Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *147*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui diamar78

Chiar ma gandeam daca apare Lali sa faca capitol.
Unde ziceati voi ca va uitati la filme? Sunt cu tot cu traducere?
Trebuie sa-i cumpar si eu ceva gel neaparat ca nu se mai poate dar nu stiam daca are efect.
Luhtien, sanatate soacrei tale si ai sa vezi ca o sa rasara din nou soarele pe strada ta.
Ma duc sa-l vad pe David.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!


Neata ! Multumim de cafea!
Site-ul cu seriale este www.vplay.ro/serials/?ord=&page=1" target="_blank">aici. Sunt mai multe pagini cu seriale mai noi si mai vechi
Trebe sa fug, va pup!!

C a r i n a
Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Am un bebe nervos, plangacios, maraicios, nemancacios...
Afara ploua, deci plimbare ioc
La cine a ramas pistolul ala??

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Mda, tocmai cand vroiam sa va anunt ca am reusit cu laptele dupa ce am adaugat cereale de orez cu roscove, dau sa o schimb ptr ca facuse kk si plina de stupoare observ ca este plina de bubite mici, mici, cat un ac de gamalie...desi cu o ora inainte nu avea nimic pe ea.

DIn ce m-am uitat pare a fi roseola, mai ales debutul de zilele trecute cu febra mare si analize bune, fara alte simptome....dr crede la fel. Mi-a spus ca degeaba o vede, ca daca vrem sa stim sigur ce e, trebuie ,mers la infectioase....dar tratament tot nu exista, numai sa urmaresc sa nu creasca temperatura.

Ziceti si voi ce noroc pe capul meu. Cica eruptia poate dura si numai cateva ore, dar si catva zile.

A mai avut cineva roseola sa impartaseasca si cu mine experienta?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!





C a r i n a
Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Heloou fetele! Am reusit sa pun niste rete pe mail-ul comun. Mersi pentru parola!
Pofta mare la pitici si pupici pentru mamici!

RAISA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Neatza!
Nu-i asa ca sunt cam inconstienta ca beau cola si alaptez? Nu stiu ce sa ma fac ca de cand a dat caldura am nceput sa beau cate o doza pe zi.
Adinus, ce draguta este Sonia. scumpica mica. Si ce fata mare e, face pe olita si are si periuta de dinti.
Ca sa vad filmuletele trebuie sa ma conectez?
Kateryna, poze noi cu trandafirasul nu ai? Multumim de retete. Eu nu pot sa intru pe email ca-mi da calculatorul eroare si-mi inchide emailul, asa ca nu am vazut pozele cu David.
Uka, multumesc. Unde ai fugit, tot asa maraita e Carina?
Si noi suntem de 2x maraiti, de la dinti si de la mucisori.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Ziua buna va doresc,
ca eu am inceput-o rau, de la 12 noaptea . Asa de rau doarme bb ca nu stiu ce sa mai fac . Se trezeste la o ora, plange, tipa, urla, nu vrea in brate, nu in patut, nu nicaieri. Sper sa fie dintii, si sa treaca, desi sus nu se vede nimic, poate putin umflata gingia...in fata.

Carinablanca, si ii mai dai ceva pe langa ciorbita? Aseara i-am facut si eu papa ceva mai lichida, si a mancat binisor.
Fetele cu beibicuc, se poate considera supa zeama aia ce ramane de la legume?
Azi, la pranz, avem in meniu pastai, cartof si somon. Sa vedem ce iese.

Mai am de recuperat 2 pagini



Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Buna ziua si de la noi!
Monica din ce spui tu acolo sigur apar dintocii. Lasa ca recupereaza dragoselul cu haleala, bietul de el. Oricum trebuie sa bea laptic chiar daca nu papa bine.
Mimika cum sa ma supar pe tine? Poti sa-mi trimiti ce poza vrei tu chiar si cu cimitirul. In liceu eram la o terasa cu colegii si patronul glumet punea muzica veche, i-am cerut doors si ascultam tot timpul. Intr-o zi a vrut sa ne testeze si m-a intrebat daca stiu unde este inmormantat morrison,cum i-am raspuns a dat bere la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Maine merg cu copchilul la decalotare, sper sa nu bocim prea tare nici unul dintre noi. Am vorbit cu pediatra si mi-a recomandat sa merg ca sa nu ne apuce caldura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

ziua buna

din seria de succesuri cu legume, azi am facut reteta asta: http://www. reclamamascataatentie/retete-bebelusi/varsta-6-7-luni/Dovlecel_la_cuptor-a5702.html si a fost tare yummy, a papat 200 gr si cred ca ar mai fi mancat...am zis ca poate va ajuta in momentele de pana de inspiratie...

Iulika ce bine ca ii trece DA lui Bruculica! tin pumnii sa n-aveti probleme cu polenul! si sa iasa o data dintocii aia (poate le ies deodata la amandoi, ca si eu tot sper de ceva timp...)

Adinus felicitari pt progrese, eu una stiu cum e cu ridicatul in picioare zi si noapte dar trece, o sa vezi...e o frumusic Sonia!

Luhtien bine ai revenit! pupam mancaciosul

Techila mai stiu eu una care tb sa stea cu mopu dupa ea noroc ca Ebru inca n-a iesit din living, n-are curaj inca...

Diamar si noi tot dentinox folosim, asta noaptea, ziua o dau cu delabarre (e mai slab, de aia noaptea folosesc dentinoxu, ca sa doarma linistita..)

Alex sper sa nu creasca temperatura printesei...dar o fi luat din spital, sau cum se face roseola asta??

Ebru a invatat sa se lase in jos de pe unde e ea in picioare, deci chiar n-o mai pot lasa singura, ca nu se stie unde o gasesc...o sa pun un filmulet sa vedeti

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:




de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput