Bobocei de sept-oct 2008 (285)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

LA MULTI ANI ADA!!!!SA FII SANATOASA, FERICITA SI SA AI LA FEL DE MULTA PUTERE SI RABDARE CA PANA ACUM!


Edit initial am scris ,,sa cresti mare"

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Nerantula multa bafta azi.Sunt convinsa ca va fi bine.Asteptam vestile bune.
Gruia de ce nu a ramas cu mama ta si l-ai dus in provincie??

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Dragele mele, va multumesc pentru urari!

Dya, ma fac si mare, daca zici tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Si apropo de asta ma amuza tare cum spuneti voi ,,provincie" are un aer asa burghezdar in acelasi timp parca suna a ceva neinsemnat,mic, neimportant...
Nu sa nu credeti ca ma simt eu asa ca doar eu traiesc in TM cel mai occidental oras, cel mai dezvoltat, cel mai cel...(asta nu eu o zic ci banatenii de pe aici)

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Ada eu vreau tort...De care ai??Ca nu am mai mancat o prajitura sau un tort de vreo 2 saptamani si ceva, mama ei de cura si tot nu am dat jos decat 1,5 kg si alea oscileaza cand sunt cand nu sunt
Elly bine ca nu a patit nimic sotul.Vroiam sa te intreb cu banii de la asigurare nu trebuie obligatoriu reparata masina???

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

Da,Dya, bine ca n-a patit el nimic, n-a fost el de vina, ci cel in care a intrat, ca nu s-a asigurat... Cei de la asigurare nu s-au mai bagat sa repare masina, ca reparatiile depaseau 75% din suma asigurata, iar politica lor in cazul asta este sa dea banii, ca daca ai probleme dupa reparatii, tot la ei te duci si le spui ca ai probleme, asa ca, pentru a evita asemenea cazuri, prefera sa dea banii. S-au ocupat cei de la CASCO, urmand sa-si recupereze banii de la asiguratorul celui vinovat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

La noi e o vreme de nici cainele nu iti vine sa il scoti afara si cand ma gandesc ca azi trebuie sa merg la servici ma apuca damblaua.
Aly felicitari pt reusita cu olita.Noi cred ca mai stam mult si bine cu el inca nu da nici un semn.Dar nici nu il fortez eu zic ca pana pe la 3 ani nu e problema.Si nici dupa 3 ani daca copilul nu poate inca renunta desi cred ca sunt putini dupa 3 ani cu pampers.
Cristina felicitari pt mami
Abe si eu sunt la fel daca cade A insa am noroc ca el e ff precaut si cade fff rar si atunci nu plange rau maraie putin se ridica si merge mai departe la fel si daca da cu capu si nu e ceva grav.Rar se loveste atat de rau incat sa planga cateva minute cu toate ca escaladeaza si el tot felu de obiecte iar afara o tine numai intr-o alergatura.Cand ma uit la el nu imi vine sa cred ca a mers doar la 1 an si 3 luni si ceva...
Claudinna esti la munte??Ca nu ai dat azi cafeaua..
Babytza cum mai e unghiuta soricelului???
Feli cum sunteti cu bubitele??

Nocom bafta la protest.Chiar ma gandeam azi dimineata ca daca si in Bucuresti e vremea ca pe aici e imposibil sa mearga mamicile la protest cu bebei.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Nerantula - bafta multa azi! Sa fie bine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

Nerantula multa bafta!!!
Mult succes cu intarcarea!
Mi-e mie groaza de acest moment... tot am asteptat sa vina de la sine, sa fie ceva natural, dar se pare ca nu va fi... si toti se uita chioras la mine cand aud ca inca o alaptez pe Bianca, "cum adica, pai e mare, trebuie intarcata, ca laptele si-asa nu mai e bun"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Salutare!

Am revenit acum de la Medlife, a trecut .. putin mai greu decat ma asteptam, a fost destul de dureros, bineinteles a urmat si boceala de rigoare, acum astept rezultatul si trecerea celor 2 saptamani 'critice' in care pot aparea complicatiile procedurii, sper din suflet sa nu fie cazul. Pana vineri sper sa stim rezultatele partiale de la testul Fish, adica cele 3 trisomii (13, 18, 21), precum si mult-asteptata culoare de carucior
Bebelina a fost destul de agitata dimineata, cred ca mi-a preluat emotiile, acum probabil doarme, ca e tare cumintica ..

La Multi Ani, Ada! Sa fii fericita, implinita si optimista si saa petreci pe cinste!

Dya, eu zic provincie unui orasel care e chiar asa cum iti suna tie, cel mult, adica mic, neinsemnat, in plus se si confunda cu un cartier din Bucuresti (Rimnicu Sarat) si destul de des trebuie sa fac precizarea ca e vorba de oras, nu de cartier, cand ma refer la RS. Gruia e cu tot cu buni acolo, mai e si o nepotica cu 4 luni mai mica decat el, stau la o curte (micuta, ce-i drept), am simtit ca e mai bine asa, daca ramanea in Bucuresti, la 10 minute de unde stau eu, sigur nu rezistam fara sa ne intalnim, sa fim impreuna si el chiar trage destul de mult de mine, mie mi se pare greu acum si sa ma mut din canapea in pat, mi se pare ca ma sparg. Vreau sa fie totul in regula cu sarcina si, din vestile pe care le am pana acum (nu stiu cat de reale), pare ca el se simte foarte bine acolo, nu a plans deloc, se joaca cu Maia, cu puii, se plimba, etc.

Astazi aniversam si noi 2 ani de cand ne-am casatorit ...


Mami fericita de steluta Gruia (16.09.2008) si neghinita

Mergi la inceput