FIV 274

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

ioana,sa-ti traiasca finutza.
Dumnezeu sa-ti ajute sa ai un outz grasun,endometrul e superrrrr pt z10.
Zimi si mie te rog, ai mai luat ceva de la fiv-ul trecut si pina acum?DHEA?sau altceva?pt endometru ai luat ceva?si eu sint in urmarirea unui foliculas pe CM natural,pt fiv.

De Kora mai stiti ceva?a mai incercat FIV pe natural??

mona,doamne ajuta sa ai outze frumoase.

shery,AMR 5 zile???????? nastere usoara iti doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Buna fetelor,
Eu am pus 3 puiuti congelati miercuri pe 19 mai. Azi dimineata m-a intepat un pic burtica si nu am niciun simptom. De sambata au inceput sa ma doara sanii, dar nu tot timpul, iar in rest nimic. O fi rau??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Citat:
citat din mesajul lui broscuta7

Buna fetelor,
Eu am pus 3 puiuti congelati miercuri pe 19 mai. Azi dimineata m-a intepat un pic burtica si nu am niciun simptom. De sambata au inceput sa ma doara sanii, dar nu tot timpul, iar in rest nimic. O fi rau??
broscuta eu cred ca e de bine.
Intepaturile pot fi din cauza punctiei iar durerea de sani e semn bun (la mine asa a fost)
Stai linistita si nu cauta semne,sarcina se poate instala fara nici un semn,iar stresul face rau la bebe.
Pupici si te astept cu vestea cea buna cand faci beta



Alina in asteptarea unei minuni de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Am fost azi la eco si se pare ca sunt 2. Inca nu-mi revin din soc

buburuza7 si eu am avut intepaturi in ovare si burta si uite rezultatul. Stai linistita si nu-ti mai face atata griji.
Te asteptam cu beta mare.


Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007) si 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-m spune:

Buna fetele,

Eu am scris la Fiv cu Laura Dacea si sunt colega de fiv cu Maria.
Am in burtica de pe 17 doi blastocisti.
La doua zile dupa et au inceput intepaturi rau de tot si doctorita mi-a spus sa fac nospa injectabil la 6 ore.
Azi a 13 zi de la punctie am o jena de zici ca o sa-mi vina cm.
Imi este teribil de frica.
Buburuza am inteles ca si tu ai avut intepaturi. Cat erau de tari si cat au tinut?

Bafta la toate fetele! Sa dea Domnul sa avem copilasi sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:


Adhanana, felicitari, iubita mea!
Doamne ajuta sa fie bine! Nu ai zis tu ca vrei sa te faci cuscra cu Sheri? Acum o dai la intors?

Ioanagtus, tin pumnii sa fie totul bine! Astazi este punctia, nu? Sa-ti traiasca finuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Sheritra saru'mana pentru urari! Nastere usoara iubita! Aseara dupa ce-am facut Pregnyl nu am mai baut vinul rosu, de teama "sa nu se ameteasca foliculul" si sparga mai devreme. Oare am facut bine???[rade]
Bytzi draga, am luat Maca si Branca ursului pastilute si invatata de gravidutele cu acte in regula de pe forum, am baut cate un pahar de vin rosu in fiecare seara, incepand cu z1 de CM. Multa bafta si tie iubita, tin pumnii!
Brunadria multumesc
Miki01 maine am punctia! Multumim de urari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

buna fetele
sunt noua la voi...am inceput FIV la sibiu, am 4 zile de stimulare cu puregon 225 ui( inainte diferelin 3,75 din z 21),putin agitatie prin burtica ,ovare si as vrea sa va intreb, pe voi cam la a cata zi de stimulare va chema la prima eco?
la noi nu sunt pb. mari si o indicatie majora (zic eu) pt. fiv decat o usoara teratospermie si eu 6 inseminari nereusite, in rest trompe ok , ovulatie buna , a si varsta 36 de ani
sa auzim de bine si succes fetelor care sunt in focuri

"intr-o noapte am visat un fluture care a adormit si m-a visat pe mine si nici acum nu stiu daca sunt eu sau fluturele care inca m-ar visa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Salve gagici,
Eu dimineata am baut cafea cu aroma de anestezie generala
Am produs 2 ovucite frumoase..
asteptam maine sa vedem daca avem ce transfera...
pup tuturor.
Ioana bafta maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Adhnana, FELICITARI!!!!!Sarcina usoara in continuareVreau si eu burticuta ca a ta!!!!!
Multumesc de incurajari fetelor. Deja ma simt mai bine numai cand vad cum ma sustineti. Nu stiu de ce, dar imi vine sa plang, dar fiind la servici de azi ma abtin pentru sot dupa amiaza.
Beta il fac pe 1 IUNIE. DOAMNE AJUTA-NE PE TOATE FETELE GREU INCERCATE!!

PS. Nu am facut punctie, iar intepaturile au fost numai azi dimineata de scurta durata si nu foarte puternice. Alta data am avut ca un fel de contractii f. dureroase, mai ales noaptea, dar asta e alta poveste.

Mergi la inceput