MONTIGNAC (140) .... stil de viata nu dieta

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

brindusik, am facut paine de vreo 5 ori, iar prima a iesit cea mai buna. urmatoarele au fost din ce in ce mai nashpa. nu stiu ce nu fac bine, poate aluatul meu e prea moale, poate e de vina si aragazul, ca arde jos si deasupra. in plus, nu stiu daca am lasat-o vreodata peste noapte, dar vreo opt ore in timpul zilei sigur am lasat-o o data. si degeaba, nu iese si pace!

Am fost ieri prin real sa vedem aparate de facut paine si nu ne-am putut hotari ce aparat sa luam. alea scumpe ni se pareau prea scumpe, alea ieftine ni se pareau suspect de ieftine.
in fine,
acum mananc un MD copios compus din: 1/2 ou fiert (celalta jum a mancat-o fiu-meu), niste sunca de casa, afumata si fiarta, absolut delicioasa, rosie, ardei si castravete.
la pranz iesim in oras, ca e ziua lu socru-meu, asa ca nu stiu ce o sa mananc, si am emotii
la cina am o iahnie de linte
si cam atat
va si va urez un w/e minunat!!!

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Neata.

MD lapte de 0,1 (2 cani), 2 felii de pumpernickel cu dulceata fara zahar.

Si eu vreau sa pregatesc azi linte, este pentru prima data...

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

buna dimineata
brandusik ti-am vizionat pozicile , nici nu esti grasa , arati fff bine ... prima poza alb negru e super La multi ani pentru elena

nicoleta asteptam pozicile cu tine , io nu-s grasa si-s acolo , ne aratam asa cum suntem ..... sau baga o prelucrare in photoshop si sa vezi ce miss te scoti

in rest ce sa va spun , ma apuc de curatenie si gatit pe aici ,la doua mergem la tuns (eu si copilul ) apoi vine fata (patenera) o sa ii pregatesc si ii duc la nunta sa dantzaluiasca putin

am cumparat ceva fileu de peste ieri ... asa ca azi la pranz peste la gratar cu salata de rosii


ninha eu decat sa dau banii pe o masinarie de paine mai bine nu mananc paine si imi cumpar alte chestiute pe ei .... sincer nu imi place cum iese in masinariile alea, am prietene care au si la ele se mananca numai paine facuta de ei asa , e mult mai faina painea facuta in cuptor, e mai crocanta si cu gust de paine de casa .... in masinarie parca e cozonac parerea mea , nu dati cu rosii

somleac felicitari pentru locul I , o pup dulce , si mie imi place pianul , as fi vrut si asta sa faca al meu copil, da deja are prea multe activitati saracul de el . Ce bine ca ti-e mai bine cu spatele


puisorule ce face micuta blonda creata ????? dar sotul tau e bine ????

monnvas

restul fetelor pupici .... we fain , sa nu mancati mult

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

astazi e ziua mea, zi urata ca mine

va pup si va servesc cu o imbratisare calda si lipsita de calorii. dansurile, sampania si mai ales tortul, atunci cand suntem toate finaliste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

ymca, eu cred ca tu te folilezi de fapt cu cinstea! Auzi, cand vom fi toate finaliste... La multi ani fericiti si mai ales cu kilogramele dorite!

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

YMCA,LA MULTI ANI!!! SA FII FERICITA SI IUBITA!!!

Cum sa fie zi urata,mai? La noi e soare si cald, asa ca te poftesc la cea mai frumoasa zi din an

De papa o sa fac asa:
- peste cu legume
- focaccine pt saptamana viitoare
- dovlecei crocantzosi
- maine aripioare la gratar

Si as mai face chestia asta http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/26216/spaghetti-DE-dovlecei-cu-sos-de-rosii/ dar nu am scula de care trebe .

Ninha, eu am masina Moulinex si sunt foarte multumita de ea.A fost 300 de ron parca si painea integrala iese bine. Paine monti cu tarate in schimb nu iese ca nu se coace. Am incercat o multime de variante de paine monti, si cu masina si la cuptor dar nu mi-a iesit niciodata . Asa ca eu raman la wassa

Somleac, felicitari pt fetita.Cred ca sunteti foarte mandri de ea

Andanii,acum fac bine,multumesc de intrebare. Stefi a luat in premiera antibiotic dar macar nu mai face febra iar de azi parca a inceput sa si manance ceva. Cum a zis si Ymca acum tragem ponoasele colectivitatii . Sotul meu inca face recuperare care ne usca de bani dar macar se vad efectele

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Citat:
citat din mesajul lui ymca

astazi e ziua mea, zi urata ca mine

va pup si va servesc cu o imbratisare calda si lipsita de calorii. dansurile, sampania si mai ales tortul, atunci cand suntem toate finaliste


Ymca La multi ani!! Sa fii sanatoasa , fericita si iubita.
Si chiar daca vremea te face sa te simti deprimata, gandeste-te ca ai multe lucruri pentru care sa fii multumita. Ma gandesc numai la fetite si ai deja motivul sa te simti fericita si implinita .


Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ymca sa fii slabuta, si sanatoasa

andani multam...poza aia e facuta acum 2 ani...nu-s grasa is doar umflatica(n-am mancat niciodata paine la masina da te aprob..mult mai buna iese la cuptor coapta...e ca si mancarea incalzita la micro..are alt gust decat aia incalzita pe aragaz)

ninha painea eu numai prima am lasat-o peste noapte(la sfatul sora'mii care nu prea le stie cu bucataria...da nu-i spuneti ca v-am spus )...acum painea de-o fac cu aluatul ashea mai molicel...o las sa dospeasca vreo ora si dupa o mai bat putin si o pun in tava si o las sa creasca si acolo vreo ora si dupa gata

monn senchiu

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ideea cu painea in masina e sa o lasi decat la framantat, sa o scoti si sa o coci in cuptor.

Brandusik, ti-am scris un PM.

YMCA, La Multi Ani !!!
Pe aici se anunta o zi frumoasa

Noi avem masina de paine, dar nu facem paine, o folosim numai la framantat cozonacul.(de Sarbatori)
Altminteri as manca paine mai multa, daca as face si paine.


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

Citat:
citat din mesajul lui cge

Ideea cu painea in masina e sa o lasi decat la framantat, sa o scoti si sa o coci in cuptor.

Brandusik, ti-am scris un PM.


n-am primit nimic

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput