FIV Dr. ALBU DRAGOS 4

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

La multi ani fete dragi! E 1 iunie :)
Eu sunt rupta de oboseala. Am alergat toata ziua...probleme...se tin lant, dar nu le las sa ma napadeasca...le rezolv pe toate :)
Mirelu tin pumnii maine la eco! De abia astept vesti de la inimioare.
Rica te pup!
Gabi ce-ai facut azi la doctor? Va dat tratament? Sper de data asta sa dispara lighi alea.
Eu abia mai pot sa inghit medicinele. Sunt la al doilea tub din fiecare(DHEA si L-Aginina)...vit e, coenzima Q10...parca nu mai intra :( Dar imi trece si ma gandesc ca-i pentru binele meu le inghit.
Luminar tu ce mai faci?

Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Elenus,eu astept sa treaca timpul,sa terminam tratam,sa putem repeta analizele care ne-au dat batai de cap si nervi multi,iar apoi daca totul este in regula si mai prindem doctorul pana nu intra in concediu,incepem tratam pt fiv(stie cineva cand intra dr in concediu?)
In rest,sunt bine,manutza mea cea gipsata este spre vindecare,martea viitoare scap de gips si sper sa-ma fie bine,sa nu mai fie probleme cu ea,zi dz zi la serviciu si seara aici cu voi;
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

A,si am uitat sa va spun ca ma pregatesc sa crestinez un baietel frumusel foc care se va numi Tudor George ,are cinci luni si este si nepotelul meu .Abia astept sa-l tin in brate si sa-i fac baitza dupa botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Neata!
Lumi si eu sper sa fie bine manuta ta ... o sa ai nevoie de ea la botez :) Sa-ti traiasca si sa creasca mare si sanatos!
Si eu duminica o sa fiu nasica! Am fost ieri si mi-am vazut finuta. Si i-am cantat si mi-a zambit :)
De abia astept ziua de duminica...cu mari emotii.
Sa aveti o zi buna fetelor!
Va pup!

PS...in concediu nu stiu cand intra dar in luna iunie nu poate face mare lucru(FIV-uri, Ia-uri) ca nu sunt embriologii si posibil sa-si i-a si el concediu...dar nu sunt sigura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Elenus, deci e sigura treaba cu lipsa embriologilor in iunie?
Ramasese sa il sun pe dr sa imi zica daca face ceva in iunie sau nu din cauza asta.
Inseamna ca o sa incercam natural in iunie, poate, poate.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzet spune:

Buna fetelor,

Sunt si eu o pacienta a DR. Albu, cu sotul avand OTS. Tocmai am descoperit la spermocultura bacilul e-coli. Dr. Albu ne-a dat tratament cu antibiotic (el 21 de zile, eu 10 zile).

Spuneti-mi va rig daca s-a mai confruntat vreuna din voi cu asa ceva si daca tratamentul a dat rezultate, in sensul ca a scapat de infectie si s-a imbunatatit calitata spermei.

Multumesc pentru raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hopefull spune:

Zuzet, si noi avem aceeasi problema......e-coli la sot, si streptococ hemolitic de tip b la mine......tratament la fel: sotul Ciprobay 21 de zile + Canesten iar eu trebuie sa iau 10 zile Klacid + ceva local...dar nu inteleg ce scrie......un tub la 1 saptamana. Sper sa scapam de nenorocitele astea de lighioane!
Elenus, Lumi va pupik! Distractie placuta nasicilor! Sa dea Dumnezeu sa se ia si la voi!

Gabi - Mamica incepand cu Iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Hai Mire ca stau cu inima in gat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

n am fost la eco azi
am terminat tarziu la birou, abia dupa 7 am plecat, iar doctorasul nostru nu mai era la clinica, am sunat eu si nu mai era
maine ma duc la eco
plec pe la 13 de la birou ca am si examen la facultate si fug si la eco.....si poate ajung si la medicul de familie sa mi faca reteta compensata pt utrogestan si una gratuita pt clexane

offf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Hai mai Mire...
Si eu voi fi acolo, dar maine dim, ptr chiuretaj.

Mergi la inceput