MONTIGNAC (140) .... stil de viata nu dieta

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

YMCA, la multi ani. Deduc din starea vremii ca vei deveni miss: pana pe la 15 a fost nashpa, ploaie, balti, urat si acum e soare. De aci deduc ca vor zbura kilele de pe tine mintenash

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Citat:
citat din mesajul lui ymca

astazi e ziua mea, zi urata ca mine

va pup si va servesc cu o imbratisare calda si lipsita de calorii. dansurile, sampania si mai ales tortul, atunci cand suntem toate finaliste

ooops. iar am sarit-o si pe asta!
la multi ani!!, cu intarziere si de data asta
si sa stii ca vremea a fost chiar minunata ieri. felicitari!

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:


Buna dimineata!

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Na ma duc sa vad cum e cu un .[/teal]


Iete-te la ea...shontac,shontac dar tot nu se lasa...

Trebuie sa ne detaliezi "tehnica"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ymca

astazi e ziua mea, zi urata ca mine

va pup si va servesc cu o imbratisare calda si lipsita de calorii. dansurile, sampania si mai ales tortul, atunci cand suntem toate finaliste



La multi ani !!

Sa fii sanatoasa.

Cred ca tortul n-o sa-l mancam in veci....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Inca odata buna dimineata,

am lipsit si eu putin si iar cautam cap incheiat de nebuna.

Puishor, imi pare rau de micutza, sa-si revina repede.Nici noi nu am luat antibiotic decat de 2 ori pana la aproape 7 ani si prima oara doar o doza ca s-a dovedit ca nu ii prieste julfamox-ul.Sa-i treaca repede.
V-ati hotarat de concediu?

Andanii draga mea, nu te mai stresa! Si eu am sunci de care nu scap, ma intreb de ce nu mai ajung la 67 ca in noiembrie...dar asta e...nu ma agit.Succes fiului tau ! Siii...nu-ti dori sa vezi numai roz in fata ochilor ca ajungi sa-ti vina sa vomiti! Noi cautam mereu alte culori.

Eu am masina de paine dar nu am folosit-o de...3 ani?! Nu-mi vine...

MA duc sa ma arunc pe banda daca de dieta nu ma tin...

O duminica placuta tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Melany, din fericire e mult mai bine pitica .Doar ca am eu un cui impotriva antibioticelor date ca pe banda. Cu concediul inca nu ne-am hortarat . Mai speram la un last minute ieftin , mai ales ca Italia a picat. Am ajuns la concluzia ca e prea frig inca in iunie si probabil nu vom putea face baie in mare. Asa ca mai ramane Turcia sau Ramada in Budapesta.

Si sa va arat ce praji am facut azi.V-am zis ca o sa caut ceva fara zahar si am gasit acest tortulet http://floridecires7.blogspot.com/2010/02/tort-cu-zmeura-si-ciocolata.html. Din pacate nu e si monti datorita curmalelor care au IG 70. O parte le-am inlocuit cu prune uscate si macar e un desert sanatos. Deocamdata e la frigider dar revin cu impresii dupa degustare

Editez sa va spun ca e bestial. Pt cine adora chestiile ciocolatoase e delicios. Sotul tocmai a lichidat a doua portie

Ani de Stefana (23.01.2008)
[b]ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii[b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Puisorule, nu-mi mere linkul, dar am scormonit prin blogul tantei si am gasit multe retete

Eu cred ca am intrat in faza 3. Nu stiti care e faza 3? Aia in care mananci Monti doar cand ai chef

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Moni, hai ca mai incerc sa pun un link http://floridecires7.blogspot.com/. Tortul il gasiti la sectiunea de deserturi. Imi plac foarte tare retetele ei de dulciuri doar ca majoritatea au in compozitie unt de cocos sau cacao . Si tot la faza 3 ma incadrez si eu mai nou

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Aaaa, pai Puisoare si eu tot impotriva sunt la antibiotic!!!!

Moni, revino draga ca iar te plangi maine ca ai 500g in plus...si nu e drept, zau!!

O seara frumoasa.

PS...nici nu ma gandesc sa deschid linkul dat de Puisor ca-mi vin alte idei...l-am "savurat"insa pe ala cu dovlecei, o idee excelenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Puisorule, chiar ma intrebam de unde faci rost de unt de cocos, unt de cacao... Ca in cazul asta la tine in casa e o adevarata bacanie . Scaparati de boli?

Mel, uff, am facut clatite cu spanac. Clatite ne Monti, ca aveam musafiri si am scapat si niste lapte in spanac, ca mi s-a terminat smantana. Daca maine o sa am ceva in plus la cantar dau vina pe amigdale, ca ma dor de nu mai pot. Sigur s-au inflamat si trag greu la cantar

Noapte buna, ma duc la

Monica mami de CRISTIAN - "domnu' injiner"
(7.03.2009)

Mergi la inceput