LMA : Darius si Matei Mai-Iunie 2009(77)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Salutare!
COSMINICA...vazut dulceata si pe mami tunsa careia ii sta f bine.si torturile...yumiii
IOANA...vai, ce distractie acolo,ce de copii.ce baza ai pe tati sa distreze copiii!tortul e super,pai daca fata e mare fan ponei era de asteptat un asemenea tort.si neityri e o frumoasa!
ALYNTA... ce de bunatati !si mai sunt si la cura.tortul ti-a iesit super frumos si cred ca a fost si delicios.Matei are o fatuca de copil asa cuminte ...se pun 2 banuti cu ceara si parul?eu stiam de unul de argint .deja am "negociat" cu tati sa ii furam unul din colectia de monede.
LAURAAA...ce peisaj .se vede ca v-ati distrat tare bn .sa se bucure printesa de cadourile primite si
MULTI ANI TRAIASCA ,MULTI ANI TRAIASCA,LA MULTI ANI ,MAYA!
mami ,sa fii fericita alaturi de minunea ta.
FLO...da' ce cutremur!s-a simtit pana la mn in Berceni.
RELUSHA...ce copii harnicuti avem ...si a mea tot matinala e ,nu la 5 ca Radoze dar la 7 e trezirea.chiar nu vrei sa ni-l arati si noua deloc pe Neobositul?
DANI...da,singura.cand era mica toata lumea zicea ca e identica tiaca-su,acum toti zic ca e copia mea.sa mai zici tu ca nu ai copil cuminte,cum a adormit el singurel.si am vazut ca lui i-a placut la zoo .pupam mergaretul.
ies ca s-a trezit seful.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

buna fetelor!
am vazut o gramada de poze frumoase si vesti bune!


La multi ani bebica Sara, cea mai mare si mai harniuta albinuta a stupului

La multi ani la implinirea primului anisor pentru Maya cea frumoasa

La multe lunite si albinutelor carora inca nu li s-a luat din mot, respectiv Stefania si Ioana


Beca, intr-adevar multa agitatie la voi, dar sigur pe gustul Rebecai, asa ca asta e tot ce conteaza!
am vazut filmuletele cu Sara, o dulcica, ca si Naty are figura de poznasa

Clody, e mai bine ca te-ai intors acasa daca angajatorii au fost nesimtiti, pacat de timpul pierdut!

Yoanna, am vizionat o gramada de poze cu frumusica ta ; sper ca ti-a intrat in cap ca ai de-a face cu fetele daca te-atingi de podoaba ei capilara, asa ca...multa grija! pe tine nu te mai complimentez ca ti-o iei in cap!

Otilia ce mai faceti? va pregatiti de mot?

Serialbastre, bravo puiului ca rezista la durere! ...referitor la ciorba, si Naty o savureaza cu placere, e o mica borsareasa mai nou
cum e reteta de clatite americane?
tinem pumnii sa fie vremea buna pe 29

Maria bunica

Relushapentru tine si un pentru Radoze!

Dana, sper din suflet ca bubu mic sa-si revina!

Cris pentru soare de ziua teroricei!

Anda, sper sa dea rezultate rapide tratamentul!

Alynta suna foarte bine reteta de clatite

Sorilea, pupam Duracellul!

Alynta, vazut poze de la mot! ce cavaler cu cravatica acolo, mai-mai n-am stiut ca nanul e preot, cred ca a fost un "mot" mai deosebit
offtopic: te-am mai intrabt, dar nu cred ca mi-ai raspuns: voi ati mansardat? in ce zona stati? nu reusesc sa identific...adica banuiesc, da nu-s sigura

Laurra, ma bucur c-ati sarbatorit bine si ca ati avut vreme frumoasa! m-am gandit la voi in weekend!
faine cadouri si locatia excelenta! de Maya ce sa zic? o dulcica si o frumoasa!
in sfarsit am vazut tricicleta! iesi la plimbare cu ea? sta bine?
trebuie sa-mi dai detalii mai multe despre locul faptei...tot ce se vede a intrat in aia 4 milioane?

Dani, ce frumos doarme ingerasul tau
referitor la dieta..cam cand a inceput sa se vada rezultate cat de mici? te=am intrebat, dar nu mi-ai raspuns daca ai tinut doar prima etapa sau daca in cele 3 saptamani le-ai parcurs pe toate 4...

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

aa..despre Naty numai de bine, multumim lui Dumnezeu
poznasa si razacioasa, ca de obicei, cu un proaspat dintisor la orizont, numarul 10 , diversificata mai nou cu branzica (cas) cu rosii si salata orientala ;
toata ziulica dupa tzatza si in sensul asta vroiam sa va intreb cate dintre voi mai alaptati si cat aveti de gand sa mai treaca pana intarcati sugaciosii astia mici ...

Cosminica, iarta-ma te rog, nu stiu cum te-am omis, am tot vrut sa va felicit pentru mot! ...si ce locatie super! bravo!

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Fetele, multumim pt aprecieri...

Dani, l-am lasat sa doarma pana la 11, record!!!

Alic, eu alaptez inca, laptele cred ca este apa de ploaie, pt ca nu ii mai tine de foame deloc, insa voi continua sa alaptez pentru alinare si rasfat la sanul meu...

AMR 3 saptamani pana la vacanta!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Miruta, norocul meu si cu fetele este ca Andrei se mai pune la mintea lor (ma rog, deocamdata a Rebecai). Eu nu-s prea "jucacioasa"

Lauraa, Alynta, m-am uitat la poze frumoase de la petreceri. Inca o data sa va creasca copilasii mari si sanatosi!

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

multumim de aprecieri si ma bucur ca v-a placut! mai asteptam pozici de la prieteni ca eu nu prea am reusit sa fac multe

alynta, foarte frumoasa petercerea si sa stapaneasca matei cadourile cu placere

alic, da tot ce se vede 24 de ore 400 ron; e o cunostinta de a noastra,dar nu e pretul doar pt noi, asa da in general, cel putin eu asa stiu de la Radu

dana, somnorici de baiat; tortul l-a facut mama mea, a fost moftul ei si nu am putut sa o refuz

ma duc sa hranesc puiul cu lapte cu orez

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

RUGACIUNEA UNEI FEMEI

Doamne, acuma, inainte de a merge la culcare, ma rog cu multa
credinta, sa-mi daruiesti un barbat frumos, inteligent, puternic,
dragastos si supus. Sa fie compozitor, poet, sa aiba mult umor, din
acela pe care eu il inteleg. Sa-i placa familia si prietenii mei si nu
fotbalul.
Sa nu sforaie si sa urineze asezat, fara sa stropeasca prin
baie. Sa nu ma faca sa astept atunci cand spune ca ma va suna. Sa
ajunga la timp acasa, fara sa miroasa a sapun necunoscut.
Sa stiu mereu unde este, mai putin cand imi cumpara flori si cadouri,
sau sa-mi faca serenade. Sa-mi dea 3 ore sa ma aranjez atunci cand
spune ca vom iesi, sa lesine de emotie cand ma vede, sa danseze mai
bine decat Fred Astaire .
Sa aiba un serviciu foarte bine remunerat. Sa fie generos si
cand cheltuiesc banii sa nu se supere. Sa stie sa gateasca si sa-i
placa sa ajute la treburile casei. Sa-i placa sa ramana ore intregi
ascultandu-ma. Sa gandeasca inainte de a vorbi si sa spuna adevarul,
numai adevarul si nimic altceva decat adevarul.
Sa-mi traga scaunul cand ma asez la masa, sa-mi deschida portiera la
masina si sa stie sa-mi faca masaj pe spate. Sa ma vada slaba mereu,
mereu. Sa inteleaga durerile mele de cap si sa-mi aduca micul dejun la
pat.
Da-mi Doamne un barbat fidel, dragastos, care sa ma iubeasca
cu respect si cu pasiune, numai pentru mine si nu pentru marimea
sanilor mei. Sa nu aiba ochi pentru nici o alta femeie si sa-mi spuna
mereu ce frumoasa ma vede si ce noroc a avut sa ma intalneasca.
Te rog Doamne, da-mi barbatul care ma va iubi pana la moarte !
A M I N.


RUGACIUNEA UNUI BARBAT

Doamne, te rog, daruieste-mi o blonda, surdo-muta si nimfomana, cu
niste tzatze enorme si sa fie fiica unui distribuitor national de bere
.
A M I N

:)))))))))))))))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Azi m-am delectat cu poze si filmulete, de la petreceri si nu numai.
Lauraa, ce faceati in ceaun? Ca nu am reusesc sa deslusesc in nici o poza.
Alynta, nota 10 pentru toate pregatirile. Imi place tare camasa sarbatoritului.
Beca, frumoase domnisoarele.
Am mai vazut poze cu Eliza, Razvan, Denis, N&P... am uitat pe cineva? Sper ca nu.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

La multi ani Stfania si Maria si scuze de intarziere
Relusha, nu am pm , te rog, retrimite
Ioana, ce harmalaie acolo la voi, uite de aia nu mai fac eu petreceri acasa, anul asta il sarbatorim pe Philip la popice
Alynta, cred ca ti-am mai spus-o, ce gospodina esti tu si ce mancare faci. miam-miam. tu te-ai tuns? sau coafat? iti statea tare bine. nanul e preot?
dani, cred ca fecior-tu vroia sa scape de tine si tu stateai calare pe capul lui. ce dulce e. sper sa-l filmez pe N azi.
Laura, absolut minunata petrecerea voastra, e genul meu de petrecere si parca incepe sa-mi fie dor de ro, de prieteni, de familie...unde zici ca e? ff misto.
Ioana, si noi tot 3 saptamani (aprox.) mai avem pana la vacanta.
Elena, nu mai ai poze noi cu frumosii tai?
pup la toata gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Am citit azi in ziar si mi s-a parut important, asa ca va destainui si voua:
Muschii oculari se dezvolta pana pe la 7 ani, de aceea, copiii care au probleme cu vederea si nu sunt dusi de mici la control ca sa isi corecteze aceasta problema, nu vor vedea bine niciodata. Pe-aici se recomanda ca primul control oftalmologic sa se efectueze pe la 2-3 ani.

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.2007) si bondarel Daniel (27.06.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

sa bag repede o postare cat inca e kinderul atras de o jucarie ca pe urma imi zbarnaie curul pe aicea dupa ea

danami sper sa dea rezultate furazolidonul si marul copt cu bananuta
magda super tare nepotica cu "ma pensulez si eu putin" ..multa sanatate Clarei si sa auzim ca s-a facut bine
ioana mamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ce de kinderi foarte faina petrecere si ideea cu picturile a fost chiar foarte inspirata si se vede ca toata lumea s-a simtit bine
sorilea
clody hai curaj,ca nu mai e mult pana face 18 ani si scapi de noptile agitate si trezilele cu noaptea in cap..doar vreo 17 ani si putin
magda chiar ca e o figura nepoata
laurra superba locatia,minutata Maiaiar tortul ..hahahaha..stia ea ce sa aleagaasa puiule,astea sunt cele mai indicateia sa-i spuneti si lu' fi-mea sa aleafga la fel si nu papiote sau mai stiu eu ce azi e la moda directoare cu un 4x4si pentru ochisor un pupic sa treaca
alynta ce fain a fostiar Matei un adevarat cavaler cu cravatasi tortul de vis
flobaby daca vrei ceva activitate,inceraca remedii ca cele ala baietilor si un pic de relaxare in timpul zileio baie calda cu spuma si uleiuri florale o sa mai reduca din tensiunea de peste zi si acum la final,de la durex incerca gelurile alea cu aromeo sa te convingi pe urma ca meritasi urmatorul cutremur sa se simta pana la constanta
cuscra nici nu stii de ce s-a culcat fi-tu...pai tu cu ciorbica il momesti??cred ca a vrut sa pape cu tero peste la gratarsi te rog insistent sa lasi balele de-o parte ca au ajuns deja la mine si se revarsa si in mare..ce dunarea frateparca era vorba se ni se intalneasca la mijlocul autostrazii ca si eu balesc de azi de dimineata intr-una
[b]alic
felicitari pentru dintisorul ci no 10
[b]cuscra
referitor la poezie..merge si un copy/paste,da?
eu sunt critic literar acum,da????
-la primul paragraf...hai ca poate 1 la 1 000 000 gasesti dar crapa de tanar din pacate
-paragraful 2...mai ales la pipiul nejetos..astea-s vise taicaiar restul de domeniul fantasticului
-urmatorul paragraf...daca-ti spun ca o foarte buna prietena de-a mea chiar are norul asta ma crezi???
-la paragraful asta care incepe cu scaunul....aici in sfarsit se incadreaza si al meu,dar numai uneori
-ultima parte e realista
iar cat despre rugaciunea lui....bip,bip,bip si iara bipcam multe vrea,nu-i asa???viata nu e numai roz

si per ansamblu mi-a placut la nebunie


mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput