Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *147*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

si bonus..



de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80




de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta





Wow!!!!
Selen, felicitari micutei Alba ca Zapada!
[emoticon cu ochii cat cepele, apaludand si mustacind de ciuda]
Ce de-a progrese a facut mititica! Vreau si eu!
Cum o stimulezi, ce ii faci? Al meu abia se taraie un pic pe coate, daca nu ajunge la o jucarie ori isi gaseste alta, ori urla pana i-o da cineva pe cea pe care o vrea!
Super! Felicitari! Daca ai sti ce invidioasa sunt...

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Selen,e adorabila Ebru cred ca e cea mai tare dovlecica
Le fel era si Alex,extrem de precoce,ca si Ebru. In schimb Razvi e moaleeee,nu busileaza,abia face 5 pasi cand e tinut in picioare...
Inca din burtica s-a simtit diferenta dintre ei...Alex era un zvapaiat si jumatate,nu avea astampar deloc; in schimb Razvi era linistit,mai dadea si el din cand in cand cu piciorusul sa-si faca simtita prezenta

Nu cred ca depinde f mult de stimularea lor,ci mai degraba de firea lor si de modul lor de dezvoltare

Cred ca o sa caut si eu niste filmulete cu Alex (macar cu el sa ma laud daca Razvi inca nu vrea sa-si arate aptitudinile )

Mely ,mamica implinita de Alexandru (2 noiembrie 2007) si Razvan (21 august 2009)

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

reteta de mai sus era asta:
dovlecei la cuptor

Ingrediente:

# 2 dovlecei cruzi
# 2 felii de ardei gras sau o bucata de rosie, fara seminte
# 1 inima de ceapa
# ulei de masline (optional)
Mod de preparare:

1. Se curata dovleceii, se taie pe lung.
2. Se pun la cuptor impreuna cu ceapa si ardeii, cu un pahar de apa si stropiti cu un pic de ulei de masline (sau nu).
3. Se dau in blender.

eu am facut cu ardei rosu

Catalina sincer iti spun ca nu am facut nimic deosebit, se pare ca e pur si simplu mai activa, asa am fost si eu cand eram mica (acum recuperez si lenevesc la greu )...de-a busilea v-am povestit cum a inceput sa mearga, spre punge de seminte a lu tas-su, si apoi la telecomanda...in picioare a inceput incetisor sa se ridice pe noi sau pe pernele de pe marginea canapelei (deci nu direct pe ceva inalt, ci pe ce ceva doar sa se sprijine..) si apoi totul a decurs natural...nu ma invidia, ca tu inca ai viata usoara

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

SA va mai pove si despre noi...ne-am saturat de stat in casaam epuizat muuulte dintre activitatile interesante pt ei

Ieri seara mi-am luat inima in dinti si m-am avantat cu o prietena la plimbare eu cu caruciorul,ea cu Alex pe bici...incepuse sa ploua si noi mai aveam cam 10 minute pana acasa,am luat-o la fuga,claxonau masinile dupa noi..nu va spun cum aratam cand am intrat in casa

Canta sirena mica,revin


Mely ,mamica implinita de Alexandru (2 noiembrie 2007) si Razvan (21 august 2009)

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Selen am ramas cu gura cascata, sincer e cea ma tare Ebru...dar s-a terminat si linistea ta. Cat despre roseola nu cred ca a luat-o din spital, mai degraba simptomele de pana acum au fost ale bolii, dar ea nu se poate depista pana nu apare eruptia, de aia analizele erau bune, pitica nu era racita si totusi avea febra mare si o stare proasta.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:

Buna fetelor,

Selen nu-mi vine sa cred cat de multe lucruri face Ebru ...e o dulcica si o super ambitioasa ... si cand ma gandesc ca Maria e mai mare cu o zi si nu se ridica decat in genunchi (e drept eu nu am pus-o inca deloc in picioare ... mi s-a recomandat ca doar dupa ce o s-o faca singura). O admir tare mult pe mititica ta ... sa ne mai pui astfel de filmulete ca tare dragi imi sunt

Alex si eu te inteleg perfect prin ce treci, iar acum cu roseola offf nici nu stiu ce sa mai spun te si si sa treaca cat mai repede perioada asta tare urata.

Fetelor cand citeam ca unii bebei sunt maraiti, ma tot gandeam ce norocoasa sunt ca Maria doarme de vreo 3 luni de la 22.00 pana pe la 7-8.00, ca nici nu am simtit cand i-au iesit 4 dinti, ca perioada de colici la ea nu a fost ... in fine ... aseara nu stiu ce a avut ca a tot fost maraita si nervoasa si abia am putut sa o culc pe la 12 ... ideea e ca nu stiu de ce a fost asa, dinti noi nu se vad la orizont (si nu stiu daca la ceilalti a fost ok, acum sa fie mai rau ?), plus ca nu a mai vrut sa pape laptic de la mine ... si nici de dimineata nu a fost prea interesata ... ... nu i-am dat deloc lp pana acum, credeti ca nu mai vrea san sau poate e ceva trecator ? De unde stiu cand ar trebui sa-i introduc si formula? Voi cum ati facut?
Ah ...pana la urma a dormit de la 12 la 8, ceea ce e chiar ok ...

La multe lunite sarbatoritilor de azi ... in special sa creasca mare si sanatoasa Ana de NelaM

_

Maria (28.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Stiti cumva ce pot lua eu pentru raceala, daca alaptez?Simt cum ma cuprinde, cu frisoane si febra

Selen, hai cu filmuletul!

, Giani


fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Loris, o noua stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Vad ca a aparut, ma duc la vizionat!

, Giani


fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Loris, o noua stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:

Kemsy stiu ca poti sa iei paracetamol simplu (atentie nu sinus)

Selenpare interesanta reteta o sa incerc si eu ... cu toate ca nu prea am cine stie ce calitati la gatit ..cam singurele mancaruri pe care le fac sunt cele pt Maria. De aceea nici nu am incercat ceva nou, doar ce mi-a spus doctora ...adica supa clasica, pasata (legume pe care de fapt le pun la steamer) ...dar cred ca a venit timpul sa-i mai dau si ceva nou, ca nu mananca foarte mult si poate asa ii place mai mult... sper ...
Apropo ... fetelor cand mai puneti ceva retete pe mail-ul comun, va e mila si de cele care nu au parola si le puneti si aici, va rog ???

Fug la apel .. va pup !

_

Maria (28.08.2009)

Mergi la inceput