**Buburuze de 2009 in actiune (22)**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annkkaa spune:

elena_adina... ce frumos ai povestit despre nasterea puiului tau...mi-au dat lacrimile!! bravo! sa ti fie sanatos...
Poate ne vedem candva....cu Andreea (serialbastre) stam la 15 minute distanta si nu ne-am vazut de 1 an ..
Apropo.. Andreea intrebai de salina.. e ok si cica e fff sanatos pentru ei..pe carina au incantat-o copii si faptul ca atunci cand tipa e auzea tare, tare, tare.. cam 12 grade erau... mai nasol cu scarile la urcat ca i-a iesit limba lui tati de 7 coti.. dar una peste alta merita...
Cuscra.. ti-e rau? o pui de o sarcina?

Anca, mami fericita de bebe Karina Elena(29 mai 2009)
http://family.webshots.com/album/577712802VXbdvv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annkkaa spune:

elena_adina... ce frumos ai povestit despre nasterea puiului tau...mi-au dat lacrimile!! bravo! sa ti fie sanatos...
Poate ne vedem candva....cu Andreea (serialbastre) stam la 15 minute distanta si nu ne-am vazut de 1 an ..
Apropo.. Andreea intrebai de salina.. e ok si cica e fff sanatos pentru ei..pe carina au incantat-o copii si faptul ca atunci cand tipa e auzea tare, tare, tare.. cam 12 grade erau... mai nasol cu scarile la urcat ca i-a iesit limba lui tati de 7 coti.. dar una peste alta merita...
Cuscra.. ti-e rau? o pui de o sarcina?

Anca, mami fericita de bebe Karina Elena(29 mai 2009)
http://family.webshots.com/album/577712802VXbdvv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annkkaa spune:

vaz a mi l-a trimis de 2 ori.. iertare!

Anca, mami fericita de bebe Karina Elena(29 mai 2009)
http://family.webshots.com/album/577712802VXbdvv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

cuscra:ce tari is pozele,si ce o mai educa rares pe stefi,stai linistita k stefi conduce bn.ai luat pudra azi?cat ai platit pe tort si care l-ai comandat,ala cu napolitana si visine pt mn?
anna,cris,adina si restul fetelor mmm pupici ..revenim mai spre seara k acum doarme gaza si fac papa:dovlecel pane si supica de fasole verde,sa vedem papa si gaza va zicem deseara.
o zi bn pana atunci


printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra
~.~creste gaza mea~.~


17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Buna fetelor,

Maria doarme de 2 ore si am intrat pe forum putin pana se trezeste si trecem la papa.

ALic, cura este urmatoarea


RETETĂ PENTRU SLABIRE Supa de bază pentru arderea grăsimilor -

6 cepe verzi mari – 2 cutii rosii în bulion – 1 varză mare – 2 ardei grasi – 1 legătură tije frunze telină – 1 cub concentrat supă (pui sau vită)

Se condimentează după gust cu sare, piper, curry, pătrunjel sau hot sauce.
Din această supă puteti mânca oricând vă este foame. Ea nu adaugă calorii. Cu cât mâncati mai multă u atât scădeti mai mult în greutate. Puteti să vă luati si la birou într-un termos. Dacă ati mâncat mult timp doar o astfel de supă ati ajunge să suferiti de malnutritie.

Ziua 1 – orice fruct cu exceptia bananelor. Pepenii verzi si galbeni au mai putine calorii decât majoritatea fructelor. Mâncati doar fructe si supă. ca băuturi: ceai neîndulcit, suc de afine sau apă.

Ziua 2 – orice vegetale. Mâncati pe săturate orice vegetale conservate sau crude. Încercati să mâncati mai ales vegetale verzi (cum ar fi spanac, stevie, urzici etc), evitând fasolea uscată, mazărea, porumbul. Mâncati-le împreună cu supa. La cină delectati-vă cu un cartof copt cu unt. Nu mâncati deloc fructe.

Ziua 3 – mâncati oricât doriti supă, fructe si vegetale. Dar fără cartof copt. Dacă ati mâncat trei zile cum vi s-a recomandat mai sus si nu ati trisat veti constata că ati slăbit între 2 si 3 kg.

Ziua 4 – banane si lapte degresat. Mânati până la trei banane si beti cât mai multă apă. Împreună cu supa obisnuită. Bananele au multe calorii si hidrati de carbon: la fel si laptele. Dar în această zi, organismul dvs. va avea nevoie de potasiu, hidrati de carbon, proteine si calciu pentru a reduce nevoia de dulciuri.

Ziua 5 – carnea de vită si rosii. Puteti mânca 250 – 500 grame de carne de vită si o cutie de rosii în bulion sau până la 6 rosii proaspete. Încercati în această zi să beti 6 – 8 pahare de apă pentru a elimina acidul uric din organism. Mâncati supă cel putin o dată pe zi.

Ziua 6 – carne de vită si vegetale. Mâncati cât doriti carne de vită (fiartă sau friptă) si vegetale sau cartofi. Mâncati supă cel putin o dată pe zi.

Ziua 7 – orez Uncle Ben`s, suc de fructe neîndulcit (santal) si vegetale.

EU am tinut-o inainte de pasti cam 5 zile (a 5-a zi am tinut-o tot cu legume ca era vinerea mare) si am dat joc cam 4 kg de la 72 la 68, dar dupa Pasti aveam 69, insa probabil ca mi-a redus dimensiunea stomacului si am continuat sa dau jos de atunci mancand destul de ok si fara prea multe excese seara asa ca acum am 66.

Ma gandesc sa o reincep de luni ca probabil ca o sa dau jos macar 2 kg cat vreau eu neaparat.

Supa e super gretoasa, dar am mancat doar o data pe zi cate 2 polonice. In rest ce mai aveai voie, dar nu in cantitati foarte mari. Asa sa nu mor de foame.

Pupici

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

http://capy72.mondozoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

da anoooo papam covrigi.....el, ca eu nu mai am chef...vai, nu-mi aminti....ca am poftit la atatea chestii simple si care nu sunt acolo....acu poftesc la ce nu e aci...si tot asa va fi. eteteeeeeeeeeeeeeee ce sa povestimmmmm....ti-o fi frica acu...daca ai nesuferiti prin Iasi, zi-le sa iasa dupa 6 juma
fata hai, cris...profita mama cat poti darrrrrrrrrrrrrr....nu vorbi de funie in casa spanzuratuluiiiiiiiiiiiiiiii...putina compasiune pt o fimei oropsita de soarta
adina dar de ce i-a facut tanti aia urata bubuta la picior?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:


Salut!

Am primit pachetul.O gramada de hainute,gecute,papucei,in total 2 cutii.Am facut cateva poze,dar cand sa le incarc am ramas fara baterie la aparat,asa ca raman pe maine sa le pun.Ce ma enerveaza e ca mama e un pic obsedata de culoarea rosie si i-a trimis multe hainute rosii si nu i le dau ca nu e fetita.

anka- ma bucut ca ti-a placut blogul meu,mi-am propus sa povestesc despre fiecare eveniment important din viata lui.

emanuela nu stiam la ce te referi cu bubita la picior,ai citit jurnalul,nu?
Acum o luna,Razvan a cazut din pat si i-a fost foarte rau.Am mers la urgenta si l-a tinut o noapte in perfuzii.Bubita la picior a fost branula,iar tantea rea,o asistenta batrana si urata.

la toate fetele!



Poze Razvanel
Happy-mamy
Adinadewww.totsites.com/tot/razvanmic" target="_blank">Razvan mic si frumos(14.08.2009)

"Copilul nu datoreaza parintelui viata,ci cresterea."(N.Iorga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

uite ca am reusit si eu sa va citesc,dar nu va pot scrie in parte,deci nu va suparati,scriu din ce-mi amintesc...
cuscra-uite ca maimutoii astia mici s-au vb amandoi sa fie bolnavi,cred ca li sa facut dor unul de altul,asa ca mai baga si tu cateva poze cu ginerica,ca esti kam zgarcita de fel
felicitari pt examen,stiam eu ca am cuscra desteapta
cris-am vazut micuta dansatoare si mergatoare ,tare scumpa mai e
anna-mama-poate oboseala isi spune cuvantul;recupereaza si tu cand doarme elmaraiciul
lavinia-mult de intreb legata de starea de sanat lui reby;nu stiu ce sa-i mai fac ca nu vrea sa manance nik,decat tzata,apropo,bebeii vostrii au facut asa ceva???
sa trez fata,revin mai tarziu

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

yoanna si aankkaa-ma bucur ca ati mai intrat pe la noi
yoana si lavinia-am vazut 2 porumbeii indragostiti
daniella-fi si tu mai rapida cand vine vb de mancare ca lui deni ii este dor de smiru si stie ca doar prin vis se intalneste cu ea
ma duc sa schimb fata,sper ca nu mai are diaree ca de o zi nu mi-a facut nik
lavinia-cu vaccinul sunt bata,nu stiu sa-ti rasp,ca mi-a lipit o idioataun actipild pe caietelul lui reby si nu mai pot vedea ce vaccinuri ii fac,am incercat sa dezlipesc actipildul dar se rupe si am renuntat


reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

adina...da, am cetit. aoleu mama da asa de rau a cazut? of mititelu...na na la patul ala rau ca e asa de sus
cuscro vezi ca eu l-am tratat cu ceai de menta, nu stiu prin ce minune a baut ca pana atunci nu punea gura, si laptic facut cu mucilagiu de orez plus banana cu biscuiti....astea au fost principalele alimente mancate/baute de pitic ...i-am schimbat si laptele ca aptamilul nu prea ii placea...n-am mai stat calare pe aparatul foto....tre sa ii si schimb obiectivul si asa am o leneeeeeeeeeeeeeeeeeeeee....asa ca mai dureaza putin....macar sa se faca frumusel afara...daca nu ai vz de mult....mai intra si tu pe contul comun ca acolo am pus ultimele dati....va tzuc si ai grija de fata ca te jupoie ficior-miu
Darius si-a descoperit degetul....si asa de delicat piguleste de pe jos toate alea si le baga in gura, asa delicat imi baga degetul in ochi, nas cau gura.....asa delicat isi pune degetul pe mana mea , il incordeaza si apoi trage cu unghia de ma zgarie

Mergi la inceput