Bobocei de sept-oct 2008 (285)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Corrina

Apropos de indemnizatia de crestere a copilului si varianta sa se ajunga la suma fixa, stiati ca Primaria Bistrita plateste 450 de lei pe luna pentru fiecare din cei 200 de câini comunitari aflati în adapostul de pe strada Simpozionului? În suma sunt incluse hrana, asistenta medicala, costurile utilitatilor si salariile angajatilor de la padoc. În alte orase suma este însa mult mai mare. Primaria Bucuresti plateste pentru un câine comunitar 600 de lei pe luna!

No Offence iubitorilor de caini


Mami fericita de Mihnea-Cristian & cu 23s6z
Mihnea se face mare Gargaritza Roz


f tare asta nu o stiam. si fii'mea care trebuie hranita, imbracata, educata primeste 42 de lei, de rasu' plansu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Buna!

Andreutac, eu una mor de invidie

Mihnea nu a mai facut febra de ieri seara, in schimb a inceput sa ...sforaie. Cam ca un om mare,a sa de rau
Am fost astazi la ORL, pe langa otita are si amigdalita purulenta ... miercuri erau doar inflamate amigdalele, aszati sunt purulente si plide de depuneri si evident motivul pentru care nu mananca.Docotul zice sa schimbam augmentinul cu zinat, ca e mai eficient. Pediatra zice ca zinat e mai greu acceptat de copii(greturi, varsaturi), dar daca doctorul l-a recomandat inseamna ca a vazut un gat "destul de rau". Cica sa incerc si daca nu il accepta sa revin la augmentin. Si eu stau si ma intreb: ce sa fac, ce sa fac??

In rest, toate bune si frumoase. O zi buna va doresc

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

paula, da i zinat, e suportat bine de copii. Nu fa greseala mea. Eu am luat sapt trecuta augmentin si acuma is la loc coapta. Asa ca iau Zinat de ieri, si deja se simte.
Cred ca io si Mihnea ne am am intalnit cumva de avem la fel



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Paula, si eu zic sa incerci Zinatul si dc nu-l accepta revii la Augmentin. Nu-i de gluma si cu gatul si urechiusele in pioneze, stiu ca am trecut si noi prin asta. Sanatate multa si refacere grabnica!

Laura, super bancul! Macar asa sa ne mai descretim si noi fruntile.
Iar referitor la banii alocati pt maidanezi...no comment, desi mai mult ca sigur nu ajung la bietele animale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Paula eu i-am dat fie'mii zinnat tot pentru aceeasi problema (amigdalele pline de puroi) si nu am avut nici o reactie adversa.
Singura reactia mai putin placuta a fost ca vre-o saptamana dupa asta nu a mai pus gura pe lapte, pentru mine care eram obisnuita ca ea sa bea cate un litru pe zi a fost un soc, ea se stramba la apa, ceai, compot, sucuri, samd.

Multa sanatate puiutilor bolnaviori! Si un camp de floricele pentru mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Nocom felicitari!!!Tu nu stii pt ce dar eu te felicit
Feli cum e Falkone???
Laura aici acum s-a pus ploaia se pare ca ne-ati trimis-o incoace.Noroc ca am fost pe afara vreo 2 ore jumate.
Paula si eu as incerca Zinat daca asa a zis ORL-ist.La noi a mers bine Cefaclor tot pt probleme cu gatu fara nici o reactie adversa.Multa sanatate.
Ada off si voi aveti otita...Dar chiar cred ca e o epidemie.
Kllemi eu azi gatesc pilaf cu ciuperci si snitel de pui si salata verde.Ieri am facut fasole cu costita dar asta pt noi astia mari.
Claudinna distractie placuta la munte.
Cam atat am tinut minte sunt mereu pe fuga mai ales de cand si cu mersul la servici dar se pare ca mai putin si gata daca intram in greva generala mai am 2 sapt si am scapat.Azi am smotruit dimineata tare la 10 jumate am plecat afara pana pe la 13 si acum ca doarme A m-am pus la gatit.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Ah si vazand ce a scris Irina mi-am adus aminte sa va intreb cam cat lapte le mai dati pe zi?Ati trecut la lapte de vaca?
A bea cam 500-600 ml pe zi LP Nestle Junior cu miere.E mare fan cred ca il mai las cu asta pana la 2 ani apoi o sa incerc si cu uht.Sa vedem daca i-o placea desi dupa mintea mea i-as da LP pana la 3 ani dar deja aud in jur de la cunoscuti replici de genu tot lapte parf bea de aia nu mananca pai la varsta asta nu ii mai trebe etc eu ascult ce zic dar fac cum stiu eu.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Lumi cum mai sunteti?

Claudia drum bun la munte! Am furat si eu reteta de chiftele din somon.

[b]Babytza[/b, .

Vad ca au disparut din peisaj o gramada de fete. Sper ca sunt bine.










Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Sanatate micutilor bolnavi!!!


Am afalt azi o reteta interesanta: salam de pui
Fi-mea nu prea se descurca bine cu carnea macra asa ca retetele cu carne tocata sunt binevenite. Va scriu si voua reteta in caz ca suteti interesate. Deci: se fierbe pieptul de pui intreg impreuna cu aripi de pui (cantitati egale) si cat mai putina apa posibil. Separat se fierbe un morcov cu o ceapa si o radacina de patrunjel. Dupa ce se fierb toate se pun in robot pieptul de pui si cu legumele fierte. Se adauga zeama de la fiertura de piept si aripi (contine gelatina) astfel incat sa iasa o pasta groasa. Pasta respectiva se face sul intr-o folie de plastic si se da la rece. Se poate face si cu gelatina din comert. Eu inca n-am facut reteta dar dupa ce o fac va zic daca e ok sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

ClaudiaH interesanta ideea cu salamul de pui....dar in momentul cand le pui in blender...le pui cu tot cu pielita?? sau nu??

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput