FIV Dr. ALBU DRAGOS 4

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Denisa,Doamne ce trist. Sarcina a fost obtinuta prin FIV? Ai mai ramas insarcinata de atunci? Ce a spus dr ca s-a oprit sarcina?

Mirela cand ai timp sa ma treci inapoi la aspirante cu sarcina oprita in evolutie la 5 saptamani si 6 zile. Nu imi sa cred ce iti spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

rica pupi mamicule
eu pic de somn dupa o zi ca la nebuni, abia astept sa mi se confirme sarcina si ecografic sa ma duc la tampa aia sa mi reduca programul
in rest as fi ok, mai apar firisoare colorate, ma mai dor ovarele, spatele, de sani nici nu mai vb, dar le indur pe toate, numai sa fie bine.

va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Sarcina a fost obtinuta prin FIV, sot azoo, doar de la vecini sa mai vina ceva, m-am orientat spre alt drum. Explicati au fost multe dar nu m-au incalzit cu nimic. Momentul l-am depasit dar, ma rog la sanatate.

Noapte Buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hopefull spune:

Buna fetele! N-am mai scris de multicel......dar de citit citesc seara de seara!
Rica....imi pare sincer rau....sunt alaturi de tine!
Eu momentan iau vit E, DHEA, si L-Arginina, am terminat prima folie de AC si sunt in ziua 3 de CM. Am repetat ieri Prolactina si e 75...poate si din cauza AC! Astept sa am si rezultatul la Big-Prolactina si apoi ma duc inapoi la endocrinolog sa-mi dea tratament pentru ea.
Cam atat despre mine!
In rest.....atept cu nerabdare luna iulie !
Aaa...uitasem! Azi ma duc la dr. sa ne dea tratament pentru lighioane! Sper sa scapam de ele de data asta!
Va pupik pe toate!

Gabi - Mamica incepand cu Iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Am intrebat dr daca fac fiv cu ovocite donate. Mi-a spus ca da dar tb sa vin eu cu donatoarea. Unde as putea gasi eu o persoana de incredere care ar dori sa ajute?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

off rica ce rau imi pare
ref la ovo donate, cineva din familia ta, vreo sora, vreo cumnata



hopefull acush vine iulie, bafta
pt prolactina mare se ia bromocriptin, dar vb cu medicul



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Pai toate sunt babe ca si mine.
Problema mea este ca imi pun sperante foarte mari si dupa nereusita sunt daramata rau de tot. As vrea sa nu mai fiu asa de disperata. Pe de alta parte sunt constienta si cu zicala cine are sa-i traiasca cine nu sa nu-si doreasca. Stii tu cum e si daca ai un copil handicapat mai bine nu si multe alte exemple pe care nu as vrea sa le dau acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hopefull spune:

Mirelutza !
Rica iubita.....DD are grija de fiecare dintre noi, si ne va da un puiutz atunci cand va considera El. Nici macar nu imi pot imagina prin ce stare treci! Stiu ca ti-e greu....ca doare....dar TREBUIE sa te ridici si sa mergi mai departe! Nu-ti pierde speranta! Poate ca vorbele mele sunt de prisos........m-am gandit mult pana m-am hotarat sa intru......dar, mi-am amintit ca atunci cand am simtit ca nu mai pot merge mai departe am strigat dupa ajutor si faptul ca cineva mi-a raspuns mi-a dat puterea de a ma ridica si de a merge mai departe! Faptul ca am gasit acest subiect special pentru fetele care fac FIV cu dr. Albu mi-a dat curajul sa fac primul meu FIV....acum numar zilele care au mai ramas pana atunci! Doamne ajuta!
Va pupik pe toate si va multumesc!

Gabi - Mamica incepand cu Iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hopefull spune:

Rica, daca eventualele donatoare au 30 de ani nu cred ca e o problema...important e sa vrea sa faca asta, stea bine cu rezerva ovariana, sa aiba analize bune si....cel mai important...sa aiba deja copii acasa si sa nu mai vrea altii!
Si eu am luat in calcul varianta asta si mi-am facut o mie de ganduri! Asta va fi primul si ultimul FIV cu ovocitele mele....daca esueaza n-am incotro si trebuie sa caut donatoare. E greu......oare va dori cineva sa se supuna unui tratament de stimulare cu tot ce implica el, doar asa de dragul meu???? Si daca da, oare mai tarziu nu va considera ca puiul meu e de fapt al ei??? Donatoarea ar trebui sa fie anonima....pai daca o cautam noi, cum ramane cu anonimatul? De ce oare nu exista si o banca de ovocite in Romania???? Criogenam embrioni, criogenam spermatozoizi......dar ovocite de ce nu????
Eu sper totusi sa prind "ultimul tren".......si sa-mi reuseasca din prima! Ma rog la DD pentru asta seara de seara, si am convingerea ca ma va ajuta!

Gabi - Mamica incepand cu Iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Buna seara fetelor!
Mirela,asteptam vesti bune maine
Rica,draga trebuie sa iti revii,sa te ridici,sa mergi mai departe si sa lupti pt copilasul tau,ia o pauza,pleaca in concediu,relaxeaza-te,revino cu forte proaspete si in toamna treci la treaba;pup fata
Gabi,ce ai facut la dr,ce tratament ati primit pt nimicirea inamicilor?

Mergi la inceput