Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(47)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Buna "dimineatza" ,

Am intrat sa va spunem ca marti suntem programati pt "marea livrare"
La ecografie de acum 11 zile mandrele aveau peste 2,5 kg...sper ca intradevar asa sa fie....ca stiu ca unele masuratori dau erori.

Fetele sunt intoarse cu capul in jos de ceva vreme, si apasa cu spor pe col, cred ca le mai "tine" departe de evadare, cel putin pt moment, firul de la cerclaj.

Carucior am luat de la Firstwheels, trebuie doar sa imi fie adus:
http://www.firstwheels.nl/en/city_twin/

Ma duc sa termin treaba!
Sa auzim numai de bine.

Va

37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

lumi unde nasti?

frumos carucior, sa l folositi cu placere
pup si de la noi si trupa
noi mergem vineri la filantropia sa vedem ce fac bebei, cat au mai crescut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumy_Clt

Buna "dimineatza" ,

Am intrat sa va spunem ca marti suntem programati pt "marea livrare"
La ecografie de acum 11 zile mandrele aveau peste 2,5 kg...sper ca intradevar asa sa fie....ca stiu ca unele masuratori dau erori.

Fetele sunt intoarse cu capul in jos de ceva vreme, si apasa cu spor pe col, cred ca le mai "tine" departe de evadare, cel putin pt moment, firul de la cerclaj.

Carucior am luat de la Firstwheels, trebuie doar sa imi fie adus:
http://www.firstwheels.nl/en/city_twin/

Ma duc sa termin treaba!
Sa auzim numai de bine.

Va

37+ cu




Nashtere ushoara! Recuperare grabnica dupa si laptic mult in tzitzi pt bb-ici! Te ashteptam cu veshti bune!


din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5; L6
Filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

a nascut lumi 2 grasane de 2,5 si 2,4 kg
fetele s au nascut la ora 6 dimineata
sa le uram bun venit lui Maia si lui Mara, sa fie sanatoase si cumintele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G.Nico.S spune:

Buna fetelor.Felicitari Lumi sa fie sanatoase.Intrebare pentru mamici...voi luati 2 indemnizatii sau doar una.S-a aprobat vre-o lege pentru a primii indemnizatie pentru fiecare copil cand ai gemeni.Multumesc

G.Nico.S graviduta fericita de gemeni 12 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

oanaoana26 Am citit ce i-ai raspuns carlei. Sa fie oare si in cazul nostru sa nu le mai placa laptele nan si sa mearga altul? Oricum ashtept intalnirea cu alergologul si pana atunci tot pe nan 1 mergem.


din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5; L6
Filmuletze



Pentru ca buburuzele mele nu au supt deloc, trebuia sa storc si cand nu am mai avut lapte suficient le dadeam alternativ, adik una primea lapte de mama si una primea lapte formula, apoi, la masa urmatoare inversam. La o masa, cand una dintre ele a primit lapte formula, desi era flamanda, nu l-a vrut, a tras o data si gata, a refuzat biberonul si plangea. Am luat atunci biberonul celeilalte (care era cu lapte de mama) si am incercat-o, mare surpriza a fost sa vedem ca-l papa pe tot. Asa am concluzionat ca nu ii mai place laptele praf si l-am schimbat. Cam asa a fost la noi.


Spor la toate







Mamica fericita de doua buburuze


http://lb2f.lilypie.com/P2KQp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Bun venit pe lume Maia si Mara!!!
Lumy, refacere grabnica si mult laptic. Iar Maia si Mara sa fie mancacioase, cuminti si fara colici. Foarte frumos carucior au. Astept poze.

Nico, pt Laura, fiind primul nascut am optat pt 85%, iar pt Irina primesc 600 ron. La astea se mai adauga cate 200 lei de copil ce reprezinta alocatia lor. Sunt curioasa acum cu diminuarea cat imi va taia. Normal ar fi doar cei 85% sa fie 70%, iar indemnizatia pt Irina sa ramana 600.

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Bun venit Mara si Maia sa fiti sanatoase, papacioase si sa aduceti numai fericire parintilor.

Fetelor ma macina o intrebare, la 28 de saptamani a inceput sa apara diferenta de greutate intre bebei, unu are 1335kg unu are 1115kg, este posibil sa recupereze pe parcurs ????? Imi e teama sa nu creasca diferenta dintre ei.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 29+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru

AMR 7 + saptamani de stat la caldurica, Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

lumy Bine ati venit pe lume bb-lushe Mara si Maia! Sa fiti sanatoase si papacioase! Ashteptam poze...



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5; L6
Filmuletze

AMR 5 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui G.Nico.S

Buna fetelor.Felicitari Lumi sa fie sanatoase.Intrebare pentru mamici...voi luati 2 indemnizatii sau doar una.S-a aprobat vre-o lege pentru a primii indemnizatie pentru fiecare copil cand ai gemeni.Multumesc

G.Nico.S graviduta fericita de gemeni 12 saptamani


2 indemnizatii (85% + 600 ron pt al doilea bb + 2*200 ron alocaztiile - asta inainte de taierea guvernamentala).


din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5; L6
Filmuletze

AMR 5 (+11)

Mergi la inceput