Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *147*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

buna dimineata si de la noi
alex, x_ggg multumim de cafea!
azi am o stare very blue, cum spunea cineva, sper sa se rezolve repede...

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:


Vezi, daca nu scrii ics_ggggggggggg ca techila??
Ea imi pune g-uri fara numar, sa nu scape vreunul.
Hai, te pup.
Acus e ziua puiutilor nostri, eu ii fac party vineri.

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

aricel, merci pt comentarii, si inca un si pt lali

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:


gggggggggg-uri....fara numar.....pentru doamna aici prezenta .
Noi facem dubla petrecere,ca el e Costin si eu Elena,asa ca...party sa fie!!
Pupici

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg


Vezi, daca nu scrii ics_ggggggggggg ca techila??
Ea imi pune g-uri fara numar, sa nu scape vreunul.
Hai, te pup.
Acus e ziua puiutilor nostri, eu ii fac party vineri.

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii


Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Mda, tocmai cand vroiam sa va anunt ca am reusit cu laptele dupa ce am adaugat cereale de orez cu roscove, dau sa o schimb ptr ca facuse kk si plina de stupoare observ ca este plina de bubite mici, mici, cat un ac de gamalie...desi cu o ora inainte nu avea nimic pe ea.

DIn ce m-am uitat pare a fi roseola, mai ales debutul de zilele trecute cu febra mare si analize bune, fara alte simptome....dr crede la fel. Mi-a spus ca degeaba o vede, ca daca vrem sa stim sigur ce e, trebuie ,mers la infectioase....dar tratament tot nu exista, numai sa urmaresc sa nu creasca temperatura.

Ziceti si voi ce noroc pe capul meu. Cica eruptia poate dura si numai cateva ore, dar si catva zile.

A mai avut cineva roseola sa impartaseasca si cu mine experienta?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinus8 spune:

buna dimineata dragele mele!
offf...ca tare demult n-am mai scris...da' sa stiti ca va citesc mereu, ca intotdeauna
in primul rand vreau sa multumesc mult celor care ne ureaza in fiecare luna, dar si celor care m-au felicitat asa frumos de ziua mea
gagici...eu ma tot uit la poze si nu-mi vine sa cred cat au crescut puiutii nostri, parca mai ieri ne plangeam de colici si astazi avem adevarati domnisori si domnisoare
sa va mai zic cate ceva de Sonica mea cu piper in funduletz?...e tot mega activa, ca intotdeauna, busileaza din ce in ce mai repede de n-o mai pot scapa din ochi nici macar o secunda( a cazut deja din patul mare de 4 ori). in plus cred ca a facut o fixatie ptr ridicatul in picioare, ca altceva nu prea mai vrea sa faca.se agata de absolut orice si se ridica in doua secunde, dupa care, foarte incantata de reusita incepe sa chiuie si sa rada cu gura pana la urechi.partea nasoala ar fi ca, a inceput sa faca asta de 5-6 ori pe noapte, ea care a dormit toata noaptea de mica, acum pa capiaza cu treziri din ce in ce mai dese, ba pentru stat in picioare, ba ptr urlat pur si simplu noi suntem zombi, imi vine sa plang pur si simplu dimineata cand imi baga trezirea( maxim 7'30, ca doar e foarte cool sa te trezesti cat mai de dimineata).
in rest, avem 71cm si 8,2 kg, dar nu prea stiu din ce ca e cam sclifosita la manacare, singurele cat de cat combestibile sunt fructele si iaurtul(care e chiar yammyyyy).gangureste toata ziua de-mi vine s-o mananc, face de o luna kk numai la olita( pe care reusesc s-o conving sa stea doar daca-i pun desene) si vrea sa faca pasi toata ziua daca se poate. all in all, e un copil tare bun si cuminte, de care sunt indragostita si tare mandra, la fel ca voi toate.
cam astea ar fi noutatile despre noi...
mai vroiam neaparat sa-i zic Katterynei ca sunt alaturi de ea cu tot sufletul si ca trebuie sa fie bine. te pupam cu drag, mami curajoasa
ma duc la lingurit fructele, va puuuuuuuuuuuuup tare-tare!!!

Moni, Raluk - daca tot am promis...sunt pozici noi la semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Alex, noi CRED ca am avut roseola, din descrierea Ellenutei, initial dr suspecta rubeola. Febra a facut cateva zile, moderata, in jur de 38.5 si dupa aia au aparut bubitele. Am crezut initial ca ar fi o alergie, ii dadusem prune, dar sigur nu era de la asta, ca i-am mai dat dupa aia. La noi au tinut 2 zile bubitele, dupa care s-au estompat cam tot in 2 zile. Nu avea mancarimi, ba chiar era mai vesel dupa zilele cu febra.

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

X_ggg si pe m-a batut gandul la o alergie, dar singurul aliment nou introdus au fost cerealele cu orez si roscove, si nu mi se pare a fi alergie.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata de la malul marii batut de vant !
Alex ,X-gggggggg aka Catalina merci de cafelute
Adinus,incantata de cunostinta.Niste frumosi toti trei.Sotul meu nu m-a lasat sa pun pozele cu barbateii mei la baitza,e mai pudic ( si mai grasun si mai paros ).
Of ALex,hai ca incet,incet se rezolva,ai sa vezi ca o sa fie bine Zeina.

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
www.youtube.com/watch?v=8AoM_ZbSDzU&feature=related" target="_blank">mama lor
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg

Alex, noi CRED ca am avut roseola, din descrierea Ellenutei, initial dr suspecta rubeola. Febra a facut cateva zile, moderata, in jur de 38.5 si dupa aia au aparut bubitele. Am crezut initial ca ar fi o alergie, ii dadusem prune, dar sigur nu era de la asta, ca i-am mai dat dupa aia. La noi au tinut 2 zile bubitele, dupa care s-au estompat cam tot in 2 zile. Nu avea mancarimi, ba chiar era mai vesel dupa zilele cu febra.

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii



Si noi am avut roseola sau un alt virus, dar, la fel, au inceput bubitele pe corp, in doua zile era plina pe tot corpul, in alte 2, 3 zile a trecut insa

Mergi la inceput