FIV 274

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Mona tinem pumnii stransi sa fie bine, sa iasa doi embrionasi frumosi si luptatori ca mamica lor!
Ioana multa bafta!Te asteptam cu vesti foarte bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Mona40 felicitari pentru cele doua oute si bafta la fertilizare! Multumesc
Adhana felicitari pentru gemenasi!
iaura21 bine ai venit si multa bafta!
Broscuta7 multumescBafta pe 1 iunie sa primesti cel mai frumos cadou, ceva cu ochisori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-m spune:

Iaura21:
Eu am avut prima monitorizare in a 6 zi de stimulare.
Vizavi de varsta stai linistita eu am 39. Anul trecut am ramas la primul fiv da din pacate bebelina era cu probleme si am pierduto la 5 luni de sarcina.

Sa dea DUmnezeu copilasi sanatosi la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Adhnanaaa - un singur lucru pot sa zic: mi-e raaau. Am avut gura aurita? poti sa ma bati sa-mi faci ce vrei tuuuuu. Vrei sa-ti zica mama omida ce vor fi? Baieeeti, pui pariu? Sheriii unde esti cu fetele talee.
Adhnana va fi soacra cu 3 nurori clar. Te pup si sarcina usoara iti doresc. Sotul e ok, mai respira?

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

miki01, broscuta7, ioanatugs multumesc mult de urari!
Ioanatugs bafta multa maine la punctie! M-am tot uitat dupa tina astazi la Giulesti, am crezut ca azi e ziua cea mare

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007) si 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Citat:
citat din mesajul lui amzulica

Adhnanaaa - un singur lucru pot sa zic: mi-e raaau. Am avut gura aurita? poti sa ma bati sa-mi faci ce vrei tuuuuu. Vrei sa-ti zica mama omida ce vor fi? Baieeeti, pui pariu? Sheriii unde esti cu fetele talee.
Adhnana va fi soacra cu 3 nurori clar. Te pup si sarcina usoara iti doresc. Sotul e ok, mai respira?

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica


Amzulica multumesc mult de urari! Cand mi-a zis profu ca sunt doi, exact la tine m-am gandit! Am zis prima data ca face misto de mine, se pare ca nu. D-abia asteptam sa intri pe forum, chiar vroiam sa-ti dau PM
Sa-ti iei maica atesta de mama omida. Sotul respira ultima ora cand am vorbit cu el, mai rar ca de obicei, dar respira. In schimb mama e lesina rau de tot. Deci zici doi baieti, ha?.
M-a chemat d-abia pe 22 iunie.
Apropos, a scris sarcina 4 sapt. Cum naiba? Un sac de 10,3 si unu de 10,2. Nu mai inteleg nimic.Ai idee?
pup

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007) si 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Buna tuturor !
Sunt foarte noua in acest capitol, saptamana trecuta am aflat ca am anticorpi antispermatici si ca nu mai am sanse decat prin fiv (daca nu vreau sa pierd vremea) iar doctorul a zis ca si la fiv sunt sanse de 70% sa respinga organismul meu embrionul, deci din cele 35% sanse ale fiv-ului in general raman cu fffff putin
Voiam sa va intreb daca a mai avut cineva de pe aici asa ceva si cum a rezolvat...
Intre timp fac planuri sa merg in Austria sa vorbesc cu doctori pe acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Buna Ralu, chestia asta cu anticorpii antispermatozoizi e relativa, adica intr-o luna poti sa ia in una nu, eu asa stiu.
Am o prietena care a avut acesti anticorpi si a ramas insarcinta natural. Te pune o luna sau 2 sa faci sex protejat ca sa dispara ia de acolo si apoi ii pacalesti a treia luna, asa ca... stai linistita.
Eu zic sa mai incerci si sa mai intrebi si alt medic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanutz spune:

buna fetelor, am o rugaminte am o prietena care se pregateste de FIV si are AMH 0,76...ce inseamna asta? va pup si va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Dandanutz, AMH mic inseamna ca are rezerva ovariana redusa. Sub 2 inseamna fertilitate scazuta/nedectabila. Si eu o am sub 2. Inseamna ca poate raspunde slab la stimulare. Mie mi s-a spus ca ori natural, ori cu inseminare, ori cu FIV, tot aia, dar costul e diferit. Asa ca sansele sunt foarte mici. Poti gasi mai multe detalii si pe topicul cu "Asteptand o minune in viata noastra/ menopauza precoce".

Mergi la inceput