Colectia de toamna-iarna 2005 acum mari!!! (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

reiau postarea de pe facebook si va spun ca a fost nasol. toti cocalarii si-au scos "gagicile" in oras. l-am dus pe nic la muzeul aviatiei. acolo hoarde de animale se pozau in fata exponatelor, dar nu pentru acestea din urma deoarece pozitiile de pozat erau cu mana pe curul ei, cu limba undeva...horror, ce sa mai zic. erau muzeografii oripilati, saracii. nici cei cativa soldati care trebuiau sa asigure paza exponatelor nu faceau fata sa-i dea pe nesimtiti jos de pe obuze, rachete etc. era o camera unde aranjasera simpatic, din carton, un avion, cu cerul pe fundal etc si urcai pe o scara in spate, scoteai capul prin ceva si puteai face poza ca si cum esti intr-un avion in aer. stiti genul de atractie turistica. nu am putut sa ne apropiem sa-i fac lui nichita o poza de-asta funny deoarece era in permanenta plina camera de 10 tineri- sa le zic, care urlau ca la meci, se impingeau si comentau: hai ba/fata sa vezi ce caterinca e/ce marfa e/ce ct e. ne-am intors acasa si nu mi-a mai trebuit alt muzeu. fiecare generatie e mai proasta ca cea anterioara. in tara noastra, cu parere de rau observ ca regula e amplificata periculos.
probabil muzeul artei contemporane, unde mai vroiam sa merg, nu ar fi fost o asa mare atractie pentru nesimtiti, dar ma enervasem deja, plus ca acolo, la palatul parlamentului, 90% din strazi sunt blocate ca pregatesc piata pentru marele concert de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

AndaCe naspa. Te inteleg ca te-ai enervat. Si eu as fi clocotit in locul tau.

Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

Info utile despre cresterea copiilor

www.askdrsears.com/" target="_blank">Dr. Sears

www.positivediscipline.com/" target="_blank">Disciplina afirmativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

La un congres international de medicina;, doctorul american spune:
In USA medicina e asa de avansata ca scoatem un rinichi de la unu’, îl transplantam la altu’ si dupa 6 saptamani ala deja îsi cauta de lucru!
Doctorul rus spune: Asta nu-i mare scofala; în Rusia scoatem jumatate de inima; de la unu', o transplantam la altu’ si dupa doua saptamani amândoi deja îsi cauta de lucru!
Se ridica si doctorul roman: N-avem ce sa comparam, toti sunteti înapoiati fata de noi; în România am luat cativa fara creier, altii fara inima, i-am pus în fruntea tarii si acum toti ne cautam de lucru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

anda, ai perfecta dreptate cu generatiile!desi in parc scrie ca intra doar copii pana in 14 ani, nu iti spun cine ocupa leaganele ,balansoarele si alte cele.si macar daca s-ar comporta decent.

buna gluma, da' rad manzeste la ce adevar ascunde!

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

CristinaH , aveti varicele? A luat si Irisuca? Si eu care ma gandeam ca ne intanlim in IOR we asta....

Anda , eu toata viata am urat "generatia asta!" sau "pe timpul meu...." dar vad ca din ce in ce mai des ajung sa rostesc si eu aceste cuvinte! Ma ia groaza cand vad cat de obraznici sunt tinerii din ziua de azi si cand vad ca nu mai au jena de nimeni si nimic.

P.S. aseara in kiabi am vazut un "domn" cu pistolul la brau! mai rau ca in filme, mergea tantos nevoie mare cine mai era ca el ?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

da, avem. a erupt joi, astept sa vad daca face si iris sau nu. sa-i dea Dzeu sanatate aluia de-a inventat vaccinul, ca e floare la ureche varicela cu el. adica are bube, muuulte ce-i drept, inclusiv pe putza, dar nu se fac basici, cel mult ca niste cosuri cu un varf de lichid. si se usuca mult mai repede. fara febra, fara complicatii. si nici nu-l mananca asa rau.
la irisuca sper aceeasi varicela soft. ca nu-mi fac vise ca scapa...

Cristina
Atelierul de creatie Biblioteca Nazdravanilor Naz si Ani, eroi de poveste
www.talentedenazdravani.ro/concurs_desfasurare.htm" target="_blank">Proba saptamanii | Proba speciala de 1 iunie la Expozitia de Talente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

'neata!

Ne-am intors de la Balcic, intrasem de-a binelea in atmosfera de concediu, acu' e nasol sa ma intorc la cea de munca.

Sambata a fost nor dar ne-am plimbat iar ieri a fost soare si 28 de grade, am fost pe plaja, copiii au intrat putin in apa, s-au jucat la greu prin nisip, nu speram la o vreme asa buna. In schimb pe drumul de intoarcere ne-am intalnit cu norii si cu frigul.

Crissy bafta, poate isi gaseste totusi altceva sau sa faca ceva pr cont propriu! Succes!

Cristina sa-i treaca rapid varicela lui Andrei, multa sanatate!

Anda m-ai cutremurat.
Dar bancul e fain daca n-ar fi trist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Weekendul nostru ...ca 90% din ele de altfel...a fost unul cu agitatie,copii greu de stapanit si corzi intinse la maxim.
Sambata dupaamiaza dupa ce s/au trezit atomicii mei...era clar ca trebuia sa /i scoatem undeva ca altfel inebuneam si noi si ei in casa,asa ca am mers la Muzeul Satului.Cand ajungem aglomeratie mare,ne tot minunam noi de unde atata lume in muzeu ca doar weekendul trecut nu era mai nimeni ...Abia cand am intrat am vazut afisul mare cu Noaptea Muzeelor si ne/am prins de schema ...si daca tot era evenimentul asta ne/am zis sa mergem si pe la Muzeul de siinte naturale unde Andreea a fost de/a dreptul in extaz cand a vazut atatea animalute.
Una peste alta experienta asta a fost una reusita pentru noi,
Anda m/am minunat tare cand am citit ce ai scris fe forum...nu ca tinerii din ziua de azi n/ar fi asa cum ii descrii ,dar pe la noi a fost mai "linistita" atmosfera...adica majoritatea oamenilor erau cu copii,n-am vazut "specimene comentatoare" deloc.
Maria voi ati facut circuitul muzeelor?

Acum la noi ploua si e urat tare..asa ca ma asteapta o zi mirifica in casa...De cand e frumos afara l-am obisnuit si pe Cristian la plimbare de cum se scoala imi arata usa sa plecam ,dar ayi si maine se pare ca nu prea avem noroc de vreme buna...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

CristinaH , ce sa va urez...sa treaca repede bubele, sa nu ramana semne...

Lavi , poze de la Balcic nu vedem si noi ? Unde ati stat? cum este statiunea in perioada asta?

Ina , ce mai faceti voi? cum mai sunteti?

Roxana , cum se simt copii? o operati pe Alexia? Si Bia cred ca are polipi dar Mihai al meu ca si al tau e impotriva operatiei, om vedea ce o sa facem din toamna ca acum sper sa nu mai raceasca asa des

noi am fost la tara sambata, a fost frumos dar a trecut repede


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Catutza am sa pun poze zilele astea daca tot e asa ploios si stau pe acasa :(
Am stat la hotel Lotos, chiar pe faleza. Atmosfera - mai putin populat decat anul trecut la inceputul lui septembrie. Liniste si bine. Restaurantele deschise, pestele proaspat, plaja goala...

Mergi la inceput