si deci acum sa fie si mai mult in urma Dar ea ii tot dadea inainte ca masuratorile alea difera de la un ecograf la altul si ca nu inseamna nimic... Ma rog, merg la ea miercuri si vedem atunci, intre timp m-am programat si la o eco marti, n-am gasit liber mai devreme... Deci pana marti imi voi roade unghiile de grija daca tot pe trendul asta descendent cu greutatea voi fi... Noroc ca pitica e miscacioasa, imi da semne ca e bine, scumpa de ea
Marisa_Ana, ma intrebai de greutate, la 35 sapt si 5 zile avea 2550 g, cred ca 'standardul' era pe la 2700...
Maribell, super dulci cercelusii!

Cristina, fericita 36+ cu Patricia

AMR 3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Sabina, sa stapaniti sanatosi "autobuzul". Noi am luat una cu 7 locuri anul trecut inainte sa stim de Sabina si tare bine e, ca incapem toti. Insa la drum mai lung, pt bagaje, punem portbagaj pe ea (cutie de-aia)

Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Sabina, sa folositi sanatosi si bucurosi noua achizitie. Cand vine?

Fetelor care mergeti la mare vara asta cu puiutzii: si noi am vrea sa mergem, ori in Bulgaria, unde n-am fost niciodata, ori in Halkidiki, unde am fost acum 2 ani si mi-a placut mult mult. Daca aveti ceva recomandari de vile/pensiuni care se preteaza la mersul cu bebe, eventual mai linistite asa, cu papa bun si eventual piscina, ca la plaja cred ca vom merge mai rar, va rog sa-mi vindeti si mie pontul. Multumesc mult

Cristina, fericita 36+ cu Patricia

AMR 3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Sabina, sa stapaniti sanatosi "autobuzul". Noi am luat una cu 7 locuri anul trecut inainte sa stim de Sabina si tare bine e, ca incapem toti. Insa la drum mai lung, pt bagaje, punem portbagaj pe ea (cutie de-aia)

Ioana,

Philip, Yann, Sabina


multumim. si a noastra tot 7 locuri un dodge grand caravanne. azi vine de la deva. pe la 12 maxim tre sa ajunga cu ea. abia astept sa ma faca o tura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Crissy_C

Sabina, sa folositi sanatosi si bucurosi noua achizitie. Cand vine?

Fetelor care mergeti la mare vara asta cu puiutzii: si noi am vrea sa mergem, ori in Bulgaria, unde n-am fost niciodata, ori in Halkidiki, unde am fost acum 2 ani si mi-a placut mult mult. Daca aveti ceva recomandari de vile/pensiuni care se preteaza la mersul cu bebe, eventual mai linistite asa, cu papa bun si eventual piscina, ca la plaja cred ca vom merge mai rar, va rog sa-mi vindeti si mie pontul. Multumesc mult

Cristina, fericita 36+ cu Patricia

AMR 3+


multumim. azi vine. ptr bulgaria iti recomand nisipurile de aur zona de nord, nessebar sau daca nu ai pretentii sf constantin si elena. la grecia nu ma prea pricep. noi am stat acum 2 ani in leptokaria la olympian bay, a f f misto. in rest am stat in creta dar nu aveam copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

ARTU merci....aici se pun in ultima zi de spital....

MARIA SUPER FERICITA 39 cu ANDREEA ANTONIA
AMR: IN ORICE MOMENT !!!
http://family.webshots.com/album/577534749BrJGdy?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Hello burtici si mamici!

Iata ca am reusit si noi sa intram intr-un oarecare ritm, iar azi am frunzarit capitolele din urma. Cu mare lucru nu am ramas, insa doresc sa urez sincere felicitari si sa trimite buchete parfumate de liliac noilor mamici ale minunatei noastre odisei:

Felicitari: Ada, Rocsy, Virginia, Mary, Monica, Alina, Diana, Zguby, Cornelia, Cristina, Remy_MV Sa va dea Dumnezeu multa sanatate voua si puiutilor vostri, ca sa va bucurati de ei o viata intreaga!

Se pare ca la noi a functionat Bonisanul, pentru ca mititica noastra doarme linistita noaptea. Are cateva crampe cam la 10-20 de minute dupa ce isi ia masa, scanceste si se chinuie sa eleimine gazele, scaunul, iar dupa ce o face, doarme linistita pentru 3-4 ore, dupa care se trezeste si cere din nou disperata lapticul cald de la mami. Daca e flamanda nu pot sa faci nimic cu ea: sa o schimbi, sa o speli... plange cat o tin plamanii, iar apoi infuleca sanul de parca nu ar fi hranita de zile intregi. Daca are scutecul murdar, insa, nici nu se sinchiseste sa ma anunte in vreun fel. Tot ce doreste cu aredoare e sa pape

Acum doua zile i-a cazut si buricutul, iar de atunci dezinfectam locul in continuare cu spirt si punem Baneocim pudra, insa tot mai sangereaza putin. O fi normal?

Corina, saru'mana de PM Esti o scumpa ca te-ai gandit si la mine. Cu siguranta imi va fi de folos.

V-am promis si povestea nasterii si o sa ma tin de cuvant. Sper sa reusesc cat de repede. Acu fug ca se trezeste flamanzila si vrea tzitzi. Va pup pe toate

Mira, mamica implinita si fericita cu perfect, Maia-Alexandra (11 mai 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Seara buna fetelor!

Intru si eu pe fuga iar.

La multi ani sarbatoritelor si sarbatoritilor de azi!

Sabina, felicitari pt masina! Sa va plimbati sanatosi si voiosi cu ea! Am trimis si pm.

Crissy, nu-ti face atatea griji, nu e asa importanta greutatea ta, sunt sigura ca asta nu inseamna ca si bebelina ramane in urma, nu-s corelate. Tine si de lichidele pe care le-ai acumulat/eliminat. O sa fie bine, ai sa vezi

Mira, ma bucur ca ne scrii si ca sunteti asa bine amandoua

Se pare ca se ia treaba cu "butoiul". Si eu azi ma simt total deprimata, oboseala m-a cam ajuns, plus ca sunt trista si de situatia in care se afla parintii mei si probabil de asta le vad pe toate in negru. Sper sa-mi revin repede.
Fug la baita de Tudor, va , seara buna!

Sorana
Matei 2 ani, 2 luni si Tudor 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

[quote]citat din mesajul lui Ioana5255
Fetele mele sunt cam colicioase, vad ca iar nu le mai intra nimic in voie. Cum o culc pe una, se trezeste cealalta si uite asa suntem inttr-o chestie fara sfarsit. Carla, Ruxi la voi au acelasi program bebeii?

La mine cand plange unul doarme celalalt, in general Alexandra doarme mult si Alexandru plange cate 8 ore pe zi cel putin datorita colicilor.
Uneori se trezesc deodata, dar e f. greu pt mine atunci.
Eu le-am fixat mesele la ore diferite ca sa rezist, avand in vedere ca mananca tot mai mult si dureaza tot mai mult mesele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui Onana

Seara buna fetelor!

Intru si eu pe fuga iar.

La multi ani sarbatoritelor si sarbatoritilor de azi!

Sabina, felicitari pt masina! Sa va plimbati sanatosi si voiosi cu ea! Am trimis si pm.

Crissy, nu-ti face atatea griji, nu e asa importanta greutatea ta, sunt sigura ca asta nu inseamna ca si bebelina ramane in urma, nu-s corelate. Tine si de lichidele pe care le-ai acumulat/eliminat. O sa fie bine, ai sa vezi

Mira, ma bucur ca ne scrii si ca sunteti asa bine amandoua

Se pare ca se ia treaba cu "butoiul". Si eu azi ma simt total deprimata, oboseala m-a cam ajuns, plus ca sunt trista si de situatia in care se afla parintii mei si probabil de asta le vad pe toate in negru. Sper sa-mi revin repede.
Fug la baita de Tudor, va , seara buna!

Sorana
Matei 2 ani, 2 luni si Tudor 3 saptamani


Sorana multumesc,, esti o scumpa, sper sa fie asa cum zici tu. Si sper sa iesi curand din butoiul cu depresii, offf, cred si eu c-ai obosit cu atatea griji si nopti nedormite

Cristina, fericita 36+ cu Patricia

AMR 3+

Mergi la inceput