Ghiocei de martie-aprilie 2009***209***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

[b]Aris[b/], imi dai palpitatii!Pana sa ajung cu cititul la apa, si filtru, si acvariu aveam bebelusi in minte si nu intelegem ce-i cu aflarea sexului dupa examinarea organelor genitale etc
Evident ca acum rad de-mi vine rau!

Am vazut ca degeaba am editat, ca tot ca o analfabeta am scris...iertare, da's pe analgezice!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Kea, Keutu ; iti trimit PM imediat

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

A, Aris, pai broastele is deja adoptate de taica-meu, care nu vorbeste cu nepoata-sa cum povesteste cu ele...
Sint mari, mai mari decit palma de barbat, si-s cam fioroase = fooaaarte carnivore.
Acvariul nu cred ca e adecvat...ale tale au loc sa inoate acolo?
De mincat stiu ca baga carne de vita, peste uscati, nu stiu ce insecte uscate sau "chitichetzi" cum le zic eu, o mincare ranulata dupa care nu se dau in vint.
Nu le da nimeni drumul nicaieri, ca ne eutanasiaza tata cu satirul...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Hai sa va povestesc ce mi-a adus mie neprevazutul saptamana asta: imi comandasem niste carti la Polirom si a sosit coletul...numai ca nu erau cartile comandate de mine! Ei, dar cine sa ma mai opreasca sa le citesc! Le-am primit, le-am citit! Doua romane din colectia Chic si-un roman istoric romanesc, cu care ma mai invrednicesc inca. Ba chiar am cujetat ca Providenta stie ce face: mi-a trimis ceva mai usurel, ca si-a dat seama ca nu-mi functioneaza intelectu' in parametri normali, ca-s virozata.Bineinteles ca biata faptura care s-a ales cu pachetul meu, a dat telefon si-a facut scandal (ca ea voia distractie, nu critici literare!) si tipele de la vanzari mi-au trimis un mail solemn in care ma anuntau de profundele lor regrete pentru incurcatura facuta. Eu, intr-o dispozitie zen, dupa ce aflasem deja din cele doua romane cum trebuie sedusi barbatii din ziua de azi, le-am comunicat ca io-s multumita cu ce-am primit, fapt care le-a produs o fericire fara margini, ca fusesera saracile aspru mustruluite...mi-au spus ca le plac clientii ca mine!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anaan, asa clienta sa tot aiba ! Sa te faci bine repejor !

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Anaan tare

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Inapreda fii tare maine!
Novus felicitari ca la voi nu s-a lasat cu sechele spitalizarea. Noi am stat o zi in spital in februarie dar a fost atat de traumatizata sufleteste (cred ca cel mai rau a fost cand i-au pus branula de 2 ori si pe noi ne-au scos afara din incapere, a zis doctorita ca i-a dat Maria niste picioare in burta ...)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Amintindu-mi ca maine trebuia sa plecam si noi la Sighisoara, l-am sunat pe B. si l-am bombanit suficient cat sa nu-i priasca sederea la capitala am de gand sa-l sun si la noapte, la trezirea copilei, sa-l intreb daca doarmeAnaan, eu m-am lasat de citit pt ca nu procesez decat informatii despre bebelusi...Noapte buna!mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13
am de gand sa-l sun si la noapte, la trezirea copilei, sa-l intreb daca doarme

mami de Silvia Ioana



Sadico!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:





Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Hai sa va povestesc ce mi-a adus mie neprevazutul saptamana asta: imi comandasem niste carti la Polirom si a sosit coletul...numai ca nu erau cartile comandate de mine! Ei, dar cine sa ma mai opreasca sa le citesc! Le-am primit, le-am citit! Doua romane din colectia Chic si-un roman istoric romanesc, cu care ma mai invrednicesc inca. Ba chiar am cujetat ca Providenta stie ce face: mi-a trimis ceva mai usurel, ca si-a dat seama ca nu-mi functioneaza intelectu' in parametri normali, ca-s virozata.Bineinteles ca biata faptura care s-a ales cu pachetul meu, a dat telefon si-a facut scandal (ca ea voia distractie, nu critici literare!) si tipele de la vanzari mi-au trimis un mail solemn in care ma anuntau de profundele lor regrete pentru incurcatura facuta. Eu, intr-o dispozitie zen, dupa ce aflasem deja din cele doua romane cum trebuie sedusi barbatii din ziua de azi, le-am comunicat ca io-s multumita cu ce-am primit, fapt care le-a produs o fericire fara margini, ca fusesera saracile aspru mustruluite...mi-au spus ca le plac clientii ca mine!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput