Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010! (52)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clary spune:

Citat:
citat din mesajul lui eveline

Multumesc de sustinere fetelor!

pe mine ma ingrijora din prisma ideii de: "la a doua sarcina simti mai devreme"..oare??

19+ si mamica de Bianca


Cred ca fiecare organism "simte in felul lui"...se spune ca la a doua sarcina "simti" mai devreme pentru ca uterul e deja mai sensibil de la sarcina anterioara si tu ai putea recunoaste mai devreme miscarile celui mic.Important e sa fie bebe sanatos .

cununie civila

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

Dragelor am uitat sa va spun ca mi-am facut astazi analizele uzuale+anticorpii anti Rh+sumar urina+urocultura sa vad daca am scapat de infectia urinara. Sper sa iasa bine rezultatele.
Peste o saptamana jumate ma duc la morfofetala.



20+

crina cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Citat:
citat din mesajul lui crina-s

Dragelor am uitat sa va spun ca mi-am facut astazi analizele uzuale+anticorpii anti Rh+sumar urina+urocultura sa vad daca am scapat de infectia urinara. Sper sa iasa bine rezultatele.
Peste o saptamana jumate ma duc la morfofetala.



20+

crina cu


Sigur o sa iasa bine Crina. In privinta anticorpilor Rh ti-a zis medicul sa faci la 20 de saptamani?

Klarisse graviduta 18+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

Eveline, stai linistita. Eu am simtit pe bebe acum mai tarziu decat am sitmit la Clarinda. Cu toate ca e a doua sarcina, am simtit miscarile cu vreo saptamana mai tarziu decat la cea anterioara.

Clary, mersi frumos. Ma gandeam ca oricum n-ar strica sa cer o adeverinta 'just in case'.

Andra, sa nu te gandesti ca cine-stie-ce paturica am facut; e simpla, roz deschis si foarte moluta; unu pe fata, unu pe dos. Mai simplu nu se poate, de-aia nici nu m-am bagat la un model anume, de frica ca nu voi apuca s-o termin. Dar stiu ca e facuta de mine, e terminata si mi-am invelit puiul cu ea. Si tine si cald.

LALY, cea mai fericita mamica din lume cu MARIA CLARINDA (18 martie 2008) si 19+


Poze Clarinda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

Citat:
citat din mesajul lui tanamera

Gagici,Carola e inscrisa in odiseea noastra de ceva vreme,doar ca nu si-a lasat datele pentru lista.


http://lbdf.lilypie.com/QU3kp2.png


:) eu mai mult am fost spectator. abia acum am reusit sa va prind din urma cu cititul.

www.flickr.com/photos/carola456/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

eveline, stai linistita - nici eu nu am simtit pe bebe la a doua sarcina mai devreme decat la prima. Chiar mi-aduc aminte si ziua cand am simtit primele miscari in sarcina trecuta ( pe 9 martie 2007 ). Adica la 14 saptamanai. Si bineinteles ca ma asteptam ca si de data asta sa fie macar la fel. Da' de unde, abia dupa 17 saptamani am simtit acum...
Asa ca... eu zic ca asta cu ' la a doua sarcina il simti pe bebe mai repede' este numai o posibilitate, dar nu-i musai.

Vad ca si tu ai 19+ ca mine, deci avem tot timpul sa savuram ghionturile bebelusilor de acum incolo

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Citat:
citat din mesajul lui office

Maitreyi, ce mi-a placut mie la maternitatea privata unde am nascut este faptul ca nu mi-a trebuit nimic..e asa bine sa mergi cu mana in buzunar!


Hehehe, da, sa scoti banu' gros de acolo

( Vezi ca am zis-o ca gluma, sa mai descretim fruntile pe aici )

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

Klarisse, da dna doctor mi-a zis sa fac anticorpii anti rH in sapt 20 si mi-a zis ca de acum incolo o sa-i facem tot mai des, o data pe luna. Ideea e ca la noi se fac doar intr-un singur loc, la Centrul de transfuzii, nici un laborator particular nu-i face, dar asta e, trebuie facuti.


20+

crina cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

La noi s-a innorat afara si e asa posomorata vremea. Cred ca se pune o ploaie pe cinste.


20+

crina cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clary spune:

Citat:
citat din mesajul lui crina-s

La noi s-a innorat afara si e asa posomorata vremea. Cred ca se pune o ploaie pe cinste.


20+

crina cu



La noi am plouat azi noapte ca vara..torential cu tunete si fulgere de zdranganeau geamurile la casa..eu n-am putut sa dorm toata noaptea ca mi-e frica de fugere si sunt si singura acasa..acum mi se inchid ochii de somn dar trecuie sa plec sa in oras si sa merg si la doctora de familie..poate recuperez la noapte..

cununie civila

23+

Mergi la inceput