Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *146*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Doamnelor, va salut!

Am revenit si noi acasa, doamne ajuta!
E frumos oriunde te duci, dar ca acasa... nu-i nicaieri!
Ce bine ma simt...atata ca mi-e un somn de mor!

Am citit tot, of course! Sunt la zi.

Alex, mami, te imbratisez tare. Imi inchipui prin ce treci, pot chiar zice ca stiu bine, ca I've been there! E mai bine ca v-a internat, deshidratarea este foarte, foarte periculoasa la bebei. Asta a fost marea mea obsesi si inca este. M-am obisuit cu vomitat, pierdut in greutate si toate cele... insa teama de deshidratare imi da si acum fiori pe sira spinarii!
Sa dea dumnezeu sa fie numai usor deshidratata si sa nu fie nimic mai serios. Sa va externeze maine!
Esti o mamica extraordinara, sa stii de la mine!


Nela si Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Acuma in fac cont pe site-ul ala de la Uka, ca am vazut Weeds-ul, pe care eu il ador!

Mai, Uka, Doors, mai? Sufletel...(sau ingeras, cum iti zice doamna Hepilica, pe care o pup) te sarut sufletel.
Sa stii ca nu ma surprinde! Un element ca matalutza numa' Doors putea sa asculte.

Am citit mai multe, insa mi-e somn de mor, cum spuneam.
Maine, maine. E si maine o zi!

Hai, va puuuup!

PS: Cecilia, ma bucur ca te-am citit! Te pup! Gata, plec!


Nela si Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

madamelor, am vorbit cu madama alex la telefon, puiuta are o viroza care se manifesta prin voma, febra....asa ca speram sa ramana doar viroza si sa nu mai iasa altceva la analize. a zis ca ma suna cand afla lucruri noi, asa ca va tin la curent.

uve...raman vesnic indatorata pt votul cu nr 150...vezi sa nu uiti ca se voteaza si maine...si poimaine...si tot asa

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

www.cordcenter.ro/gallery/image/1155.html" target="_blank">un vot, va rog, ca sa castige Falci o bicicleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

madamelor, am vorbit cu madama alex la telefon, puiuta are o viroza care se manifesta prin voma, febra....asa ca speram sa ramana doar viroza si sa nu mai iasa altceva la analize. a zis ca ma suna cand afla lucruri noi, asa ca va tin la curent.

uve...raman vesnic indatorata pt votul cu nr 150...vezi sa nu uiti ca se voteaza si maine...si poimaine...si tot asa



alex - sanatate multa zeinei. sa treaca toate si sa veniti acasa sanatosi. pup zeina scumpa si mamica desteapta care presimtea ea ceva. esti o mamica grozava.

techila - mami, am pierdut sirul. zi-mi ce si unde trebuie sa votez si te poti baza si pe votul meu. daca mai vorbesti cu alex, transmite-i multe incurajari din partea noastra.

ies un pic afara. revin mai tarziu.

ceau!

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

madamelor, am vorbit cu madama alex la telefon, puiuta are o viroza care se manifesta prin voma, febra....asa ca speram sa ramana doar viroza si sa nu mai iasa altceva la analize. a zis ca ma suna cand afla lucruri noi, asa ca va tin la curent.

uve...raman vesnic indatorata pt votul cu nr 150...vezi sa nu uiti ca se voteaza si maine...si poimaine...si tot asa

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

www.cordcenter.ro/gallery/image/1155.html" target="_blank">un vot, va rog, ca sa castige Falci o bicicleta





of course

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui techila

madamelor, am vorbit cu madama alex la telefon, puiuta are o viroza care se manifesta prin voma, febra....asa ca speram sa ramana doar viroza si sa nu mai iasa altceva la analize. a zis ca ma suna cand afla lucruri noi, asa ca va tin la curent.

uve...raman vesnic indatorata pt votul cu nr 150...vezi sa nu uiti ca se voteaza si maine...si poimaine...si tot asa



alex - sanatate multa zeinei. sa treaca toate si sa veniti acasa sanatosi. pup zeina scumpa si mamica desteapta care presimtea ea ceva. esti o mamica grozava.

techila - mami, am pierdut sirul. zi-mi ce si unde trebuie sa votez si te poti baza si pe votul meu. daca mai vorbesti cu alex, transmite-i multe incurajari din partea noastra.

ies un pic afara. revin mai tarziu.

ceau!

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


seara buna doamna,
la semnatura mea gasesti de dat clic (aia cu...votati Falci!!!), duce direct la concursul de la cord blood center, unde l-am inscris pe fiu-miu andrei ca sa castige bicicleta. se poate vota in fiecare zi....daca o sa castige ii iau una si lui stefan, daca nu...vor fi doi nebiciclati....si asa se pare ca se va intampla pt ca suntem cam la garla in clasament, dar nu ne lasam...luptam, luptam

sa stii ca alex mi s-a parut optimista. a zis ca duce oricum maine fata la ecograf ca sa fie toate incheiate si sa poata lua totul ca pe fitze de don'soara, sa nu fie nimic bolnav...asa speram sa fie!!!

madam madalina...multumim de voteala

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

www.cordcenter.ro/gallery/image/1155.html" target="_blank">un vot, va rog, ca sa castige Falci o bicicleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Buna seara doamnele mele!

Am intrat sa va spun ca noi suntem bine, n-am mai intrat sa va scriu din motive de stres cu mofturila al meu dar v-am mai citit printre picaturi ca sa vad ce mai faceti.Draga de Techila m-a mai linistit putin, ii multumesc din suflet
N-avem dintisori in schimb avem niste bubite la un ochisor care ma deranjeaza pe mine ca nu mai trec.

Nela ma bucur ca ati ajuns acasa si ca Ana este bine, m-am bucurat mult cand am citit ca a inceput sa ia in greutate foarte bine.

Uka si eu am ascultat mult Doors in liceu si mi-au ramas in suflet. Pupici Carinoasei.Si multumim de link, ma bag si eu la neveste disperate (ca daca sotul e la ACDC, imi permit si eu un pic de distractie)

Lui Alex si Zeinei le doresc sa se faca bine repede si sa ajunga acasa cat mai curand. Multa sanatate, sa treaca virusul ala nenorocit.

Pup toate fetele, ma gandesc la voi mereu si va port in suflet si ma rog ca toti dovleceii sa fie sanatosi, ca asta e cel mai important lucru. Restul...se rezolva.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

techila, am votat. o sa intru zilnic sa va votez si va tin pumnii sa castigati bicla.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

techila, am votat. o sa intru zilnic sa va votez si va tin pumnii sa castigati bicla.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.




Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

www.cordcenter.ro/gallery/image/1155.html" target="_blank">un vot, va rog, ca sa castige Falci o bicicleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Maaai, deci s-a internat cu Zeina? Ma rog sa fie totul bine, sa revina printesa repede acasa! Pupam mamica incercata, Doamne ajuta !!

Nela, bine ai revenit! Am citit pe blog impresiile.. Frumos rau! Acum 2 sapt a fost fratimiu in HK si i-am zis sa caute sa-ti dea un pup si a zis ca-s dilie! M-am si suparat pe el.. magar mare. Sa inteleg ca nu-s pe gustul tau za doors? Ce mai zice pitica? Felicitari pt luatul in greutate, bravo frumoasaaa!!

Cu al meu, are falci 160 de voturi!! La mai maaare ( i-am dat tema si lu mama sa voteze si a zis ca daca ii plimba nepoata cu bicla face orice)

Ne-a prins furtuna prin oras.. am stat in masina pana a trecut, brrr ce tunete!!! Pun pitica in masina de spalat, niste rufe in patutz, apoi revin

C a r i n a
Nihil Sine Deo

Mergi la inceput