FIV in Ungaria 105

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

roxi, calmeaza-te ca stie DD ce face el si desface acolo.
important e sa fie embrionii de calitate buna si rezistenti. mai important decat daca sunt sau nu blasto. in al doilea rand, PK va face exact ceea ce este optim pt tine, stabilind asta cu embriologul. nu-ti face un scop din blasto, si la 3 zile se pot prinde la fel de bine. de fapt, procentul de reusita cu blasto sau cu embrioni de 2-3 zile nu este foarte diferit. daca s-au fertlizat 6, esti boieroaica.
dupa fiv1 cu punctie oarba, mi se parea ca daca ajung la fiv2 la ET sunt deja campioana, indiferent de beta. hai curaj! si pe mine m-a lasat pk pe mana altui medic cat a fost plecat, toti sunt buni acolo. iti tin pumnii!sper ca te-am mai linistit. sa faci un dus fierbinte inainte de ET cu vreo ora-doua, ca sa se vascularizeze toate interioarele, sa bei vin rosu si sa gandesti pozitiv.

adria

Adi +11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

tamy, ce mai mandrete de inimioara! pana la urma la cine fusesi la shooting?

Adi +11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asb77 spune:

Buna fetele, sunt noua pe aici insa va citesc de mult timp. Azi m-am decis sa si scriu pt ca tocmai am facut bhcg azi si a fost negativ.
Cate ceva despre mine: am la activ 3 FIV, 2 la Debrecen si acesta din urma la Szeged cu Zadori- unde am avut ghinionul ca la 3 zile dupa ET sa fac "zona zoster" asa ca nu mai imi faceam mari sperante. Problema noastra oligospermie la sotul, eu perfect sanatoasa. Ne pregatim de FIV 4 cred eu tot la Szeged, spun cred pt ca vad ca tot mai multe mergeti la PK.
Sa avem bafta cu toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Tamy, felicitari pt inimioara! Sa fie un bebe cumintel si sa creasca sanatos in burtica la mamica lui pana la 9 luni!
PS: Imi place semnatura ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Roxi, nu iti mai fa atatea ganduri, relaxeaza-te si pregateste-te sa-ti primesti puiutii! Ai sa vezi ce blasto faini ai sa ai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Adi, pupici la cele doua bulinute! Cum te mai simti?

Mami, Aristica.

Ngh21, tinem pumnii in iunie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Violeta, sambata trebuie sa fac beta. Nu am sperante prea multe si de aceea nici nu vreau sa ma gandesc prea mult la asta. Stiu numai ca trebuie sa merg mai departe si sa sper...Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Laura, Adi, Adria, multumesc!
Adi, am fost tot la albu deocamdata. Imi place de el, dar din pacate nu activeaza si in spital de stat, iar o nastere acolo costa peste 80 mil.

7+
incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

Corina: dupa zece milioane de monitorizari, ieri am facut Ovitrelle si pe 2 trebuie sa fiu la transfer. Tu pe cand?
Fetelor, cine mai e sapt viit prin Budapesta si unde stati? - eu voi fi singurica pe acolo....
Roxi: sa-ti dea Domnul roade bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

Roxi, e pe 1 iunie seara ajung, mai esti pe acolo? daca da, as veni si eu la Korall...

Mergi la inceput