Bobocei de sept-oct 2008 (285)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Neata,
Ada sa fii sanatoasa, fericita si norocoasa!!

Baga niste tort cu cioco, cacao, ness, ceva energizant ca de la vremea asta imi pica ochii pe tastatura si ma doare capul de mor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Hello si de la noi

Iarasi ne merge net-ul nu ... AM sunat la ei , trebuie sa tot resetam modemul...

La multi ani ADA !!!!!!!! Sa fii iubita, fericita , sanatoasa si implinita !!!!!!! Sa te bucuri de puii tai si sa ai o zi minunata !!!!!!!



Nerantula



Revin, am un pui urlacios

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Soricelul e mai bine cu unghiuta. Am pus apa oxigenata sa curat puroiul apoi am dat cu praf de baneocin si e deja mult mai bine. Pana maine e gata
Tina tocmai a venit de la scoala si a venit cu o veste proasta. A luat punctaj micut la olimpiada , nu ocupa niciun loc. Au fost slabi toti din clasa, era doamna lor foarte suparata. Au luat toti sub 90 puncte....
Imi pare rau de rezultatul de sambata, insa ma bucur ca a ajuns atat de departe

Eu nu am cum sa ajung la intalnire, presupun ca nu se mai tine azi oricum. Afara ploua si e frig. Cand mai poti Piolica ? Cat mai stai in Bucuresti ?

Nerantula aniversare placuta , plina de armonie si dragoste

Aly felicitari pentru reusita !!!!!!!!!

Cristina felicitari MAMI !!!!!!!!!!! Sa vezi cat de emotionant este cand spun prima oara "te iubesc mami" Se lasa cu lesinaturi


Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Diana Si la noi e la fel de urat..si bate vantul rauuu.
Eu l-am scos pe Radu afara ..pentru ca se plictisise rau in casa.

Nerantulama bucur ca ai scapat de ..procedura.
O aniversare frumosa astazi
Eu zic ca Gruia e bine...mai ales ca are si companie de joaca. La noi mamele e greu..eu stiu cum e pentru ca n-am fost despartita de Radu o ora de cand s-a nascut si nici nu suport sa plece de langa mine. Te inteleg perfect si cu alaptatul..o sa fie un moment dureros si la noi..atunci cand va fii.
Sper sa renunte el atunci cand va dorii.

Babytza pup soricelul sa treaca bubitza..cum mai e?

Elly ia da-le tu cu flit celor care zic ca nu mai e bun laptele..si spune-le sa mai puna mana sa mai citeasca ceva si ei...ca habar nu au

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

LA MULTI ANI ADA!!!SA FII FERICITA SI SANATOASA!!!

nerantula ma bucur ca ai scapat de acum asteptam cu sufletul la gura rezultatele si aniversare frumoasa alaturi de sotul tau, sa dea Dzeu sa traiti fericiti pana la adanci batraneti!!!

vaai ada te rog zi ce tort ati mancat voi acolo eu am vreo 2 saptamani de cand mananc numai dulciuriieri mi-am luat de la o cofetarie din mall o felie de tortt cu fructe de padure si 3 prajituri diferite...le-am mancat toate ierisingura

de David si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Nerantula, bravo, a trecut si asta. Nu stiu daca ti-a spus dr. banuiesc ca da, ar fi bine sa stai cat mai mult in pat acum dupa.
Mie mi-a dat si tratament preventiv cu ampicilina, si no-spa cateva zile sa iau.

Felicitari la aniversare, si la multi ani fericiti, frumosi si voiosi impreuna!
(nu faceti nebunii, da?! numa tort de cioco e voie )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Nusha, am luat la nimereala un tort de la Ana, cand am iesit vineri de la coafor, ca imi promisese sora mea ca trece pe la mine cu prietenul ei. Cum n-am fost acasa toata ziua, n-aveam nici de unele... asa ca am zis hai macar sa iau un tort.
Cofetaria chiar poarta-n poarta cu locatia coaforului... fix pe fix.
Am intrebat daca au ceva fara alcool, ca mie nu imi place, iar sotul nu consuma defel.
Si aveau doua "modele" - unul de ciocolata (trei feluri de crema / ciocolata alba, ciocolata amaruie si ness, decorat cu capsuni si fructe de padure... imbracat in ciocoalata si tapetat cu patratele de ciocolata amaruie pe care scria "cofetaria Ana" / pe care l-am si luat), si inca unul, cu fructe...

Mai zic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Vai Ada m-ai dat gataChiar acum sun pe TA daca are drum prin oras sa imi ia o felie de tort ca balesc la greu...Si nici macar nu sunt graviduta sau mai stii

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

elly imi pare rau de masinuta ta Ce ai vrea sa iti iei in schimb ?

Claudia nasol cu trezitul noaptea pentru pisu. Noi cand am renuntat la papmpersul de noapte, era Tina mai mare (avea vreo 3 ani ) si nu mai facea deloc noaptea , decat foarte rar. La cel de zi renuntasem cand era mai mica , insa pe cel de noapte l-am pastrat pana cand am vazut ca dimineata era uscat si se cerea la pisu cum se trezea. Eu ii tineam olita in dormitor , era cu capac si daca facea totusi peste noapte , nu faceam mare scandal . Statea la olita facea pisu, puneam capacul si ne bagam in pat inainte sa se trezeasca de tot
La noi cel mai greu a fost cu facutul in oras. Pentru ca nu o asezam pe capac unde eram si o tinem eu in brate, in spatii mici sau minuscule, de cele mai multe ori facea pe ea / pe mine..... A fost mai greut pana ne-am invatat sa facem in wc si nu pe mami In parc era usor ca dadeam chiloteii jos si stateam pe vine...

kllemi sanatate multa , sa nu aveti probleme cu burtica

Abe si eu sunt speriata uneori de loviturile puilor, mai ales la David, ca da numai cu capul in toate cele Si mereu in acelasi loc ....e normal sa simti asa. Si David merge uneori cu capul spre noi (adica alearga si se uita in spate ) apoi cand se intoarce da cu capul in tocul usii sau alte obstacole..e naspa rau , ce sa zic. Bine ca nu ia trante de-alea nasole de la inaltime sau cazaturi mai grave. Or sa creasca ei si se mai reduc numarul cazaturilor astea

Ada imi pare rau de intalnirea de ieri ratata

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

Si aveau doua "modele" - unul de ciocolata (trei feluri de crema / ciocolata alba, ciocolata amaruie si ness, decorat cu capsuni si fructe de padure... imbracat in ciocoalata si tapetat cu patratele de ciocolata amaruie pe care scria "cofetaria Ana" / pe care l-am si luat), si inca unul, cu fructe...

Mai zic?



Nu mai zice nimik ca mor aici Arunca si la noi o bucata ca salivez

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput