Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *146*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Salutare!
Acum ca aveti un ritm mai lent reusesc sa va citesc si eu.
Techilla, 161 voturi cu al meu pt mustaciosul mic. Mi-au placut tare mult mozele cu mustaciosi de cand le-am vazut. Ei ce progrese au mai facut?
Mkunigunda, nu am mai citit de ceva vreme nimic despre voi. Mai spune-ne despre Victoras. Dar totusi cum te cheama ca e tare greu numele tau de utilizator?
Nela, voi cum mai sunteti? Nu am mai vazut poze cu voi.
Sanatate multa pt Zeina, saracuta de ea cred ca i-au pus perfuzii daca e deshidratata. mamica sa nu mai fie necajita.
Trimiteam mesajul si uitam sa spun La multi ani Ana, Sonia, Alex si Rares. mamicile sarbatoritilor. Chiar, de Dana nu mai stiu nimc si=mi este dor de ea si de Elisa.
Oare Iulika ce face ca de cand citesc eu nu am vazut niciun post de-al ei. Sper sa fie bine.
Mada, cum va distrati? I-a mai trecut raceala lui Iri?
Noi de ieri ne mandrim cu un zimtisor si e pe cale sa iasa si al doilea. Voi ati folosit ceva geluri pt gingie dar ca sa aiba si efect?
si pe Biaz si o astept sa ne suna mai multe despre puiuti.
Loremunteanu, dar ce familie de blondini. Sunteti tare frumosi.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui biaz29

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Fetele, nu stiu daca stiati de siteul www.vplay.ro/serials/" target="_blank">asta ..E super, ma uit la Desperate Housewives.. Iti faci cont si e moca, viteza super, doar e un pic defazat sonorul.. Hm ce ma bucur, ce ma bucur ! Sunt tone de seriale ..

C a r i n a
Nihil Sine Deo



Poti sa incerci si Surf the Channel. (cauta pe gooogle). Nici macar nu trebuie sa-ti faci cont si ai o multime de seriale dar si de filme.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)



Merci, merci, acum caut !!

LE: am gasit, e fain si asta, avantajul celui mentionat de mine este ca toate sunt subtitrate in ruomana

C a r i n a
Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui mkunigunda

Uka si eu am ascultat mult Doors in liceu si mi-au ramas in suflet.




C a r i n a
Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Citat:
citat din mesajul lui mkunigunda

Uka si eu am ascultat mult Doors in liceu si mi-au ramas in suflet.




C a r i n a
Nihil Sine Deo



esti fantastica. ce inspiratie ai!

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Citat:
citat din mesajul lui diamar78
Mkunigunda, nu am mai citit de ceva vreme nimic despre voi. Mai spune-ne despre Victoras. Dar totusi cum te cheama ca e tare greu numele tau de utilizator?


Da, a fost o alegere neinspirata, de fapt eu sunt Kinga. Dar mi-a placut de Monica care m-a botezat Mikigunda (mi-a placut tare mult si te pup cu ocazia asta).

Victor este un dulce, a inceput sa mearga ca un rac, inapoi, inca nu stie sa mearga de-a busilea, dar se straduieste. Se intoarce pe toate partile, este un copil voios si ma bucur mult ca este asa. A inceput sa fie ciudos, daca ii iau ceva din mana si ii spun ca nu are voie incepe sa planga asa ca un copil razgaiat, dar daca ii distrag atentia cu o jucarie ii trece imediat. Cu mancarea suntem noi certati, nu ne plac legumele, si nici dupa fructe nu ne omoram (mananca destul de putin). Iaurtul in combinatie cu avocado insa il mananca cu mare placere (e cea mai usoara masa, cea de la ora 5, in 15 minute a terminat portia). In fiecare zi trebuie sa-l pacalesc cumva ca daca ar fi dupa el ar sta flamand. Am incercat infinite variante, insa este un mare mofturos, nu mananca aceeasi mancare a doua zi. De exemplu i-am facut intr-o zi cartof cu sfecla rosie si ficat si i-a placut mult, dar a doua zi nu a mai vrut decat cateva lingurite. Si uite asa ma chinuiesc sa gatesc in fiecare zi altceva si pana la urma tot nu-i place nici o combinatie. Eu ajunsesem intr-un timp sa ma trezesc noaptea cu gandul ce sa-i mai fac de mancare si nu mai puteam adormi la loc decat foarte greu. Iti dai seama ce stres imi faceam. Incerc sa o iau mai usurel si sa nu-mi fac atatea griji, desi e foarte greu sa stii ca ai un mofturos in casa si te tot intrebi daca isi ia din alimentatie toate cele necesare pentru crestere.
Cam asta e cu noi, mergem inainte, abia astept sa ajunga sa manance singuri, cu pita intr-o mana si carnatul in cealalta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Nu pot sa cred, nu pot sa cred! Hai mai ca si io is mare mare fan The Doors! Vede Relu la tv ca e concert acdc si zice "astia is de-ai tai", la care eu "a, nuu, nu ma dau in vant, dar pacat ca nu mai e Jim Morrison, ca as merge oricand cu Alexu in brate la concert, si maine si fie ". Ca sa nu spun ca ma uit ca drogata la filmul The Doors de cate ori se poate...

Si ce mi-a placut cum ai zis Uka, oare sa fi fost in alta viata? Si ca acum e altfel de fericire! Minunat, minunat! Hai sa te tzuc

La multe lunite fratiorilor nostri de 16, Alexandra, Sonia, Ana si Rares!

Nu mai retin nimic ce am citit decat ca gandul mi-e la Alex si la printesa scumpa, sa-i dea de capat repede si sa vina acasa cu bine!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Uka, in paragraful asta scris de tine

"Azi noapte in pat ma gandeam ca de multe ori nu apuc sa scriu un raspuns fetelor , cand citesc cate ceva, mereu ma intrerup..asa a fost cu febra Natalixei, acum cu papa Maiei..nu stiu cum reusesc si postez fara sa fac referire la ceva important..si stiu ca lumea poate crede ca nu-mi pasa de ce citesc aici dar nu e asa, cand plimb carutul sau beau o cafea in liniste , imi revin toate astea in minte si ma intreb oare ce au facut bebeii si spun o mica rugaciune ca toata dovlecimea sa fie sanatoasa si mamicile fericite..."

m-am regasit perfect. Imi permit sa te citez si sa ma explic asa si eu fetelor. Dar sa stiti ca imi sunteti in gand tot timpul.

Lali felicitari pentru blog! Sa vezi ce bine o sa te simti ca ai unde sa te descarci! . Am fost tare surprinsa ca noi am fost asa importanti incat sa ne apara numele pe acolo . Si mi-a placut mult mult postarea despre sotul tau!

Techila 174

Moni mi-a fost tare dor de tine si mi-a placut revenirea!

Ralu sper ca te simti mai bine! Cum mai e raceala?

Bia m-ai distrat ca te-ai temut de mine cu pizza . Pizza poate fi si un aliment sanatos, depinde de multe variabile . Pupici ca mi-a fost tare dor de tine!

Delia tot timpul te citesc cu mare drag! Si acum asa de fain ai povestit de primele cuvinte si de faza cu memoria obiectelor! Super!

U've got mail daaaa, azi a fost filmul tau

Kinga ma bucur ca ai revenit!

Uka once again imi aduci zambetul pe buze cu faza cu pusul rufelor in pat .

Multumesc mult tuturor pentru urari! Vik, mi-a fost dor de tine!

La mine toarna cu galeata, da e chiar ca si cum ar sta cineva deasupra si ar turna cu galeata, de mai mult de o zi, asa de rau curge...


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


buna fetele

intru si eu repede sa va salut .. am tot fost plecati zilele astea, in plus, zuzele astea nu ma lasa sa respir ..

alex imi pare tare rau ca ati ajuns la spital. ma rog sa iasa bine toate analizele. e mai bine ca ai ramas acolo sa-i puna perfuzie, acasa ar fi mers mai greu cu hidratarea .. pupam printesa si sa veniti sanatoase acasa.

nela super plimbare ati facut .. am vazut pozute pe facebook .. super.

va pupacesc

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

noaptea buna fetele,

alex ma gandesc la tine si sper ca sunteti bine! instinctul de mama nu poate fi inselat!pup pe zeina cea frumoasa!

fetele, sotz a gasit intamplator povestea extrem de trista a lui Vladut....noi am contribuit cum am putut, daca reusiti si voi un pic are o sansa iar parintii lui se vor bucura de el asa cum ne bucuram noi de dovlecei....
Ama a facut azi prima oara 2ka la olita, pentru noi a fost ca si cum am fi castigat la loto..

, de Amilici Crocodilibici
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui uve_got_mail

Buna,
La multe lunite frumoase pentru bbi de Raluk, Monikus, Dana si Anamaria, sa fie sanatosi, sa creasca mari si sa se cuminteasca!

Eu am vazut azi la protv filmul meu preferat, You've got mail, as putea sa il vad de 1000 de ori si tot nu m-as satura!

De ieri i-am dat fiica-mi cereale cu gluten, am intrat intr-o noua etapa, pana acum a fost bine, chiar noaptea nu a mai mancat de la 21:30 pana la 4 dimineata, asta dupa ce am pus o cupa de cereale in lapte. Doamne ajuta!

Fetele care merg maine la Ministerul Muncii, aveti idee cum se ajunge acolo? Mai vine cineva?


mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria
http://family.webshots.com/video/3003624400104955882oRGkFy


eu vin maine la 12. este la capatul lui 300 la galeriile orizont, lanaga piata universitatii. mai este metrou, autobuzele 168, 368, 300...seara buna



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

www.cordcenter.ro/gallery/image/959.html" target="_blank"> UN VOT, VA RUGAM

Mergi la inceput