Bobocei de sept-oct 2008 (285)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Alina, multumesc!


N-am mancat chiar singura tortul, a fost sora mea in vizita, ca pentru ei am luat tortul sa servesc si eu ceva de ziua mea...
Ce-a ramas, am impartit "frateste" cu TL, ne-a tinut trei zile, si nu prea am mancat altceva. Din cand in cand cate o feliuta de tort...

miiiam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Sebi, bine-ai venit in clubul "no pampers"!
Nerantula, ma bucur ca lucrurile curg in directia potrivita cu sotul tau. Despre intarcat... nu stiu ce sa zic, eu am intarcat-o pe Lucia la 8 luni cand inca nu rpea stia ea ce e pe lume deci a mers usor mai ales ca ea nu prea mai sugea cu spor. Succes oricum! Si eu am trebaluit ieri in gradina si desi usor obositor mi s-a parut ca m-a relaxat treaba asta mai ales ca sotul s-a ocupat de copii si nu mi-au stat in cap.
Abe, e normal sa te doara sufletul cand se loveste puiul tau. Lucia mea e un copil care se loveste de cateva ori pe zi, nu e zi sa nu dea cu capsorul de ceva. Am ajuns sa ma obisnuiesc, nu mai pun la suflet decat daca e vorba de cucui sau de sange. E foarte aeriana si mereu vrea sa-si depaseasca limitele: merge doar pe varfuri, sare pe cate un picior din mers, se invarte pana cade, pur si simplu se joaca cu echilibrul. N-am ce sa-i fac asa ca...ma obisnuiesc. Sunt unii copii mai cucuiati.

Sanatate multa puiutilor bolnavi!!!
Si Lucia are muci si nu stiu de ce ca a fost mai cald ultimele doua zile. Vineri am operatie de polipi la Stefan si pe masura ce se apropie cresc si spaimele mele. Probabil e normal insa e prima operatie a puiului meu.
Lucia ma innebuneste noptile caci de cateva zile se tot trezeste pe la 3 sa faca pipi si apoi ii cam sare somnul si cca o ora dupa aceea n-o mai ia somnul. Ea care doarme toata noaptea de la varsta de un an. Diger cam greu situatia, m-am dezobisnuit sa ma scol noptile. Si din cauza ca doarme cu frate-su in aceeasi camera nu pot sa o las sa planga. Azi noapte dupa n-spe drumuri la ea mi-am iesit din pepeni si m luat-o in brate , am adus-o in sufragerie si i-am zis: "daca nu vrei sa dormi lasa-ne pe noi ceilalti sa dormim si tu stai aici si fa ce vrei" si am iesit inchizand usa. Dupa 5 minute am auzit-o strigand: "mama, nani". Am dus-o apoi in pat si nu i-am mai auzit gura. Off, ce bine era cand facea in pampers si nu ma trezea noaptea sa o pun pe olita!

Ma duc la invatat (imi reimprospatez cunostintele caci sunt in cautare de job) ca acus trebuie sa iau monstruletul de la cresa si adio viata personala! O zi buna va urez!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Deci azi dau eu

, si !

seviti va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

LA MULTI ANI, ADAAAAA!!!

ITI DORESC SANATATE SI FERICIRE, INTELEGERE IN CASA SI PRIETENI ADEVARATI!!!!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abe spune:

La multi ani Ada! Sa traiesti fericita pana la adanci batraneti, sa ai grija de Dorel, Oadu si (fie!) si de TL si sa te bucuri de viata alaturi de ei!

mami de Maria si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

LA MULTI ANI ADAAAAAA!!!!!MUULTA SANATATE SI FERICIRE ALTURI DE CEI DRAGI!!!

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Buna dimineata


La Multi Ani Duamna Ada!!! Sa ramai mereu asa..speciala precum esti!!
Baietii tai sa-ti aduca numai bucurii!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Asa..deci de astazi eu nu mai sunt mama...sunt mami!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Ma alatur si eu si cant de zor pentru ADA. La multi ani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:


Am cam disparut o vreme, am fost plecati la parintii mei in provincie si aseara ne-am adunat de pe drumuri... am fost si cam ocupati in ultima vreme... vrand-nevrand trebuie sa-mi schimb masina, ca al meu sot mi-a trosnit-o f rau , ca aia de la asigurare mi-au dat dauna totala... si acum stau si-mi bat capul cu ce masina sa-mi iau ... alta cheltuiala, alta bataie de cap... si eu sunt asa nehotarata... tocmai acum cand vine vara... uof...
Incerc sa mai recuperez ceva din urma

LA MULTI ANI ADA!!! Sa fii sanatoasa si iubita!!!
O saptamana buna tuturor!

Mergi la inceput