Bobocei de sept-oct 2008 (285)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Citat:
citat din mesajul lui ClaudiaH

Sanatate micutilor bolnavi!!!


Am afalt azi o reteta interesanta: salam de pui
Fi-mea nu prea se descurca bine cu carnea macra asa ca retetele cu carne tocata sunt binevenite. Va scriu si voua reteta in caz ca suteti interesate. Deci: se fierbe pieptul de pui intreg impreuna cu aripi de pui (cantitati egale) si cat mai putina apa posibil. Separat se fierbe un morcov cu o ceapa si o radacina de patrunjel. Dupa ce se fierb toate se pun in robot pieptul de pui si cu legumele fierte. Se adauga zeama de la fiertura de piept si aripi (contine gelatina) astfel incat sa iasa o pasta groasa. Pasta respectiva se face sul intr-o folie de plastic si se da la rece. Se poate face si cu gelatina din comert. Eu inca n-am facut reteta dar dupa ce o fac va zic daca e ok sau nu.

mamica lui Stefan din 03.04.2005 si a Luciei din 18.07.2008




suna bine!!

am facut si eu azi un chec cu sunca si legume verzi
o sa pun pe seara reteta pe blog
a iesit ff bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Didididi

Lumi cum mai sunteti?

Claudia drum bun la munte! Am furat si eu reteta de chiftele din somon.

[b]Babytza[/b, .

Vad ca au disparut din peisaj o gramada de fete. Sper ca sunt bine.










Didi si bb Mihail (22.08.2008)


inclusiv dumneavostra, doamna

ce mai faceti???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Nerantula, ma gandeam, daca ai timp si vrei, sa scrii un articol pe blog despre capuse, ca ai multe informatii, sa stim de unde sa le luam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Clau, eu am fost super ocupata cu serviciul, inchideri, controale, tot tacamul.

E buna ideea cu articolul despre capuse; Mihai se juca aseara cu un catel mic mic(ma innebuneste cu cateii) care avea capuse pe urechi; sa mor nu alta; culmea e ca a sesizat si copilul si toata seara a stat cu mana pe ureche si zicea ham; in seara asta il mai verific inca o data; al meu sot era senin "lasa ca nu cadeau alea de pe caine, ca erau bine infipte" . Barbati!
Oricum, si eu am avut mica caine-stateam la casa, dar nu imi aduc aminte sa fi avut altceva decat pureci.Ciudate timpuri traim, nu mai poti sta pe iarba.

Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Nerantula da ar fi fff util.Pe mine ma sperie ingrozitor si daca stau sa ma gandesc bine nici nu stiu exact cum arata o capusa nu am mai vazut una din copilarie.
Unde e cel mai probabil sa le gasim, in paduri in iarba etc sau si in alte locuri.Din cate mai stiu eu si animalele pot fi sursa sau gresesc??

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Claudinna astept cu interes reteta.Razva papa ii place???

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreutac

Corrina, cum mai sunteti? Mihnea ce mai face? Burtica creste? Mai zi-ne cate ceva despre voi.
Chiar, de July mai stie cineva ceva? Se cam apropie si termenul ei din cate retin eu.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria


Andreea, suntem in regula, multumim de intrebare. Mihnea e si el bine, in ultimul timp se catzara pe orice si oriunde, trebuie sa fim cu ochii pe el non-stop. Intr-o zi m-am intors de la serviciu si am innebunit cand maica`mea mi-a spus, zambind(??!!??), ca l-a gasit in balcon la etj 2, urcat pe nu stiu ce butoi de muraturi, uitandu-se pe geam.... Abia astept sa intru in concediu, sa stau cu el. Altfel, zice chestii bebelicesti, nu are un vocabular bogat, insa intelege tot.
Burtica, daca se mai poate folosi diminutivul la 24 de saptamani este ok, am avut si morfologia de trim 2 si totul a fost in parametri normali, bebelina - gargaritza roz - e carna si dragutza si are nume de cod Micha deocamdata. A, si parca e mai activa decat Mihnea, si un picutz mai maricica fata de el, la aceeasi varsta gestationala. Sanatosi sa fim!
July, din cate stiu, are DPN la sfasitul lunii viitoare, sper ca e bine
Ah,,,era sa uit ce e mai important: imi faci si mie o programare pt masaj la Eva?


Mami fericita de Mihnea-Cristian & cu 23s6z
Mihnea se face mare Gargaritza Roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Claudinna, o sa scriu articolul saptamana viitoare, ca tot voi cam sta in pat cat mai mult, fara Gruia , e o idee buna, intr-adevar

Mami fericita de steluta Gruia (16.09.2008) si neghinita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Se pare ca varianta ultima legata de indemnizatie este ca aceasta scade cu 25% din actuala indemnizatie.
Asta se aplica tuturor?Adica si noua celor care deja avem o indemnizatie stabilita??

http://www.incont.ro/job-uri/varianta-oficiala-indemnizatia-pentru-mame-scade-cu-25.html

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

tu crezi ca stiu de capul lor?
ba i-au zis indemnizatie, ba i-au zis alocatie....ba ajutor social...
pana la urma s-or lamuri, dar cred ca au plecat de la ideea sa scada tot!!

Mergi la inceput