Colectia de toamna-iarna 2005 acum mari!!! (8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

M-au sunat sa-mi confirme ca suntem castigatori!!!!!!!! Yupiiiiiiiii
MULTUMIM, MULTUMIM, pt voturi. Fiecare vot a contat, nu am cuvinte sa va multumesc. Mandrutza mea va fi foarte fericita cand va vedea premiul, inca nu i-am spus, va fi o surpriza.

Cristina 25 s cu & Elise-Stefania (3 dec. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Bravo Crissy! Ma bucur ca ati castigat.Am votat si noi pe link/ul dat in mesajul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Lavi , abia astept pozele! Si noi am fost acum 3 ani la mare in mai, daca nu ma insel tot in jur de 15 mai, a fost rece si pustiu, ziua mai aveai ce sa faci dar seara era groaznic, doar cativa turisti si vantul care batea pe strazi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

aveti chef de glume de-a dreptul macabre...?

http://www.evz.ro/detalii/stiri/cu-cat-traieste-lunar-o-familie-de-romani-895025.html

mie mi se pare de-a dreptul ireal... astia care scriu oare au fost vreodata in piata?

Cristina
Atelierul de creatie Biblioteca Nazdravanilor Naz si Ani, eroi de poveste
www.talentedenazdravani.ro/concurs_desfasurare.htm" target="_blank">Proba saptamanii | Proba speciala de 1 iunie la Expozitia de Talente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Asa...daca tot mi-a mai crescut putin moralul, sa bagam o mini-postare:

Lavi, daca nu vii odata cu pozele, vin pe capul tau!

Cristina- varicela? Horror. De unde Doamne, iarta-ma, a pescuit-o? Sa se repare repede de tot!

Crissy- yuuhuu...ce faina e colaborarea dintre oameni! Ma bucur mult pentru Elise-albastrea.

Ma duc la nani, ca in 4 ore jumate ma scol.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Dragelor,

Imi pare atit de rau sa aud despre vestile legate salarii! Ma doare sufletul sa citesc despre durerea si zbuciumul vostru.

Nu am citit din urma ce s-a scris, scuze ca am disparut ca magarul in ceata, sint ocupata rau de tot, soata munceste inclusiv in we-duri, am multe pe cap , Bobby cel (fost) cuminte, bunut si blandut s-a facut un bataus si un nazdravan, o bate pe sora-sa, este cu mana in parul ei mai mereu, ne-a facut gauri in pereti cu diverse ( manca-l-ar mama! ) Rachie este o cuminte ( momentan! ) si o intelegatoare , ascultatoare ( momentan! ), scrie dupa dictare, citeste, a invatat multe de cind este la scoala.

Roxiutz scump si iubit, iarta-ma ca nu am fost pe faza la aniversara baiatului, primeste urarile mele de La multi ani cu sanatate si bucurii pentru dragul Mateias, chiar daca sint cu intarziere sint din inima! si iti tin pumnii pentru Alexutza-dragutza.

Coralia , La multi ani pentru Cristi, sa creasca mare, sanatos si voinicel!
ha, daca la Matei am fost ultima, cel putin la Cristi sa fiu prima! )
daca am ratat vreun sarbatorit imi cer mii de scuze si ii intorc pupicele cu cisterna .

pentru cele care au intrebat de mine!

Crissy felicitari ptr caruciorul roz, Alinusa te asteptam cu vestile despre baietel (?) - ce ti-ai dori sa ai? Fetelor, parca imi transmiteti si mie din emotiile de gravidutza, sint atit de fericita pentru voi, bucurati-va cit puteti de mult de aceasta frumoasa perioada!

In rest, sint mandra de mine fiindca am slabit 16 kile - nu cu o dieta anume, nu cred in asa ceva - am abordat un nou stil de viata cu mancat ( aproape ) de toate si facut miscare. Am inceput de prin februarie, stiu ca intr-un timp scurt am slabit cam mult si nu-i sanatos, motivele au fost numeroase si intemeiate ( disperare, ca nu-mi mai placea cum arat si cum ma simt - , stres, dorinta de-a arata bine cind vin in romania - nu mai venim, stiam ca o sa intervina ceva de ultima ora, de-aceea nici nu am mai pomenit la nimeni, aveam valizele aproape pregatite, s-au schimbat planurile de vacanta, le-am amintat pentru o data si-o destinatie necunoscute -.
In fine, concluzia este ca se poate, se poate , se poate. si eu nu sint o persoana (foarte) ambitiosa. Am fost determinata sa fac ceva si am apelat la exercitii ca la un ultim resort, stiam ca este ultima mea sperata de-a iesi din pasa in care eram.

Cuscra, imi pare rau ca am ratat vizita ta, data viitoare imi trebuie o instiintare cu citeva zile inainte , am descoperit mesajul dupa ce plecasesi de aici, dar oricum, nu as fi putut veni fiindca eram intr-o perioada foarte -foarte aglomerata.

Cam acestea sint vestile, am scris ca sa nu ma dati bir' cu fugitii ( ce expresie, oare cum s-o traduce in engleza? ) prin iune sper sa fiu mai libera si sa pot scrie mai mult, pina atunci, va pup, va imbratisez, ma gandesc la voi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

noki, varicela a facut cu toata gradinita odata. e primavara... la el in grupa nu stiu daca a scapat cineva, in 3 valuri i-a prins pe toti. nu e chiar horror, eu ma bucur ca a facut-o copil, caci la adolescenta sau adulti varicela e crunta. plus ca, cu vaccinul facut, a fost floare la ureche. a erupt joi si deja acum i s+au uscat, asteptam sa cada si sa dispara.

irisuca plangea aseara, ca ea nu vrea varicela... parca e dupa noi... cica o sa fie urata cu bube pe fata... ei las mama, ca trec. macar de-am scapa... sa taiem una de ope lista. mai avem pojar si oreion.

ina, felicitari pentru slabit!!

Cristina
Atelierul de creatie Biblioteca Nazdravanilor Naz si Ani, eroi de poveste
www.talentedenazdravani.ro/concurs_desfasurare.htm" target="_blank">Proba saptamanii | Proba speciala de 1 iunie la Expozitia de Talente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Crisssy felicitari pt concurs!

Ina felicitari pentru slabit!
Si pentru progresele lui Rachel!
Imi pare rau ca vi s-au stricat planurile cu venitul in Romania. Data viitoare!

Cristinamh stai linistita, pojar nu mai face, am inteles ca s-a eradicat in Ro de cand cu vaccinul care chiar are efect. Cu oreionul nu stiu care e situatia, daca se mai face.

Vaccinul de varicela - eu am indoieli in privinta lui, Silvia a facut varicela cand era epidemie la cresa, a facut vreo 5 bube pe tot corpul care s-au uscat repede si nu au lasat urme. Nefiind vaccinata. Au fost copii vaccinati care au facut boala intr-o forma cat se poate de clasica precum si nevaccinati care nu au facut deloc.

Sanatate multa si sa-i treaca repede!!!

Noki, Catutza n-am apucat sa pun poze ieri, am ajuns tarziu acasa, am fost in vizita la Miha80 si Maya , cand am ajuns acasa le-am hranit si culcat pe fete apoi m-am culcat si eu ca eram franta.

Catutza lume era cat sa fie restaurantele si hotelurile deschise si ceva clienti in ele. Noi seara ne-am plimbat pe faleza inspre Albena unde intr-adevar eram cam numai noi (sunt km buni de faleza, cred ca sunt unite statiunile, dar n-am ajuns sa chiar verific ), am vrut sa vedem marea si sa-i simtim mirosul. Noua chiar nu ne place lume multa la mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza!

Inutza draga, ce ma bucur pentru tine si cu slabitul si cu mina pozitiva pe care simt ca o ai! Faine progrese si la rachel si la habaucelul-in-devenire de Robert. Deh, las' sa simti ca ai baietel.

Cristina- ce bine ca bubele sunt pe duca. Nu e musai sa face toate bolile astea. Uite, eu nu am facut la viata mea decat oreion si gata. No bube de niciun fel.

Ma duc sa ma apuc de treaba.Din ciclul sa ne bucuram ca mai avem loc de munca.



Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Inamultumim de urari! Vrem sa ii organizam spre sfarsitul lunii ziua, ca doar atunci poate nasa lui(care e sora-mea) sa vina la Sibiu.E complicata situatia ,socrul ei are mari probleme de sanatate si toti sunt prinsi cu asta...dar vedem noi cum facem pana la urma..

Cu bolile copilariei eu nu prea am avut de-a face din cate isi aminteste maica-mea doar pojar zice ca am facut si eu si sora-mea,asa ca daca imi fac copii vreo boala din asta am toate sansele sa o iau si eu.

va pup

Mergi la inceput