MONTIGNAC (140) .... stil de viata nu dieta

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata

Mon,am aflat si de unde se pot cumpara unturile respective dar sunt cam piparate preturile asa ca zic pas.

Si mi-ar place tare mult un aparat de deshidratat sa fac fructe si legume uscate, dar au niste preturi

Deja am papat o portie de guacamole( avocado, o rosie bucatele, usturoi si sare) cu wassa. Mai tarziu ma apuc de dovleceii crocantzi pe care o sa incerc sa ii fac cu tarate sa vedem ce iese.

O zi frumoasa

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Am facut si eu odata dovlecei crocanti dar mi s-au parut f migalosi si nu m-a dat pe spate rezultatul...cu toate ca sunt legumele mele preferate gatite...

HAi sus ca vine vara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Neata!

Raport, ceva? Nu e luni azi? Eu 74,1, deci mai mult decat miercurea trecuta... Nush de ce... E adevarat ca saptamana trecuta am avut ambii copii bolnavi si am fost singura de duminica pana vineri... dar de ce atata azi?? No, asa se intampla cand vine week.endul... Un purcel mic, un pas inainte!


----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Melany, hai atunci cu ceva retete cu dovlecei. Mie cel mai tare imi plac cei pane clasici dar cand ma gandesc cum se prajesc in ulei mai bine nu.

Editez ca am gasit o reteta mai putin migaloasa http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/26204/Gratin-de-dovlecei/. Si acum ma retrag spre bucatarie...

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Ntzzz, puisorule, cu pesmet? Baga o taratza mai bine.

Amigdalele mele atarna de 400g Ei, n-au fost 500 cum m-a bodoganit Mel. Ca veni vorba, Mel, am impresia ca si tu tot in faza 3 esti

Adevarul e ca nici n-am reusit sa ma cantaresc ca lumea, adica dupa , asa ca poate o fi si mai putin...

Monica mami de CRISTIAN - "domnu' injiner"
(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Fetelor, stiu ca voi mai faceati pate de ficat in casa. Cum? Nu ma intereseaza sa fie Monti ca vreau sa fac pt plod.

Monica mami de CRISTIAN - "domnu' injiner"
(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Mon, pai cu tarate normal, asa ma stii tu pe mine

Pateu am facut si eu de vreo doua ori dar nu i-a placut la Stefi. Am facut un mix de retete: ficat fiert cu o ceapa tocata, cateva bucatele de piept de pui fiert, un galbenus, unt, sare,cimbru daca vrei. Eu zic sa faci o cantitate mica pt ca nu rezista mult nici la frigider.

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

mda fetelor ieri nu am apucat sa intru , am fost tot pe drumuri

ymca cu itnarziere La multi ani , multa sanatate si tot ce-ti doresti, anul asta sa scapi de toate kg care te deranjeaza

eu ce sa va spun , am fost sambata cu copii la nunta sa danseze , uitati aici neste pozici
a fost fain, au fost aplaudati si felicitati ... ce sa zic , o bucurie pentru mine sa ii vad de fiecare data

ieri am mancat peste la cuptor , da din pacate cu o lingura de pireu, am facut la copii si era asa de bun ca nu am putut sa ma abtin ce sa fac sa nu mai poftesc , nu stiu ce am , da mi-e asa de greu sa ma uit la o mancare si sa nu gust ,,,, doamne

merg sa-mi cumpar niste capsuni

m-am tuns .... ma gandeam ca ma binedispun, da parca ma face mai grasa freza asta , de cate ori ma uit in oglinda imi vine sa o sparg

o zi excelenta va doresc



andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Fetelor, stiu ca voi mai faceati pate de ficat in casa. Cum? Nu ma intereseaza sa fie Monti ca vreau sa fac pt plod.

Monica mami de CRISTIAN - "domnu' injiner"
(7.03.2009)


eu fac pateu .... ficat fiert cu ceapa,chiar si usturoi cateodata si condimente ge busuioc oregano , dupa ce a fiert bag la blendar unde pun si carne fiarta de pui ( piept sau pulpa ce vrei ) si putin unt .... e super .... familionul meu il apreciaza tare mult

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Melany, hai atunci cu ceva retete cu dovlecei. Mie cel mai tare imi plac cei pane clasici dar cand ma gandesc cum se prajesc in ulei mai bine nu.

Editez ca am gasit o reteta mai putin migaloasa http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/26204/Gratin-de-dovlecei/. Si acum ma retrag spre bucatarie...

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii



Ani prajeste-i in cuptor pe hartie de copt. Eu as fac snitele, pestele, devleceii. La mine in casa nu se prajeste mai nimik. Am bucataria open space si urasc sa imi imput livingul cu miros de ulei incins.

Elena & Denisa

Mergi la inceput