FIV in Ungaria 105

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Fetelor, nu sunt gravida, caci mi-a venit si mie CM normal (e a 4-a zi de cand se tot chinuieste sa apara).
Roxy ai productie buna! Sa dea DD sa ajungeti la blasto. Odihneste-te sa ai corpul pregatit pentru bebei.

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna fetelor!

aristica imi pare rau!
roxi super productie! Cati transferi, 2 sau 3?
samira, mami_vreau, adipapazi si celelalte fete
adria42 cand faci beta? sambata? Te asteptam cu rezultat pozitiv!

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

adria, vreau sa merg cu ei la blasto, dar sa vedem daca rezista; nu mi se par atat de multi, eu vroiam sa transfer 3 blasto, dar nu cred ca va fi cazul; am inteles ca sansele sunt sa-mi ramana 1-2 blasto; in aceste conditii, nu stiu daca risc sa merg cu ei pana in ziua 5; voi vedea vineri dimineata, acum imi fac planuri degeaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

ngh, tariful e de 30 euro/camera/noapte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ngh21 spune:

roxi, multumesc mult de raspuns.

sa dea D-zeu sa reusesti sa ajungi cu ei pana la blasto! Noi toate tinem pumnii stransi!

Eu am intrat in linie dreapta. De ieri am inceput cu AC, mi-am facut rezervare la Korall, maine ma duc sa-mi iau si gonalul....si pe 21 iunie ma infiintez la Budapesta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

violeta nu-ti fa griji pentru mine, nici tu, adria, ba chiar mai mult, tu sa stai linistita si sa gandesti pozitiv. Nu uita ca acum din doi "defecti", ramane doar unul cu defecte in cuplul nostru, deci avem sanse mai mari la bebel
ngh iti tin pumnii sa mearga totul bine, sa ajungi la timp in Budapesta, sa raspunzi bine la stimulare, sa ai foliculi multi, sa iasa embrioni puternici, ca apoi sa vezi beta maaare!

Pupici tuturor!



Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Fetelor, ieri am fost la eco si am ascultat inimioara! Pe sot nu l-am lasat sa intre, ca mi-era jena sa stau ....in pozitia cunoscuta cu el si cu dr. langa mine.
Cu alte cuvinte m-am mai linistit.
Cristal, eu nu cred sa-ti afecteze. Daca am incredere in ceva cand vine vorba de PK, sa stii ca este vorba de stimulare. Eu nu cred ca el nu a luat in calcul faptul ca o sa iei mai mult timp ac.
Mai ce de romance la Korall! Sa fie cu reusita pt toate!!!!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Am uitat sa-mi editez semnatura!

7+
incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Tamaryllis, felicitari pt inimioara! Sa dea Domnul sa sta cumintel/cumintica la mami in burtica pana la termen si sa vina sanatos/sanatoasa pe lume! Sotul meu a fost prezent la toate consultatiile si ecografiile in timpul sarcinii si a participat si la nastere (a vazut tot). A fost o experienta extraordinara pt el. Poate si sotului tau i-ar placea sa participe la evenimentele astea. Dar daca ti-e tie prea incomod, inteleg si sigur va intelege si el.

Roxi, super productie! Bafta multa in continuare! Eu am avut 6 ovule, din care s-au fertilizat 5. Am avut 3 blastocisti si o morula in ziua a cincea. Am transferat 2 blasto, dintre care unul a devenit minunatul nostru Nicholas Un blasto si o morula i-am congelat in ziua a sasea.



Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
Poze botez si nu numai
www.youtube.com/watch?v=2rJh5IWto3M" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

multumesc, laura, pt info; am mai prins curaj, ai avut o divizare f buna, sper sa-ti urmez; voi afla vineri dimineata

alta problema e ca daca fac cu blasto in ziua 5, nu pot face cu kovacs transferul; nu e in clinica duminica

daca ajungem la blasto, tb sa decid daca fac transferul mai devreme in ziua 4 cu kovacs sau in ziua 5 cu alt doctor; nu-mi place deloc situatia asta; oricum, astept pana vineri sa vedem cum e evolueaza embrionii

Mergi la inceput