Bobocei de sept-oct 2008 (285)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Lauretta, tu pe la ce gradinita zici ca umbli?

Irina, Andreuta, Claudinna, cum le-ati dat copiilor Zinnatul? Nu ati avut probleme cu scaunele?

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Paula, noi nu am luat zinat

Dya ii place si daduram gata unul deja...astept sa se incarce aparatul sa pot fac poze si sa gasesc un pic de timp sa scriu reteta
vrei sa faci acu? ca ma mobilizez daca ai nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Eu dau pielita tot timpul jos caci am plita electrica asa ca nu am la ce sa parlesc puii si decat sa pigulesc 5 ceasuri la o pulpa... mai bine jos cu pielea.

Piolica, mi-ai bagat mortul in casa cu Borbolentinha. Acuma toata ziua ma bate Lucia la cap cu "Pau Pau". Imi aduce telecomanda si nu ma lasa pana nu i-o pun de vreo 50 de ori. Am invatat deja versurile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

noi facem aerosolii cu borboletina si inca unele din aceeasi serie.
De fapt am facut un playlist pe youtube, borbo, broscuta care nu se spala pe picioare, iar borbo, mariana care numara pana la 10, cocoselul cu temperatura care face injectie cu o pana de paun, apoi raggae de penguins, si incheiem apoteotic cu gummy bear.
Stiu versurile la toate alea in portugheza, si nu numai eu... le stie si Teo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

am vazut la praktiker o chestie care mi-a placut, dar nu-i mai iau lui R... o masuta din aceea de lucru, cu doua bancute de-o parte si de alta a partii late
era 90 ron, parca

eu i-am luat lui R inca o masuta cu scaunel dar f ieftine, din dedeman
acasa am constatat ca masuta are si paharele care se ataseaza la colturi, pt a pune in ele culorile
masuta a fost 29.9 ron si scaunelul 10 ron, aprox

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

la noi nu merge cu playlist...
avem preferinte care se ajusteaza din mers: nu paceeeeeee, mama, pune ata monicaaaaaaa, nu pace vacaaaa!!
o pun pe aia cu morisca si dupa 1 minut: nu paceeeeeee, ganiiiiii! dau sa pun gummy: a, nu gani, nuki-nuki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Claudinna esti o scumpa bine zice Razva.Nu azi dar vroiam sa fac maine ca am ingredientele adica sunca si verdeturi si sa vad daca mai imi trebuie ceva.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Frate, da' ceva similar in romana nu s-o gasi? Ca si-asa ai mei penduleaza zilnic cu 2 limbi; portugheza le lipsea . Daca gasiti/stiti ceva fain in romana dati-mi va rog de stire. Pana acum limba dominanta la Lucia era romana ca statea mai mult cu mine si de la mine invata cel mai mult insa vad ca pe zi ce trece imi serveste tot mai multe in germana in ciuda faptului ca eu ma fac ca nu inteleg ca sa o determin sa-si foloseasca si romana. Deci avem nevoie de chestii interesante ca sa sustinem limba materna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abe spune:

duamna Nocom te felicit si io desi nu stiu pentru ce

Paula, Feli multa sanatate!

Ada sanatate si voua, eu nu stiu ce-i cu otita asta de are atata lume? e epidemie de asa ceva?
hi, hi, hi exxact asta-i si playlistul nostru. piu,piu si pau,pau din doua in doua melodii si intre ele celelalte

Dya Maria bea cam 600-700 ml de LP. bea seara inainte de culcare, apoi noaaptea pe la 1 si apoi dimineata devreme. nu stiu daca-i bine, deja chiar incep sa ma gandesc sa fac ceva ca sa nu mai bea de trei ori pt ca de vreo saptamana are scaun foarte moale dimineata. apoi in timpul zilei nu mai face decat maxim o data, deci nu cred ca se poate numi diaree dar totusi ma ingrijoreaza si cred ca-i din cauza laptelui mult baut foarte des.





mami de Maria si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

150 g faina(eu am completat cu gris), 120 g unt rece, 4 linguri apa rece
pentru umplutra: 2oua, 250 g sunca de pui (am pus eu), 200 g smantana, 100 g branza de vaci (eu nu am avut si am pus o telemea proaspata de vaca),ceapa, usturoi (verde am pus eu), un morcov ras, marar tocat (reteta nu prevedea. in reteta zice de suc de rosii si chiar rosii rondele de pus deasupra...eu nu am avut si nu am pus)



Mergi la inceput